آثار گوتیک در جهت شناخت زنان گرجی.

خرداد ۲۷, ۱۳۹۸
آثار گوتیک و شناخت زنان گرجی

مجموعه ای جادویی گوتیک “گرجستان تاریکی” نشان دهنده یک مجموعه مفهومی از نقاشی هایی است که در سبک گوتی انجام می شود و زنان گرجی را از یک دیدگاه جدید نشان می‌دهد. این تصاویر داستان زنان گرجی را بازگو می‌کند و در سراسر جهان می‌تواند به زنان اعمال شود و در سطح جهانی درک شود. این داستان‌ها شامل همه چیزهستند، اما هیچ چیز را ثابت نمی‌کنند . آثار گرافیکی جذاب و  نقاشی شده با جوهر بر روی پوست ممکن است به عنوان مدل مفهومی، شامل زیبایی ظریف و مینیمالیسم با معانی عمیق و اشارات زیرکانه باشد.

تینا تسخادادزه در نمایشگاه "گرجستان تاریکی"

نمایشگاه طولانی مدت به نام “گرجستان تاریکی” توسط هنرمند گرجی، تینا تسخادادزه، توسط گالری ددیسک در بخش تاریخی پایتخت برگزار شد. تینا تسخادادزه میگوید: می توانم بگویم این نقطه عطفی در حرفه من است. هنرمندان می گویند من آثار هنری خوبی را ایجاد کردم و در حال حاضر از طریق پروژه جدید من با نوعی کار آثار بنیادی متفاوت روبرو هستیم.

در واقع نقاشی‌ها به همان اندازه شگفت‌انگیز، عجیب، روانی و معنوی هستند و زنان را ترغیب می‌کند که ازجعبه فکر کنند و آنها را تشویق میکند تا ریسک کنند تا آخر به مبارزه بپردازند و چیزهای جدیدی را که قبلا انجام نداده اند، امتحان کنند.

علاوه بر نمایشگاه اخیر تفلیس، این هنرمند تعدادی نمایشگاه‌, هم در گرجستان و هم فراتر از آن در انگلستان، آلمان، ایران، اوکراین و سایر نمایشگاه‌ها برگزار کرده است آثار هنری او در بسیاری از کشورها فروخته میشود و در مجموعه های خصوصی نگهداری می شوند.

تینا تسخادادزه میگوید : من دو سال در این پروژه کار کردم. این کار زمانی آغاز شد که من زمان سختی را سپری کردم و شروع به نگاه کردن به افکارم کردم. به عنوان یک نتیجه از خود کاوش و یادآوری گذشته من، من اولین طرح گریم گرجستان را ایجاد کردم.

داستان زنان گرجستان از طریق آثار باستانی گوتیک

این هنرمند هم چنین در آکادمی هنرهای تفلیس به تدریس می‌پردازد و توجه بسیاری را به آخرین مجموعه خود جلب کرده‌ است. که هم منافع محلی و هم بین‌المللی را در برداشت . زنان در لباس‌های سنتی گرجی بازی می‌کنند. ماهیگیری می‌کنند، سیگار می‌کشند، خورومی می‌رقصند برخی شطرنج یا شکار می‌کنند. چرا آنها نباید این کارها را بکنند؟ چرا نمی‌توانند شراب درست کنند یا طبل بزنند؟ و اگر به زنان شانس انجام این کارها داده میشد؟ یا شاید آن‌ها این کار را انجام می‌دادند اما ما نمی‌دانستیم ؟ این هنرمند چنین پرسش‌هایی را از طریق آثازش میکند و تمام این داستان های انتزاعی؛ فقط دلیل دیگری برای نشان دادن ویژگی خاص زنان گرجی دارد.

هدف من انتقال این تجربیات، احساسات و کشفیات است که در یک روش زیبایی‌شناختی و پیچیده انجام داده‌ام. من دوست دارم روایت عمیق و دراماتیک را از طریق فرم‌های آرام بیان کنم. این هنرمند اشاره کرد: من تصمیم گرفتم که زنان قوی با مینیمالیسم زیبایی را به تصویر بکشم که کارکردهای مردانه و ویژگی های آن را بر روی یک کاغذ شفاف، طلایی، برای دادن راحتی بیشتر تصویر می کنند، تصور کنم.

من در حال برنامه‌ریزی برای توسعه این مجموعه و ترکیب عناصر طراحی مثل دکور هنری در بافت گرجی هستم . اما نمی‌خواهم مفهوم پروژه را از دست بدهم. من همچنین قصد دارم تصاویری از مردان در آینده ایجاد کنم.

منبع : جورجیا تودی

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =

تماس با پل جورجیا