زیر ساخت های قانونی در گرجستان

آشنایی با زیرساخت های قانونی کشور گرجستان.

آشنایی با زیرساخت های قانونی کشور گرجستان.

مهر ۱۹, ۱۳۹۷
زیر ساخت های قانونی در گرجستان

آشنایی با زیرساخت های قانونی کشور گرجستان، می تواند برای مهاجرت به گرجستان بسیار مفید باشد، بنابراین خواهشمندیم که با دقت هر چه تمام تر این مقاله را بدقت مطالعه کنید تا بتوانید در فعالیت های اقتصادی و تجاری خود از نتایج مطالعه خود بهره مند شوید.

مدیران شرکت ها لازم است که با آشنایی زیرساخت های قانونی گرجستان، راه برای رشد و توسعه شرکت خود هموار کنند. بنابراین لازم است که مدیران جهت ارتقای کیفی شرکت خود، با این زیرساخت ها آشنا شده و همچنین در کنار این قضیه نیز به قوانین مدنی و قوانین تجارت نیز آشنایی داشته باشند تا هرگز به مشکل برنخورند.

در زمینه سرمایه گذاری، شهروندی، نحوه فعالیت های اقتصادی و تجاری شرکت ها، قوانینی به تصویب رسیده است.

آشنایی با زیر ساخت های قانونی کشور گرجستان و قوانین اراضی کشاورزی و غیرکشاورزی

در زمینه زمین های کشاورزی، غیرکشاورزی، دولت گرجستان، قوانینی را تصویب کرده است. دولت گرجستان، برای فعالیت های انحصاری و رقابتی، قوانینی را تصویب کرده است.

آشنایی با زیرساخت های قانونی کشور گرجستان و انواع قوانین اقتصادی

دولت گرجستان براساس خواسته و تمایل مردم، چند نوع مالیات را حذف کرد و بعد از آن نرخ مالیات را نیز کاهش داد و در نهایت قوانین جدید مالیاتی را تصویب کرد. دولت گرجستان، در زمینه، بیمه به خصوص، بیمه عمومی و بیمه درمانی، قوانینی را تصویب کرده است.

آشنایی با زیرساخت های قانونی کشور گرجستان و مهم ترین قوانین جاری کشور

قوانین مصوب دولت گرجستان که به مرحله اجرا درآمده است عبارتند از: وضعیت حقوقی خارجیان، ورود به کشور و اقامت، نحوه اقامت و خروج از کشور توسط خارجیان، قوانین مربوط به پلیس، قیمت گذاری کالاها و خدمات، اوراق بهادار، چک، سفته، حمل و نقل، نگهداری و حمل اسلحه.

آشنایی با زیرساخت های قانونی کشور گرجستان و انواع زیرساخت کشور گرجستان

قرارگیری کشور گرجستان در یک منطقه استراتژیک باعث شده تا این کشور به عنوان دروازه تمدن به منطقه کشورهای آسیای میانه و قفقاز شناخته شود. دولت گرجستان برای بهبود و ارتقای زیرساخت های کشور گرجستان، بیش از ۱ میلیارد دلار آمریکا هزینه کرده است و بیش از ۴ میلیارد دلار آمریکا در سال ۲۰۱۵، برای ارتقای زیرساخت ها در کشور هزینه کرد.

دولت گرجستان سعی می کند که تا شبکه حمل و نقل جاده ای این کشور را توسعه و گسترش دهد و در همین راستا، بیش از ۵ میلیارد دلار آمریکا هزینه کرده است. شبکه راه آهن این کشور نیز توسعه وگسترش می یابد تا بتواند در درون کشور و همین با کل کشورهای آسیای میانه ارتباط برقرار شود.

آشنایی با زیرساخت های قانونی کشور گرجستان و زیرساخت های کشور گرجستان

زیرساخت های کشور گرجستان عبارتند از: قانون کنسولی، قانون حمل و نقل، قانون مناطق تجاری و صنعتی، شبکه انتقال برق، فرودگاه، قانون سرمایه گذاری، خطوط لوله های نفت و گاز، راه آهن، اسکله و بنادر، خیابان ها و بزرگراه ها و قانون گمرک.

روابط مدنی در قانون جدید دولت گرجستان، بهبود یافته و قوانین جزایی نیز در ژوئن ۲۰۰۰ در این کشور به تصویب رسید. دولت گرجستان، برای این که مدیران بخش های خصوصی و دولتی بتوانند به داده ها و اطلاعات دست یابند، قوانین مدیریت جامع را به تصویب رساند. براساس این قانون، دولت می تواند اطلاعات شرکت ها را دریافت کند و اسناد قراردادی و اداری را نیز مشخص کند. دولت گرجستان در جهت توسعه کشور، قوانین دادرسی اداری، و مدنی را نیز به تصویب رسانده است. پیشرفت های بسیار مهمی در زمینه امور قضایی در کشور گرجستان رخ داده و بنابراین کلیه دادرسی ها و بازجویی های علنی در یک محدوده زمانی شروع و پایان می یابد.

نویسنده

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *