آشپز گرجی الهام بخش آمریکایی ها.

خرداد ۲۵, ۱۳۹۸

نیویورکر اخیرا یک مقاله را به آشپزی گرجستان اختصاص داده است. لورن کالینز، نویسنده مقاله “موزه آشپزی قفقاز” (همانطور که آمریکایی ها به الهام از گرجستان نگاه می کنند، گرجستان به باربار جورجدیا می اندیشند) در مورد گرجستان با خاچاپوری، نان پر از پنیر معروف گرجستان  صحبت می کند. او همچنین به دیگر غذاهای گرجستان لوبیانی (لوبیا)، کینگالی( سوپ)، چاکاپولی (خورش گوشت و گیاهان) و غیره را توصیف می کند.  همچنبن لورن کالینز نیز به شراب گرجستان و فضا تهیه آن اشاره میکند.

داستان های مشابهگرجستان و اوکراین در مورد سفر به هیچ چیز مشترک نیستند. روش سنتی تولید آن در گرجستان از طریق کوواری، عصاره های سفال برای تخمیر، ذخیره سازی و پیری شراب استفاده می کند. گرجستان دارای بیش از پنج صد گونه انگور مادری است.

چند سال پیش، باستان شناسان که در سایتهای جنوب تفلیس کار میکردند، قطعاتی از سفالگری را کشف کردند که در معرض انقباض زیستی از ۶۰۰۰ درجه سلسیوس قرار داشتند. این بدان معنی است که گرجستان، احتمالا قدیمی ترین فرهنگ تولید و نوشیدن جهان، را دارد. حدود هشت هزار و نیم روز قدمت دارد و  تقریبا  این به این معتی است که هر خانواده شراب تولید میکرده است.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های این مقاله درباره  باربارا جورجادزه  است . باربارا جورجادزه  دختر یک خانواده اصیل از منطقه شرقی گرجستان  در منطقه کاختی بود . باربارا شروع به نوشتن درسال  ۱۸۵۸ و انتشارشعرش در مجله سیسکاری کرد. علیرغم انتقادات عمومی، وی همچنان در روزنامه ها و مجلات، مانند دروگبا، ایرویا، کوالی و جلیلی چاپ شد. او اغلب اولین فمینیست گرجستان نامیده می شود.

در سال ۱۸۶۱ او در مباحثاتی پیرامون مدرن‌سازی زبان گرجی به خصوص به چالش کشیدن ایده‌های ایلیاراژمان صدرا مشارکت داشت . با این حال , تا کنون او به طور عمده به  نوشتن یک کتاب آشپزی دیگر روی آورده بود. کتاب آشپزی پر از دستور العمل‌های مختلف برای غذاهای مختلف نه تنها گرجی , بلکه اروپا , خاورمیانه وتخصص‌های روسی است . یکی از رستوران‌های تفلیس که به طور فعال از دستور العمل‌های باربارا استفاده  می‌کند , رستورانی به نام  باربارستان در باربارا است این  رستوران همچنان به ارائه یک درک واقعی از دستور العمل کتاب  آشپزی رسیده است.

مادرش زود مرد یاد گرفته بود که پرستاری کند و یک کشاورز با سواد باشد . باربارا  همچنین یادگرفت  که خیاطی کند. او یک پرنسس بود  از لحاظ فنی آمورش دیده بود اما پدرش نتوانست بیشتر جهیزیه بدهد در سن دوازده سالگی به یک نظامی نظامی بسیار متعهد تبدیل شد. ” با توجه به مشارکت باربارا  در آشپزی گرجستان، نویسنده نتیجه گیری میکند : همانطور که آمریکایی ها به گرجستان  برای الهام گرفتن از آشپزی نگاه می کنند، گرجستان به دنبال باربار جورجادرزه است.

منبع : جورجی جورنال

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 5 =

تماس با پل جورجیا