آفات در گرجستان

آفات محصولات کشاورزی.

آفت محصولات کشاورزی در گرجستان.

بهمن ۲۳, ۱۳۹۷
آفات در گرجستان

در سال ۲۰۱۵ در گرجستان بروز یک آفت گزارش شد. در این گزارش حشرات قهوه‌ای‌ رنگ بوی گند که در گرجستان گسترده شده بودند به محصولات کشاورزی آسیب می رساندند، و مزاحم واقعی برای کشاورزان گرجستان بودند. در سال ۲۰۱۶ این حشرات بخش قابل توجهی از برداشت فندوق را در غرب گرجستان تخریب کردند و در سال ۲۰۱۷ این صدمات خیلی بیشتر شد.

آفت در محصولات کشاورزی در گرجستان

ماموکا بختادزه، نخست وزیر گرجستان، لووان داویتاشوالی وزیر کشاورزی را موظف کرده‌ است تا مسایل مربوط به مشکلات قارچ های کشاورزی، اشکال گوناگون آلودگی و فندوق کشور را حل کند.

بختادزه اعلام کرد که باید در سال ۲۰۱۹ مبارزه با این مشکل مرتفع گردد. بختادزه اعلام کرد که ما در مورد مبارزه با آفات در سال گذشته موفقیت‌هایی کسب کردیم به همین علت در این سال هیچ یک از کشاورزان و خانواده ها نباید بدون اطلاعات در مورد اشکال آلودگی و برنامه دولتی علیه این مشکل اقداماتی انجام دهند.

بختادزه گفت که این برنامه به کشاورزان اجازه می دهد فعالیت های کشاورزی علیه اشکال و بیماری های قارچی را برای تولید فندق های با کیفیت و جلوگیری از دست رفتن اقتصاد کشور انجام دهند.

اقدامات لازم برای جلوگیری آفات در گرجستان

دولت ۲۰۰۰ دستگاه اسپری جدید را برای مقابله آفات خریداری کرده است و آنها را برای استفاده به انجمن تولید کنندگان فندق گرجستان داد. این اداره همچنین گزارش داد که این انجمن جلساتی را با کشاورزان برگزار کرد تا آنها را در مورد آثار برنامه ریزی شده و اهداف دولت مطلع کنند.

طبق این برنامه دولتی، کشاورزان پیامکی را در خصوص فعالیت های برنامه ریزی شده در یک روز خاص دریافت میکنند. گرجستان همچنان به مبارزه با حشرات متعفن در سال ۲۰۱۹ ادامه می‌دهد.

فهرستی از اقداماتی که در سال ۲۰۱۹ برای مبارزه با آفات انجام خواهد شد امروز توسط نخست وزیر گرجستان ماموکا بختادزه تایید شد. این اقدامات شامل گام‌های موثرتر، بهبود ارتباط با مردم و انتشار خبر منتشر شده توسط دولت در خصوص رفع این مشکلات در زمینه کشاورزی در گرجستان است.

در سال گذشته ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده مبلغ ۳٫۵ میلیون دلار جهت جلوگیری از مشکلات آلوگی به گرجستان کمک کرد. در سال ۲۰۱۸، آژانس توسعه بین المللی ایالت متحده تعداد ۱۷ تراکتور را به آژانس ملی غذایی گرجستان در منطقه آباشیا تحویل داد.

 

 

 

 

نویسنده

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پنج =