گلخانه در گرجستان

آیا احداث گلخانه در گرجستان پر سود است.

آیا احداث گلخانه در گرجستان پر سود است ؟.

آذر ۱۵, ۱۳۹۷
گلخانه در گرجستان

هرچند احداث گلخانه در گرجستان با توجه به هزینه انرژی، دارای پیچیدگی های خاصی می باشد اما لازم به ذکر است که یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان احداث گلخانه در این کشور می باشد. در ده سال اخیر با انجام تحقیقات فشرده برخی از محققان و پژوهشگران مشهور ایرانی به فرمولی در رابطه با احداث گلخانه در گرجستان دست یافتیم و متوجه شدیم که بدون صرف انرژی خاصی می توان در گرجستان گلخانه احداث نمد و حتی آن را توسعه داد. در این مقاله قصد داریم طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان و نحوه احداث گلخانه در گرجستان را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

نحوه احداث گلخانه در گرجستان

در طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان بالا بودن حجم نسبت به مساحت در نظر گرفته می شود که میزان درجه حرارت زیاد در داخل زمین را تضمین می کند. با غروب خورشید در گرجستان تا روز بعد لایه گرمی که اصطلاحاً پتو نامیده می شود متناسب با مواد و مصالح بومی بر تمام سطح گلخانه توسط گلخانه دار کشیده می شود، تا گرمای داخل گلخانه حفظ شود و از هدر رفتن آن پیش گیری به عمل آید.

عرض گلخانه در این طرح توجیهی حدوداً ۸ تا ۱۴ متر می باشد و طول آن حدود ۶۰ متر می باشد، انتخاب طول و عرض مناسب باعث می شود گرمای بیشتری در گلخانه حفظ شود و این گرما در تمامی سطح گلخانه یکنواخت باشد. دیوارهای گلخانه در این طرح معادل یک تا یک متر و بیست سانت می باشد و اغلب رنگ آن تیره یا مشکی می باشد. همچنین مصالح استفاده شده در این گلخانه اکثراً مصالح محلی روستا مثل خشت، آجر یا کاه و کلش می باشد.

احداث گلخانه در گرجستان

کف گلخانه باید از سطح زمین حدود نیم متر پایین تر باشد تا گرمای بیشتری توسط گلخانه حفظ شود. سقف گلخانه در طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان باید شیبدار باشد و با استفاده از تیرهای چوبی روی یک لایه پلاستیکی با جنس پلی اتیلن ساخته شود. سقف این گلخانه ها را نیز می توان به رنگ مشکی ساخت تا گلخانه قادر به حفظ گرمای بیشتری باشد.

در صورت نیاز به درجه حرارت بیشتر می توان از روش های مختلف مثل پر کردن بطری های پلاستیکی با شن نرم یا تکه سنگ های ریز استفاده کرد. شیب این گلخانه ها باید به طرف شمال و درب آن در سمت جنوب قرار گیرد. این طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان در مناطقی با دمای ۲۰ درجه زیر صفر کاربرد دارد.

این طرح توجیهی می تواند یکی از روش های سرمایه گذاری در گرجستان از طریق احداث گلخانه در این کشور باشد. گلخانه اغلب برای تولید محصولاتی مثل گوجه فرنگی، خیار، سیب زمینی، گل و گیاه در گرجستان احداث می شود. اگر قصد سرمایه گذاری در بخش احداث گلخانه در گرجستان را دارید توصیه می کنیم به کشت سبزیجات مختلف و انواع توت ها که در این کشور کمیاب هستند یا اصلاً در این کشور کاشته نمی شوند بپردازید تا بتوانید سود قابل توجهی به دست آورید. برای کسب سود بیشتر توصیه می کنیم به احداث گلخانه های مدرن در این کشور بپردازید.

طرح توجیهی احداث گلخانه در گرجستان

این طرح شامل دو نوع بسته سرمایه گذاری و خرید گلخانه می شود که به شرح زیر است:

  • خریداری گلخانه های هوشمند با مدیریت مستقل همراه بسته حمایتی کامل
  •  سرمایه گذاری غیر متمرکز (خرید قسمتی از یک گلخانه به صورت مشاع با مدیریت یکپارچه توسط شرکت)

احداث گلخانه در گرجستان

خرید گلخانه هوشمند

درخرید گلخانه هوشمند با بسته حمایتی  همانطور که مشخص است، مدیریت مستقل سرمایه گذار یک واحد مستقل گلخانه را خریداری کرده و مدیریت کامل آن را به عهده میگیرد.

این واحد گلخانه میتواند از ۱۵۰۰ متر مربع شروع و تا هر مقداره دلخواه باشد توضیح اینکه زیر ۱۵۰۰ متر توجیه اقتصادی قابل توجه ای نخواهد داشت و با توجه به اینکه این گلخانه ها از نظر سازه ای کاملا منطبق با آب و هوا و اقلیم گرجستان می باشد و از طرفی هم کاملا هوشمند با قدرت تصمیم گیری مستقل است.

میزان خرید بسته گلخانه مستقل هوشمند همراه با بسته حمایتی و سرمایه در گردش به ازاء هر ۱۵۰۰ متر مربع حدود ۹۹۷۰۰ دلار آمریکا می باشد که پس از عقد قرارداد و امضای آن بین دو طرف طبق قرارداد تنظیم شده منطبق بر قوانین دولت گرجستان در سه فاز اجرا خواهد شد.

در فاز اول با پرداخت ۳۰% از میزان کل قرارداد اجاره نامه زمین به مدت ده سال به نام خریدار با مالک زمین تنظیم و امضا شده و فونداسیون و اسکلت سازه پس از زمان مقرر بنا می گردد.

در فاز دوم بعد از بازدید خریدار ۳۵% از مبلغ قرارداد توسط خریدار پرداخت گردیده و اجرای کاور گلخانه و احداث تاسیسات اجرا خواهد شد.

و در فاز سوم با تسویه حساب کامل نصب تجهیزات و هوشمند سازی در زمان مقرر قرارداد انجام وتحویل خریدار خواهد شد.

دراین زمان به خواست خود خریدار قرارداد حمایتی که شامل خرید تضمینی محصولات و همچنین حمایت فنی و نگهداری و خدمات به مدت پنج سال با وی منعقد می گردد و در طول پنج سال خریدار با پرداخت مبلغی مشخص جهت حمایت های فنی و تخصصی و نگهداری مورد حمایت شرکت قرار می گیرد.

به جهت هوشمند بودن کامل گلخانه افراد حتی بدون هیچ تخصصی با یک آموزش ساده و کوتاه  قادر به مدیریت گلخانه خود خواهند بود.

  • بسته سرمایه گذاری غیر متمرکز یا همان خرید قسمتی از یک گلخانه بصورت مشاع

این بسته برای کسانی طراحی شده که امکان سرمایه گزاری مستقل راندارند ویا نمیخواهند کل سرمایه خود را درگیراین کارکنند.

دراین روش خریداران  این بسته سرمایه گزاری میتوانند با حداقل ۲۰ هزار دلار به بالا این بسته را خریداری نمایند.

که با هر ۲۰ هزار دلار ۲۰ درصد از سهام یک گلخانه ۱۵۰۰ متری به صورت مشاع به خریدار اختصاص میابد که در پایان هر دوره کاشت و فروش محصولات سود سهام به نسبت سهام خریداران بسته فوق الذکر پرداخت میگردد.

دراین بسته مدیریت گلخانه مشارکتی به عهده شرکت GIP بوده تا از ایجاد مشکلات بین شرکا در اداره گلخانه جلوگیری گردد.

امتیازات این طرح در موارد زیر خلاصه می گردد

  • مبلغ پایین خرید بسته و امکان سرمایه گذاری برای افراد با سرمایه کم
  • امکان استفاده از امتیاز گرفتن اقامت طبق قوانین گرجستان
  • امکان اشتغال خریدار یا یکی از بستگان خریدار در گلخانه مربوطه
  • امکان بازگشت مبلغ سرمایه گذاری در هر مقطع از کار البته با اطلاع ۳ماه از قبل
  • امکان افزایش سرمایه در هر مقطع و حتی رساندن سرمایه گذاری به میزان خرید بسته سرمایه گذاری مستقل
نویسنده

PolGeorgia.

۲ دیدگاه.

احمدی
۱۷ آذر ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۳ ق.ظ

برای راه اندازی گلخانه در گرجستان به چه میزان سرمایه نیاز است؟ چه محصولاتی قابل کشت هست و آیا امکان صادرات محصولات وجود دارد ؟

polgeorgia
۲۲ آذر ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۴ ق.ظ

هزینه ها بسته به نوع گلخانه و شرایطی که میخواهید دریافت کنید متفاوت است که اگر توضیحات متن کافی نسیت میتوانید با مشاورین پل جورجیا در ارتباط باشید. سیفی جات بیشتر قابل کشت هستند و همچنین میتوانید نسبت به صدرات محصولات خود به کشورهای همسایه گرجستان اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 18 =

تماس با پل جورجیا