احداث جاده 13 کیلومتری توسط شرکت چینی.

شهریور ۴, ۱۳۹۸
احداث جاده در گرجستان توسط شرکت چینی

وزارت توسعه منطقه ای و زیرساخت های گرجستان اعلام کرد: شرکت چینی China Railway 23th Bureau Group Co یک جاده جدید 13 کیلومتری کوشتی – کوبی را در گرجستان احداث خواهد کرد. 23 گروه شرکت راه آهن چین و وزارت زیرساخت امروز این توافق نامه را امضا کردند.

ساخت جاده دو باند و آسفالت بتنی به طول 22.7 کیلومتر و شش پل و پنج تونل در جاده کوشتی – کوبی واز جمله ساخت یک تونل نه کیلومتر پیش بینی شده است. تونل از روستای اسکره شروع می شود و در روستای کوبی خاتمه می یابد، تونل مذکور از زیر گذر جاواری عبور می کند.

هزینه کل این پروژه 1.2 میلیارد دلاراست. بخش کوشتی – کوبی بخشی از کریدور جاده شمال – جنوب است. جاده از زمین های دشوار عبور می کند و در دوره زمستان در معرض بارش شدید برف قرار دارد. به دلیل خطرات بهمن و هوای نامطلوب ، اغلب در زمستان ترافیک بسته می شود و ترافیک ترانزیت به حالت تعلیق در می آید.

تفاهم گرجستان و چین برای احداث جاده 33 کیلومتری

 

ساخت جاده جدید و تونل 9 کیلومتری این موارد را برطرف می کند و تردد حمل و نقل بدون مانع در هر زمان از سال امکان پذیر خواهد بود. عرض تونل 9 کیلومتری کوشتی – کوبی به طول 15 متر خواهد بود. یک پل با قوس 500 متری در جاده کوشتی – کوبی ساخته خواهد شد که قوس آن به طول 300 مترتا کنون بی سابقه بوده است.
پس از اتمام پروژه ، فاصله بین کوشتی و کوبی به جای جاده 35 کیلومتری موجود 12 کیلومتر کاهش می یابد و زمان سفر به جای 1 ساعت به 20 دقیقه کاهش می یابد.

جاده کوشتی – کوبی در امتداد بخش 7 کیلومتری بستر رودخانه تتری آراوی می رود ، از روستای اراکتی عبور می کند ، سپس سرپایین از کوما مالت شروع به حرکت می کند. جاده از گوداوری عبور می کند ، از گذرگاه جویاری عبور می کند و در روستای کبی پایان می یابد. در کل ، این پروژه ا 9 روستا را بهره مند خواهد کرد. پیش بینی می شود ساخت و ساز در پایان سال 2019 آغاز شود و در سال 2023 به اتمام برسد.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دوازده =

تماس با پل جورجیا