احداث کارخانه پنل خورشیدی در کوتایسی.

خرداد ۱۱, ۱۳۹۸

کارخانه ای توسط شرکت آلمانی AE SOLAR که یکی از رهبران جهان در تولید پنل های خورشیدی است جهت ساخت و صادرات این پنل ها به اتحادیه اروپا، ایالات متحده و خاورمیانه در سومین شهر بزرگ گرجستان ، کوتایسی افتتاح گردید.

ماموکا بختادزه نخست وزیر گرجستان در مراسم افتتاح کارخانه ضمن تشکر از سرمایه گذاران برای انتخاب گرجستان برای اجرای این پروژه اعلام کرد: که این یک سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای گرجستان بوده است. جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، باید متمرکز به تولید تکنولوژی پیشرفته که دارای پتانسیل صادراتی است باشد.

شرکت آلمانی AE SOLAR احداث کننده کارخانه پنل خورشیدی در گرجستان

ماموکا بختادزه در نشست دولت امروز گفت بیشتر پنل های خورشیدی در شهرک هایی که ” دارای پتانسیل گردشگری منحصر به فرد ” هستند نصب می شوند. همچنین او توضیح داد که عدم دسترسی به برق مانع توسعه پتانسیل گردشگری در چنین مناطقی می گردد.

ماموکا بختادزه اعلام کرد این کارخانه به ۳۰۰ نقر نیروی کار نیاز خواهد داشت. ماموکا بختادزه همچنین اعلام کرد: که در هفته های آینده ساخت یک کارخانه جدید که ماشین های الکتریکی تولید خواهد کرد در کوتایسی آغاز خواهد شد. دولت گرجستان برای نصب پنل های خورشیدی در مناطق گرجستان که ۲ تا ۳ میلیون گالن (۰٫۷۳ میلیون یورو / ۰٫۶۵ میلیون یورو) وجود دارد، هنوز هیچ منبع برق ثابتی نداشته است.

پنل های خورشیدی در گرجستان

او توضیح داد که عدم دسترسی به برق مانع توسعه پتانسیل گردشگری در چنین مناطق می شود. به طور کلی، ساختمان های عمومی در گرجستان با ارائه راه حل های با صرفه جویی در انرژی در مسیر درستی قرار میگیرند.

حدود ۱۵ مدرسه دولتی در گرجستان با استفاده از یک پروژه آزمایشی که راهکارهای صرفه جویی در انرژی را برای مدارس ارائه می دهد، به ساختمان های با انرژی کارآمد تبدیل شده اند. در مرحله اول پروژه ۱۰-۱۵ مدرسه در سراسر گرجستان انتخاب خواهند شد که در سال جاری مجهز به پنل های خورشیدی خواهند بود.

وزیر آموزش پرورش گرجستان ، میشل چکنلیک گفت: که این پروژه با حمایت بانک توسعه آسیا (ADB) اجرا خواهد شد .او همچنین ضمن اهمیت آموزشی پنل های خورشیدی در مدارس گفت که این انرژی مثبت انرژی سبز برای دانش آموزان و همچنین معلمان خواهد بود که تجدید پذیر بودن انرژی را می بینند.

در همین حال تفلیس، پایتخت گرجستان، در حال حاضر از اولین اولین مهد کودک انرژی بهره مند است. کودکستان ۹۵ در تفلیس، در سال ۲۰۱۶، یک ساختمان انرژی کارآمد است. با توجه به تغییرات، انتظار می رود هزینه برق مهد کودک ۵۱ درصد کاهش یابد. نخست وزیر گرجستان، ماموکا بختادزه که در مراسم افتتاح کارخانه در کوتایسی حضور داشت، از سرمایه گذاران برای انتخاب گرجستان برای اجرای این پروژه تشکر کرد.

ماموکا بختادزه گفت: که این یک سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای گرجستان بود. ماموکا بختادزه گفت: ” جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، باید به تولید تکنولوژی پیشرفته  ایی تمرکز داشته باشد، که دارای پتانسیل صادراتی است و موقعیت گرجستان را به عنوان کشور تولید کننده با تکنولوژی بالا هدایت می کند.” ماموکا بختادزه همچنین اعلام کرد که : در هفته های آینده ساخت یک کارخانه جدید که ماشین های الکتریکی تولید خواهد کرد در کوتایسی آغاز خواهد شد.

منبع: اجندا

 

نویسنده

PolGeorgia.

۱ دیدگاه.

ویدائو
۱۳ تیر ۱۳۹۸ در ۷:۰۰ ب.ظ

متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =

تماس با پل جورجیا