تحصیل در گرجستان

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان.

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان.

مهر ۱۳, ۱۳۹۷
تحصیل در گرجستان

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان، یکی از بهترین روش ها برای گرفتن اقامت در این کشور است، بنابراین اگر دوست دارید که در کشور گرجستان تحصیل نمایید. بنابراین می توانید با یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی مکاتبه کرده و درخواست خود را به آن ها ارائه دهید تا برای شما دعوت نامه پذیرش ارسال کنند. پس از آن شما به عنوان دانشجو در دانشگاه مورد نظر خود و در مقطع تحصیلی خاصی میتوانید تحصیل کنید. در این صورت دولت گرجستان به شما کارت اقامت موقت را ارائه خواهد کرد.

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان و مزایای تحصیل دانشگاه های گرجستان

مزایای تحصیل در دانشگاه های گرجستان در ارتباط با اخذ اقامت تحصیلی گرجستان به شرح ذیل است که در به آن ها اشاره می کنیم:

  • امکان اخذ پذیرش و مهاجرت برای تحصیل بدون نیاز به مدارک زبان تافل و آیلتس
  • ویزای تضمینی تحصیلی
  • امکان اخذ اقامت و مهاجرت به ارو پا و آمریکا بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی
  • مدارک مورد تایید دانشگاه های گرجستان از طرف دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا و استرالیا
  • هزینه های بسیار پایین تحصیل در کشور گرجستان و مقرون به صرفه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکا
  • کیفیت بالای تحصیل در دانشگاه های گرجستان و برابری با سطح علمی دانشگاه های اروپایی و آمریکا

اخذ اقامت تحصیلی در گرجستان

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان و کارت اقامت تحصیلی

کسانی که دوست دارند تا به عنوان دانشجو در کشور گرجستان مشغول به تحصیل شوند، می توانند با اخذ اقامت تحصیلی کشور گرجستان نسبت به این کار خود اقدام کنند. دولت گرجستان به تمامی دانشجویان خارجی کارت اقامت یکساله را ارائه می کند و اگر مدت زمان تحصیل فرد متقاضی خارجی ادامه پیدا کند، به طور یقین و به موازات آن کارت اقامت او نیز تمدید خواهد شد.

متقاضیان بایستی ویزای تحصیلی این کشور را از سفارت گرجستان در تهران تهیه کنند و این ویزا از نوع C بوده و حداقل ۳۰ روز تا حداکثر ۹۰ روز معتبر است و دلیل این مدت زمانی به خاطر مذاکرات ابتدایی متقاضی با دانشگاه های کشور گرجستان است.

بیشتر بخوانید : هزینه اقامت تحصیلی در گرجستان

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان و تفاوت آن اقامت دائمی کار

دانشجویان توجه کنند که کارت اقامت تحصیلی آنان فقط به شرط ادامه تحصیل تمدید می شود و نوع اقامت آنان با اقامت دائمی افرادی که برای زندگی و کار به کشور گرجستان مهاجرت کرده اند فرق می کند. بخاطر این که زمانی که برای کار و زندگی به کشور گرجستان مهاجرت کرده در ابتدا آنان یک کارت اقامت موقت شش ماهه ارائه می کنند که با تمدید آن در سال بعد می تواند کارت شهروندی و پاسپورت کشور گرجستان را دریافت کند.

البته دریافت این چنین مزیتی مستلزم گذران شش سال اقامت دائم گرجستان است و این قضیه برای دانشجویان صدق نمی کند. بدین معنی که اگر دانشجویی به مدت شش سال کارت اقامت تحصیلی خود را تمدید و معتبر کند بازهم نمی تواند در سال هفتم کارت اقامت دائم و کارت شهروندی را دریافت کند. این مزیت فقط برای کسانی قابل استفاده است که برای زندگی و کار به کشور گرجستان مهاجرت می کنند یا این که شرکت خود را در کشور گرجستان به ثبت رسانده اند.

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان و تاییدیه وزارت علوم و فناوری ایران

توجه داشته باشید که وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران مدارک چهار دانشگاه دیگر گرجستان را مانند دانشگاه های دولتی تایید می کند و مدارک این دانشگاه ها از طرف دولت ایران قابل قبول است بنابراین اگر دوست دارید که در دانشگاه های گرجستان تحصیل کنید بهتر است که با وزارت علوم و فناوری و تحقیقات ایران ارتباط برقرار کنید و پس از این که از تایید اعتبار مدارک دانشگاه های گرجستان اطمینان حاصل کردید هرچه زودتر مدارک خود را به دانشگاه های گرجستان ارسال نمایید.

بیشتر بخوانید : شرایط اقامت تحصیلی در گرجستان

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان برای تحصیلات درون کشوری

این چنین مزیتی شامل همه دانشجویان نیست و هرگز نمی تواند برای قوانین اقامت مورد استفاده قرار گیرد.

اخذ اقامت تحصیلی گرجستان و حمایت دولت گرجستان از دانشگاه ها

توجه داشته باشید که دانشگاه های کشور گرجستان نهادی هستند که دولت گرجستان از آن ها حمایت می کند به همین دلیل لازم است که کلیه مدارک خود را مبنی بر اقامت خود در این کشور به دانشگاه ارائه نمایید و شرایط اقامت خود را برای آن ها مشخص کنید. در صورتی که به عنوان دانشجوی غیرمقیم ثبت نام کرده اید می توانید بعد از پذیرش در UGA، در نهایت به عنوان یک دانشجوی مقیم ثبت نام کنید و کلیه مدارک خود را مبنی بر اقامت خود در کشور گرجستان ارائه نمایید. مرکز پذیرش دانشجو UGA، وضعیت تحصیلی کلیه دانشجویان مقیم و غیرمقیم را بررسی می کند.

نویسنده

PolGeorgia.

۲ دیدگاه.

مریم
۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۰ ق.ظ

سلام آیا این درست است که مدرک ایران را دانشگاهای گرجستان قبول نمیکند؟

PolGeorgia
۴ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۴۰ ب.ظ

خیر بعضی از دانشگاهای گرجستان پس از معادل سازی قبول میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

تماس با پل جورجیا