اقامت گرجستان از طریق ازدواج

ازدواج در گرجستان + شرایط + مراحل + ثبت.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج.

مهر ۱۳, ۱۳۹۷
اقامت گرجستان از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت گرجستان روش های مختلف بسیار زیادی وجود دارد و یکی از این روش ها ازدواج با یک تبعه گرجی می باشد. البته امروزه به دلیل ایجاد تغییراتی در این روش اخذ اقامت گرجستان ، دریافت اقامت این کشور اندکی دشوارتر شده است. توصیه می کنیم قبل از این که برای دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج هر گونه اقدامی انجام دهید با فرهنگ و مراحل ازدواج در گرجستان بیشتر آشنا شوید. در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعاتی مختصر در این رابطه در اختیار شما عزیزان قرار دهم اگر قصد دارید در گرجستان ازدواج کنید ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

 

نکات اصلی که در این مطلب به آن اشاره شده است :

 1. تنها مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان ارائه پاسپورت و ترجمه پاسپورت می باشد.
 2. ازدواج دوم در این کشور ممنوع است و باید وضعیت تجرد خود را اثبات کنید.
 3. پس از گذشت سه سال از ازدواج میتوانید برای اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کنید و پس از پنج سال جهت اخذ شهروندی اقدام نمایید.
 4. چنانچه زودتر بچه دار شوید احتمال تسریع در اخذ اقامت دائم وجود دارد.

چنانچه به توضیحات بیشتری نیاز دارید تا ادامه مطلب با ما همراه باشید. لازم به ذکر است کلیه مشاوره ها در پل جورجیا به صورت رایگان ممی باشد و شما میتوانید از طریق واتس اپ با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

بومیان گرجستان برای ایرانی ها احترام زیادی قائل هستند به همین دلیل تعداد علاقه مندان به مهاجرت به گرجستان سالانه در حال افزایش است. ساکنین گرجستان افرادی بسیار خونگرم هستند و زندگی در این کشور کاملاً آرام است. همچنین امنیت در این کشور بسیار بالاست. در آینده ای نه چندان دور این کشور به اتحادیه اروپا پیوسته و در نتیجه مهاجرت به کشور های اروپایی از این کشور آسان تر خواهد بود. با اخذ اقامت گرجستان از مزایای زیادی بهره مند خواهید شد. اگر قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج را دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اگر قصد ازدواج با یکی از افراد با تبعه گرجی را دارید برای دولت گرجستان باید ثابت کنید که تنها هدف شما ازدواج خواهد بود زیرا اگر خلاف این امر ثابت شود فرد خاطی باید جریمه های سنگینی را پرداخت کند. همچنین باید مواردی از جمله کشور زادگاه، وضعیت تجرد و شرایط سنی لازم را اثبات کنید. بر اساس قوانین ازدواج حاکم بر گرجستان، در هنگام ازدواج حتماً باید هر دو طرف حضور داشته باشند. البته اگر یکی از طرفین حاضر نبود، حتماً باید وکیل وی با داشتن وکالت نامه هنگام ازدواج حضور داشته باشد.

یکی دیگر از شرایط ازدواج در گرجستان این است که هر دو طرف باید شاهدی در مراسم داشته باشند. شاهدان باید کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشند و در زمان تنظیم سند ازدواج در محل حضور داشته باشند. یکی دیگر از قوانین ازدواج در این کشور این است که ازدواج دوم ممنوع می باشد.

اخذ اقامت گرجستان با ازدواج

اگر به دنبال ارزان ترین راه اخذ اقامت در گرجستان هستید میتوایند شرایط اخذ اقامت کاری در گرجستان را اینجا مطالعه کنید.

نحوه اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج

پس از اینکه از ازدواج شما با فردی با تبعه گرجی سه سال بگذرد می توانید مدارک و شواهد کافی را ارائه داده و اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید و پس از گذشت ۵ سال می توانید اقامت دائم خود را به شهروندی این کشور تبدیل نمایید.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج تقریباً مشکل است به طوری که برای اخذ اقامت دائم ۳ سال و دریافت شهروندی باید ۵ سال صبر کنید. اگر در طول ۵ سال اول ازدواج صاحب فرزند شوید برای دریافت اقامت دائم و شهروندی گرجستان به زمان کمتری نیاز خواهید داشت.

البته لازم به ذکر است پس از گذشت ۵ سال از اقامت فرد در گرجستان تنها در صورتی می توانید شهروند این کشور به حساب آیید که به تاریخ و جغرافیای گرجستان مسلط بوده و از زبان آن نیز دانش کافی داشته باشید. خانم های خارجی که با مردان گرجی ازدواج می کنند راحت تر می توانند اقامت گرجستان را دریافت کنند زیرا احتمال صوری بودن ازدواج در این صورت کمتر خواهد بود.

فرهنگ و مراحل ازدواج در گرجستان

هر کشور دارای فرهنگ خاصی در رابطه با ازدواج می باشد و کشور گرجستان نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این بخش از مقاله با فرهنگ ازدواج در این کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

 • جشن های عروسی در گرجستان در طول تاریخ برای چند روز و به صورت متوالی برگزار می شد اما امروزه در پایتخت این کشور و در شهرهای بزرگ اغلب مراسم عروسی در روزهای آخر هفته برگزار می شود.
 • تعداد مهمان های جشن های عروسی امروزه بسیار زیاد است.
 • اگر یکی از مهمانان دعوت عروسی را از سوی میزبان رد کند انگار به فرد توهین شده است. گاهی اوقات شرکت نکردن در عروسی باعث ایجاد کینه و دشمنی طولانی مدت می شود از این رو فامیل دور بدون اینکه از آن ها به طور رسمی دعوت به عمل آید در مراسم شرکت می کنند. به طور کلی در این مراسم همه باید حضور داشته باشند و عدم حضور فرد نوعی بی احترامی به حساب می آید.
 • در عروسی های خانوادگی کوچک در گرجستان تعداد مهمان ها ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر می باشد.
 • عروس و داماد در عروسی حضور می یابند تا مهمانان آن ها را در آنجا ببینند و سپس جشن با چند سنت ساده آغاز می شود.
 • عروس و داماد باید در ورودی سالن یک بشقاب را بشکنند.
 • مهمترین کاربرد قباله ازدواج زمان جدا شدن زوج از یکدیگر می باشد، در این مواقع زوجی که با یکدیگر تفاهم ندارند برای تقسیم کردن مال و اموال خود به دادگاه مراجعه می کنند. در دیگر مواقع قباله ازدواج کاربردی ندارد.

در سال های اخیر تبعه گرجی ترجیح می دهند با روس ها ازدواج کنند.

ازدواج بین المللی و ثبت ازدواج در گرجستان

در کشور گرجستان ازدواج ها به سه صورت ثبت می شوند و یکی از این روش ها ازدواج بین المللی در گرجستان می باشد. ازدواج بین المللی در گرجستان به معنای ازدواج دو تبعه خارجی در این کشور می باشد. دو فرد با تبعه خارجی که قصد دارند در گرجستان با یکدیگر ازدواج کنند نیازی به داشتن کارت اقامت گرجستان را نخواهند داشت این افراد می توانند تنها با داشتن پاسپورت کشور خود در کشور گرجستان ازدواج خود را ثبت کنند. در ادامه مقاله با نحوه ثبت ازدواج در این کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

ازدواج در گرجستان

اگر به دنبال سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید ملک هستید اینجا را مطالعه کنید.

ثبت ازدواج در گرجستان

شرایط ازدواج در گرجستان با شرایط آن در ایران بسیار متفاوت است. در کشور ایران ازدواج از لحاظ ثبت و دینی مورد توجه قرار می گیرد. افراد تنها بر اساس تنظیم سند به عقد یکدیگر در نمی آیند بلکه برای رسمی شدن ازدواج در ایران باید صیغه عقد نیز بین طرفین جاری شود اما در کشور گرجستان این قوانین وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ازدواج بین المللی در گرجستان

تنها مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان ارائه پاسپورت و ترجمه پاسپورت می باشد. اگر دو نفر با تابعیت غیر گرجی قصد داشته باشند ازدواج خود را به هر دلیلی مثل ثبت و مهاجرت به کشوری دیگر در گرجستان ثبت کنند. این ازوداج در این کشور به عنوان ازدواج بین المللی شناخته می شود و به صورت رسمی در این کشور قابل اجراست و همچنین معتبر می باشد.

مراحل ثبت ازدواج در گرجستان

یکی از مراحل ثبت ازدواج در گرجستان به صورت بین المللی این است که هر دو نفر باید به اداره ثبت در گرجستان مراجعه کنند و پس از اینکه پاسپورت های خود را ترجمه نمودند دو نفر شاهد را به همراه خود به این اداره ببرند و پس از اینکه مدارک مورد نیاز جهت ثبت ازدواج در گرجستان را ارائه دادید و درخواست خود مبنی بر ثبت ازدواج در این کشور را به اداره مربوطه ارسال می کنید. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه سند ازدواج شما تنظیم شده و به امضا می رسد و در مرحله پایانی به شما تحویل داده می شود.

یکی از نکات مهمی که در رابطه با ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان باید مورد توجه قرار گیرد این است که از اداره ثبت درخواست کنید تا سند ازدواج در گرجستان که به ثبت رسیده است را ترجمه کند و به شما تحویل دهند. یکی از روش های مهاجرت به گرجستان که امروزه تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته است مهاجرت از طریق ازدواج در این کشور می باشد، امروزه دولت گرجستان این امکان را برای افرادی که می خواهند در گرجستان ازدواج بین المللی داشته باشند نیز فراهم کرده است.

امیدواریم راهنمایی های لازم در رابطه با ازدواج بین المللی و ثبت ازدواج در این کشور برای شما مفید واقع شده باشد و اگر قصد دارید ازدواج خود با تبعه غیر از گرجی را در این کشور ثبت کنید بتوانید از این راهنمایی ها استفاده کرده و برای ثبت ازدواج خود در این کشور با مشکل خاصی مواجه نشوید.

نویسنده

PolGeorgia.

۲۹ دیدگاه.

مانی
۲ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۵ ق.ظ

سلام آیا ازدواج دو تبعه ایرانی در گرجستان امکان پذیر است؟

PolGeorgia
۲ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

شما میتوانید در گرجستان ازدواج کنید اما شامل قانون اخذ اقامت در گرجستان نخواهید شد. زیرا تنها زمانی میتوانید از طریق این روش اقامت اخذ کنید که یکی از طرفین گرجی باشند.

PolGeorgia
۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۵ ق.ظ

سلام اگه با تبعه گرجی ازدواج کنیم بهمون اقامت میدن؟

PolGeorgia
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۳۷ ق.ظ

بله این یکی از راههای اخذ اقامت است و میتوانید اقدام کنید

فاطمه
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۳ ق.ظ

سلام ببخشید با ازدواج با تبعه گرجی آیا به بچه اقامت میدن؟

PolGeorgia
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۳۷ ق.ظ

بله طبیعتا هم شما دارای اقامت میشوید و هم فرزند شما

سجاد
۱ اسفند ۱۳۹۷ در ۴:۱۲ ب.ظ

سلام
ازدواج دو تبعه ایرانی در گرجستان در ایران اعتبار ندارد؟
چون ثبت ازدواج در ترکیه قابل ثبت در شناسنامه نیز هست .

PolGeorgia
۲ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

چنانچه قصد ازواج در گرجستان را دارید میتوانید به سفارت ایران در گرجستان مراجعه، و آنجا ازدواج کنید. در این صورت ازدواج شما ثبت شده و در ایران هم معتبر خواهد بود.

تشریفات مجالس
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ در ۳:۰۷ ب.ظ

سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

PolGeorgia
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۳:۱۵ ب.ظ

ممنون از شما

دارا
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۰ ب.ظ

میخواستم هزینه ثبت و ترجمه سند ازدواج دو غیر گرجی رو بدونم ممنون

PolGeorgia
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۳:۱۴ ب.ظ

سلام هزینه زیادی شامل نمیشه به تعداد صفحات بستگی داره مثلا ترجمه پاسپورت ۱۵ لاری است

ندا
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۶:۵۴ ق.ظ

سلام من و همسرم تبعه اتریش قصد ازدواج در گرجستان رو داریم که بعد ها برای ویزای اتریش برای من بتوان اقدام کرد. ایا ازدواج در گرجستان برای اتریش هم قابل قبول هست؟
ایا ازدواج در گرجستان نیازی به گواهی نجرد ندارد؟
لطفا سریع باسخ بدید خیلی درگیر این قضیه هستیم. ممنون

PolGeorgia
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۳:۲۰ ب.ظ

سلام دوست عزیز خیر نیاز به گواهی تجرد نداره و میتوانید ازدواج کنید فقط اینکه این ازدواج مورد قبول کشور اتریش است یا خیر رو باید از آنجا سوال کنید

Shahrokh
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۸:۲۳ ب.ظ

Salam khobin? man dar ireland zendegi mikonam va madrake ezdevajam raa gom kardan raahi hast ke beetoonam dobare begiramesh?

PolGeorgia
۱ خرداد ۱۳۹۸ در ۷:۲۹ ب.ظ

لطفا از طریق شماره های تماس ذکر شده با همکاران در تماس باشید. امکان برقراری تماس از طریق واتس اپ نیز وجود دارد.

محمد
۸ خرداد ۱۳۹۸ در ۳:۴۵ ب.ظ

سلام وقت بخیر
من و خانومم قصد ازدواج بین المللی در گرجستان رو داریم
میخاستم بدونم برای ما روند کار چند روز طول میکشه؟ روندش چجوری و از کجا شروع میشه؟ و چقدر هزینه داره در کل؟
ممنون از سایت خوبتون

PolGeorgia
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۳۸ ب.ظ

چنانچه قصد برگزاری مراسم ازدواج در این شهر را دارید ودرخواست دارید تا ایونت شما توسط هلدینگ پل ج.رجیت برگزار گردد میتوانید از طریق شماره های واتس اپ با همکاران تماس بگیرید. و چنانچه اخذ اقامت دارید باید ذکر شود تنها در صورت ازدواج با شهروند گرجی میتوانید نسبت به اخذ اقامت از این طریق اقدام نمایید.

سمیرا
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ در ۲:۲۷ ق.ظ

سلام ، برای ازدواج در گرجستان در طی چه مدت میشه برای اقامت گرجستان اقدام کرد ؟
من قصد ازدواج با دختری گرجستانی دارم

PolGeorgia
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۳۸ ب.ظ

پس از گذشت سه سال از ازدواج میتوانید برای اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کنید و پس از پنج سال جهت اخذ شهروندی اقدام نمایید.

امین زیاری
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۲ ق.ظ

سلام
من چطور میتونم با ازدواج در گرجستان اقامت بگیرم میشه راه حلی بهم بدید اوضاع تو ایران دیگه خیلی بهم ریخته و میخوام از این طریق بیام گرجستان

PolGeorgia
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در ۷:۴۸ ب.ظ

شما باید شخصی گرجی را پیدا کنید تا بتوانید با آن شخص ازدواج کنید. اگر سوالی در این خصوص دارید میتوانید از طریق شماره تماس ها با واتس اپ با پشتیبانان ما در ارتباط باشید.

امیر حسین
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۷ ق.ظ

سلام ، برای ازدواج در گرجستان چقد هزینه داره؟

PolGeorgia
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۰ ب.ظ

چنانچه قصد برگزاری مراسم ازدواج خود در تفلیس را دارید لطفا با شماره های واتس اپ در ارتباط باشید. tel:00995577483483

مهسا
۹ تیر ۱۳۹۸ در ۱۱:۴۶ ب.ظ

سلام.همس من کانادا هستن و میخواییم گرجستان ازدواج بین المللی انجام بدیم،آیا توی کانادا این ازدواج رسمیت داره و اینکه راجب آپوستیل کردن هم توضیح میدید لطفن؟باید سند ازدواجمون رو آپوستیله کنیم؟خودمون میتونیم مراحلش رو انجام بدیم یا حتمن نیازه از طرف یه شرکت ثبت ازدواج اینکارو انجام بدیم؟

PolGeorgia
۱۰ تیر ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۱ ب.ظ

بله این امکان وجود دارد و همینطور سند ازدواجتون آپوستیله میشه و در همه جا سند ازدواجتون معتبر هست.

Ali
۱۷ تیر ۱۳۹۸ در ۴:۳۲ ب.ظ

سلام وقت بخیر
من و همسر آلمانی‌ام قصد داریم در گرجستان ازدواج بین‌المللی انجام بدیم.
آیا سند ازدواج آپوستیل شده برای دریافت ویزای آلمان رسمیت داره؟

Shiva
۲۷ تیر ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۱ ب.ظ

سلام
برای ازدواج بین المللی آیا می توانیم این کار را در باتومی هم انجام دهیم یا حتما باید در تفلیس اقدام کرد؟

PolGeorgia
۲۸ تیر ۱۳۹۸ در ۳:۲۰ ب.ظ

تفاوتی ندارد در هر شهر میتوانید برای ازدواج اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 15 =

تماس با پل جورجیا