اقامت گرجستان از طریق ازدواج

ازدواج در گرجستان + شرایط + مراحل + ثبت.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج.

مهر ۱۳, ۱۳۹۷
اقامت گرجستان از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت گرجستان روش های مختلف بسیار زیادی وجود دارد و یکی از این روش ها ازدواج با یک تبعه گرجی می باشد. البته امروزه به دلیل ایجاد تغییراتی در این روش اخذ اقامت گرجستان ، دریافت اقامت این کشور اندکی دشوارتر شده است. توصیه می کنیم قبل از این که برای دریافت اقامت گرجستان از طریق ازدواج هر گونه اقدامی انجام دهید با فرهنگ و مراحل ازدواج در گرجستان بیشتر آشنا شوید. در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعاتی مختصر در این رابطه در اختیار شما عزیزان قرار دهم اگر قصد دارید در گرجستان ازدواج کنید ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

بومیان گرجستان برای ایرانی ها احترام زیادی قائل هستند به همین دلیل تعداد علاقه مندان به مهاجرت به گرجستان سالانه در حال افزایش است. ساکنین گرجستان افرادی بسیار خونگرم هستند و زندگی در این کشور کاملاً آرام است. همچنین امنیت در این کشور بسیار بالاست. در آینده ای نه چندان دور این کشور به اتحادیه اروپا پیوسته و در نتیجه مهاجرت به کشور های اروپایی از این کشور آسان تر خواهد بود. با اخذ اقامت گرجستان از مزایای زیادی بهره مند خواهید شد. اگر قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج را دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اگر قصد ازدواج با یکی از افراد با تبعه گرجی را دارید برای دولت گرجستان باید ثابت کنید که تنها هدف شما ازدواج خواهد بود زیرا اگر خلاف این امر ثابت شود فرد خاطی باید جریمه های سنگینی را پرداخت کند. همچنین باید مواردی از جمله کشور زادگاه، وضعیت تجرد و شرایط سنی لازم را اثبات کنید. بر اساس قوانین ازدواج حاکم بر گرجستان، در هنگام ازدواج حتماً باید هر دو طرف حضور داشته باشند. البته اگر یکی از طرفین حاضر نبود، حتماً باید وکیل وی با داشتن وکالت نامه هنگام ازدواج حضور داشته باشد.

یکی دیگر از شرایط ازدواج در گرجستان این است که هر دو طرف باید شاهدی در مراسم داشته باشند. شاهدان باید کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشند و در زمان تنظیم سند ازدواج در محل حضور داشته باشند. یکی دیگر از قوانین ازدواج در این کشور این است که ازدواج دوم ممنوع می باشد.

اخذ اقامت گرجستان با ازدواج

نحوه اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق ازدواج

پس از اینکه از ازدواج شما با فردی با تبعه گرجی سه سال بگذرد می توانید مدارک و شواهد کافی را ارائه داده و اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید و پس از گذشت ۵ سال می توانید اقامت دائم خود را به شهروندی این کشور تبدیل نمایید.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج تقریباً مشکل است به طوری که برای اخذ اقامت دائم ۳ سال و دریافت شهروندی باید ۵ سال صبر کنید. اگر در طول ۵ سال اول ازدواج صاحب فرزند شوید برای دریافت اقامت دائم و شهروندی گرجستان به زمان کمتری نیاز خواهید داشت.

البته لازم به ذکر است پس از گذشت ۵ سال از اقامت فرد در گرجستان تنها در صورتی می توانید شهروند این کشور به حساب آیید که به تاریخ و جغرافیای گرجستان مسلط بوده و از زبان آن نیز دانش کافی داشته باشید. خانم های خارجی که با مردان گرجی ازدواج می کنند راحت تر می توانند اقامت گرجستان را دریافت کنند زیرا احتمال صوری بودن ازدواج در این صورت کمتر خواهد بود.

فرهنگ و مراحل ازدواج در گرجستان

هر کشور دارای فرهنگ خاصی در رابطه با ازدواج می باشد و کشور گرجستان نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این بخش از مقاله با فرهنگ ازدواج در این کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

  • جشن های عروسی در گرجستان در طول تاریخ برای چند روز و به صورت متوالی برگزار می شد اما امروزه در پایتخت این کشور و در شهرهای بزرگ اغلب مراسم عروسی در روزهای آخر هفته برگزار می شود.
  • تعداد مهمان های جشن های عروسی امروزه بسیار زیاد است.
  • اگر یکی از مهمانان دعوت عروسی را از سوی میزبان رد کند انگار به فرد توهین شده است. گاهی اوقات شرکت نکردن در عروسی باعث ایجاد کینه و دشمنی طولانی مدت می شود از این رو فامیل دور بدون اینکه از آن ها به طور رسمی دعوت به عمل آید در مراسم شرکت می کنند. به طور کلی در این مراسم همه باید حضور داشته باشند و عدم حضور فرد نوعی بی احترامی به حساب می آید.
  • در عروسی های خانوادگی کوچک در گرجستان تعداد مهمان ها ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر می باشد.
  • عروس و داماد در عروسی حضور می یابند تا مهمانان آن ها را در آنجا ببینند و سپس جشن با چند سنت ساده آغاز می شود.
  • عروس و داماد باید در ورودی سالن یک بشقاب را بشکنند.
  • مهمترین کاربرد قباله ازدواج زمان جدا شدن زوج از یکدیگر می باشد، در این مواقع زوجی که با یکدیگر تفاهم ندارند برای تقسیم کردن مال و اموال خود به دادگاه مراجعه می کنند. در دیگر مواقع قباله ازدواج کاربردی ندارد.

در سال های اخیر تبعه گرجی ترجیح می دهند با روس ها ازدواج کنند.

ازدواج بین المللی و ثبت ازدواج در گرجستان

در کشور گرجستان ازدواج ها به سه صورت ثبت می شوند و یکی از این روش ها ازدواج بین المللی در گرجستان می باشد. ازدواج بین المللی در گرجستان به معنای ازدواج دو تبعه خارجی در این کشور می باشد. دو فرد با تبعه خارجی که قصد دارند در گرجستان با یکدیگر ازدواج کنند نیازی به داشتن کارت اقامت گرجستان را نخواهند داشت این افراد می توانند تنها با داشتن پاسپورت کشور خود در کشور گرجستان ازدواج خود را ثبت کنند. در ادامه مقاله با نحوه ثبت ازدواج در این کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

ازدواج در گرجستان

ثبت ازدواج در گرجستان

شرایط ازدواج در گرجستان با شرایط آن در ایران بسیار متفاوت است. در کشور ایران ازدواج از لحاظ ثبت و دینی مورد توجه قرار می گیرد. افراد تنها بر اساس تنظیم سند به عقد یکدیگر در نمی آیند بلکه برای رسمی شدن ازدواج در ایران باید صیغه عقد نیز بین طرفین جاری شود اما در کشور گرجستان این قوانین وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ازدواج بین المللی در گرجستان

تنها مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان ارائه پاسپورت و ترجمه پاسپورت می باشد. اگر دو نفر با تابعیت غیر گرجی قصد داشته باشند ازدواج خود را به هر دلیلی مثل ثبت و مهاجرت به کشوری دیگر در گرجستان ثبت کنند. این ازوداج در این کشور به عنوان ازدواج بین المللی شناخته می شود و به صورت رسمی در این کشور قابل اجراست و همچنین معتبر می باشد.

مراحل ثبت ازدواج در گرجستان

یکی از مراحل ثبت ازدواج در گرجستان به صورت بین المللی این است که هر دو نفر باید به اداره ثبت در گرجستان مراجعه کنند و پس از اینکه پاسپورت های خود را ترجمه نمودند دو نفر شاهد را به همراه خود به این اداره ببرند و پس از اینکه مدارک مورد نیاز جهت ثبت ازدواج در گرجستان را ارائه دادید و درخواست خود مبنی بر ثبت ازدواج در این کشور را به اداره مربوطه ارسال می کنید. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه سند ازدواج شما تنظیم شده و به امضا می رسد و در مرحله پایانی به شما تحویل داده می شود.

یکی از نکات مهمی که در رابطه با ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان باید مورد توجه قرار گیرد این است که از اداره ثبت درخواست کنید تا سند ازدواج در گرجستان که به ثبت رسیده است را ترجمه کند و به شما تحویل دهند. یکی از روش های مهاجرت به گرجستان که امروزه تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته است مهاجرت از طریق ازدواج در این کشور می باشد، امروزه دولت گرجستان این امکان را برای افرادی که می خواهند در گرجستان ازدواج بین المللی داشته باشند نیز فراهم کرده است.

امیدواریم راهنمایی های لازم در رابطه با ازدواج بین المللی و ثبت ازدواج در این کشور برای شما مفید واقع شده باشد و اگر قصد دارید ازدواج خود با تبعه غیر از گرجی را در این کشور ثبت کنید بتوانید از این راهنمایی ها استفاده کرده و برای ثبت ازدواج خود در این کشور با مشکل خاصی مواجه نشوید.

۹ دیدگاه.

مانی
۲ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۵ ق.ظ

سلام آیا ازدواج دو تبعه ایرانی در گرجستان امکان پذیر است؟

PolGeorgia
۲ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

شما میتوانید در گرجستان ازدواج کنید اما شامل قانون اخذ اقامت در گرجستان نخواهید شد. زیرا تنها زمانی میتوانید از طریق این روش اقامت اخذ کنید که یکی از طرفین گرجی باشند.

PolGeorgia
۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۵ ق.ظ

سلام اگه با تبعه گرجی ازدواج کنیم بهمون اقامت میدن؟

PolGeorgia
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۳۷ ق.ظ

بله این یکی از راههای اخذ اقامت است و میتوانید اقدام کنید

فاطمه
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۳ ق.ظ

سلام ببخشید با ازدواج با تبعه گرجی آیا به بچه اقامت میدن؟

PolGeorgia
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۳۷ ق.ظ

بله طبیعتا هم شما دارای اقامت میشوید و هم فرزند شما

سجاد
۱ اسفند ۱۳۹۷ در ۴:۱۲ ب.ظ

سلام
ازدواج دو تبعه ایرانی در گرجستان در ایران اعتبار ندارد؟
چون ثبت ازدواج در ترکیه قابل ثبت در شناسنامه نیز هست .

PolGeorgia
۲ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

چنانچه قصد ازواج در گرجستان را دارید میتوانید به سفارت ایران در گرجستان مراجعه، و آنجا ازدواج کنید. در این صورت ازدواج شما ثبت شده و در ایران هم معتبر خواهد بود.

تشریفات مجالس
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ در ۳:۰۷ ب.ظ

سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =