ارائه اوراق بهادار گرجستان.

تیر ۲۹, ۱۳۹۸
اوراق قرضه داخلی در گرجستان

بانک توسعه آسیا اعلام کرد که میزان عرضه اوراق قرضه بر اساس ارز داخلی گرجستان را روزانه به میزان 60 میلیون لاری افزایش داده است. اوراق قرضه دو طرفه سومین پیشنهاد بانک توسعه آسیا در بازار سرمایه داخلی گرجستان از زمان تأسیس این موسسه در سال 2015 در تفلیس است. این اوراق قرضه شامل دو بسته 30 میلیون لاری سه ساله و 30 میلیون لاری پنج ساله است.

بانک توسعه آسیا فروش اوراق قرضه بر اساس ارز داخلی گرجستان را روزانه تا ۶۰ میلیون لاری افزیش داد. پیر ون پتگهم خزانه دار بانک توسعه آسیا گفت: “بانک توسعه آسیا متعهد است تا بازار اوراق قرضه بر مبنای ارز محلی در گرجستان را ارتقاء دهد. مسائل مربوط به اوراق قرضه نه تنها سرمایه مورد نیاز بر مبنای ارز محلی را برای فعالیت های بانک توسعه آسیا در حوزه بخش خصوصی تامین می کند، بلکه تاثیرات توسعه ای ما را از طریق حمایت از استقرار زیرساخت های بازار مالی پیشرفته در گرجستان به حداکثر برساند.

بیشتر بخوانید : کمک ۲۲ میلیون دلاری بانک توسعه آسیایی به گرجستان

درآمد حاصل از  صدور این اوراق قرضه به Credo Bank برای ارائه تسهیلات جدیدی از جمله بازسازی خانه ها و وام های رهنی برای خانوارهای کم درآمد در مناطق روستایی و در حومه تفلیس پایتخت گرجستان داده خواهد شد. این اوراق قرضه توسط شرکت JSC Galt & Taggart عرضه شده و توسط سرمایه گذاران نهادی در گرجستان به طور کامل تضمین شده است.

برای اولین بار، بانک توسعه آسیا از طریق قرارداد عمومی و مزایده از طریق سیستم پرداخت اوراق بهادار گرجستان (GSSS) اوراق قرضه را عرضه کرد. سیستم پرداخت اوراق بهادار گرجستان توسط بانک ملی گرجستان در دسامبر 2018 به اجرا درآمد و اجازه می دهد تا تراکنش های مالی با پول بانک مرکزی بدون ریسک و با سرعت و اطمینان بالا، با استفاده از سامانه تسویه ناخالص آنی (ساتنا) انجام شود. اوراق قرضه بانک توسعه آسیا در بورس اوراق بهادار گرجستان نیز عرضه شده است.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 11 =

تماس با پل جورجیا