اشعار قرون وسطایی گرجستان بر روی دیوارهای شهر هلند.

فروردین ۲۶, ۱۳۹۸
اشعار گرجستان میهمان دیوارهای شهر هلند

ساکنان شهر لندن در لندن در حالی که  به کار روزانه خود ادامه می‌دهند در خیابان‌های شهر با آثار تاریخی از حماسه قرون‌ وسطی و یک قصیده از اشعار تاریخی شاعر معروف گرجستان به نام شوتا روستاولی رو به رو میشوند. این شهر که به قرن‌ها قدمت شهرت دارد  و قدمت آن به قرون گذشته برمی گردد , به تعدادی از سایت‌های ارزشمند می‌بالد که در  معرفی لاله به اروپای غربی تاثیر به سزایی دارد.

قطعاتی که از متون اشعار از سراسر جهان گرفته شده به عنوان محل خاص در هلند به عنوان  “شعرهای دیواری” در سطوح شهری نام گذاری شده است. در سطوح شهر هلند یک وب سایت جمع آوری اشعار وجود دارد که بسیاری از اشعار زیبای دیواری را در لندن در خود نگه داشته است  این وب سایت از نمونه های شعر در شهر می گوید.

اشعار گرجی بر دیوارهای هلند

حماسه قرن دوازدهم یکی از ۱۰۱ اثر شعری است که بر روی دیواره‌ای شهر هلند در پروژه ” اشعار دیواری “قرار داده شده‌ است. در میان این ها قطعه ها، قطعه ایی از The Knight در پوست پلنگ وجود دارد که یک اثر قرن ۱۲ توسط روستاولی است که در حال حاضر به عنوان متن اصلی ادبیات گرجستان شناخته شده است.

در قطعه دیواری، ۱۶ خط از این حماسه بر روی  یک خانه مسکونی در لندن نوشته شده است، که به عنوان طیف وسیعی از اشعار از سراسر فرهنگ ها و زبان های نمایش داده شده در خیابان های شهرستان لندن می باشد. شوالیه پوست پلنگ تنها متن زبان گرجی در میان این ۴۰ اشعار است که در لندن از زبان عربی تا زبان سانسکریت ترجمه شده است. عکس‌هایی از این قطعه از شعر گرجی را می توان در وب سایتی که توسط بنیاد موزه تال اداره می‌شود و این اشعار را بر روی دیواره‌ای شهر هلند میتوان به راحتی بخوانید.

اشعار حماسه The Knight بر روی دیوارهای هلند

این وب سایت همچنین اطلاعاتی در مورد اشعار و نویسندگان آن‌ها و همچنین فرصتی برای شنیدن یاخواندن آن‌ها به زبان اصلی ارائه می‌دهد. اولین اثر ادبی جایگاهش در دیوار در لیدن در سال ۱۹۹۲ پیدا شد، زمانی که علاقه مندان به شعر برای شعرهای من از مارینا تسوتواوا، شاعر روسی قرن بیستم برای یک دیوار ساختمان در خیابان Nieuwsteeg، ۱ انتخاب شدند.

این گروه بعدها به عنوان بنیاد TEGEN-BEELD شناخته شد و به طور رسمی پروژه “دیوار اشعار” را آغاز کرد که منجر به قطعه ای از ۱۰۱ شعر در شهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =