قوانین مهاجرت به گرجستان
اصلاح

قوانین مهاجرت به گرجستان.

اصلاح قوانین مهاجرت به گرجستان از طریق دولت.

آبان ۱۹, ۱۳۹۷
قوانین مهاجرت به گرجستان

نخست‌وزیر گرجستان سعی در مقابله با مهاجرت غیر قانونی به این کشور را دارد از این رو برخی از اصلاحات را در رابطه با قوانین مهاجرت به گرجستان گزارش داده است. بر اساس توضیحات نخست‌وزیر گرجستان برخی از افراد خارجی قوانین مهاجرت به گرجستان را نقض کرده و از آن ها سو استفاده می کنند از این رو دولت این کشور قصد دارد در قوانین مهاجرتی اصلاحاتی ایجاد کند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به گرجستان را دارید جهت کسب اطلاعات در رابطه با این موضوع تا انتها مقاله همراه ما باشید.

بر اساس طرح اصلاح قوانین مهاجرتی به گرجستان شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان سخت تر شده و به زودی تغییرات اساسی در این قوانین مشاهده خواهیم کرد. طبق قوانین قدیمی مهاجرت به گرجستان، افراد خارجی می توانستند پس از شش سال متوالی تمدید کارت اقامت موقت گرجستان، درخواست خود برای اقامت دائم را ارائه دهند. امروزه مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان برای متقاضیان مهاجرت به گرجستان از این طریق تا ۳۵ هزار دلار افزایش داشته است.

قوانین مهاجرت به گرجستان

دلایل اصلاح قوانین مهاجرت به گرجستان

اتحادیه اروپا بیش از یک سال است که ویزای اتباع گرجستان را برای سفر به کشورهای اروپایی لغو کرده است. ایرانی های زیادی پس از اخذ اقامت دائم گرجستان و شهروندی آن، به کشورهای اروپایی به راحتی سفر می کردند. تقاضای پناهندگی افراد خارجی جهت اخذ اقامت دائم و شهروندی آن افزایش یافت به همین دلیل دولت مجبور شد در قوانین مهاجرتی اصلاحاتی ایجاد کند. قوانین اخذ کارت اقامت نیز دچار تغییراتی خواهد شد. بر اساس اصلاحات ایجاد شده یک فرد خارجی برای اخذ اقامت دائم گرجستان باید ۱۰ سال در آن کشور زندگی کند.

اهداف اصلاحیه قوانین مهاجرت به گرجستان

اصلاحیه قوانین مهاجرت به گرجستان باید از اصول معرفی شده در این بخش پیروی کنند:

  • طبق اصول حقوق بین الملل، حقوق مهاجران به گرجستان باید حفظ شود.
  • همچنین طبق اصول حقوق بین الملل حقوق پناهجویان، افراد بی هویت و دارای وضعیت پناهندگی و بشردوستانه باید حفظ شود.
  • از قاچاق انسان و دیگر روش های مهاجرت غیر قانونی باید جلوگیری به عمل آید.
  • هرگونه تبعیض باید رفع شده و از آن پیش گیری به عمل آید.
  • مهاجران و پناهندگان به گرجستان باید بتوانند به آسانی در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور مشارکت داشته باشند.
  • رابطه بین مهاجرت به گرجستان و توسعه سطح ملی و محلی تقویت شود.
  • از استقرار مجدد مهاجران به گرجستان پشتیبانی شود.

در پایان نخست وزیر گرجستان بیان کرد این کشور، کشوری مهمان نواز باقی خواهد ماند، اما معنای این امر آن نیست که برخی از مهاجران از این قوانین سو استفاده کنند و به مهاجرت به گرجستان از روش های غیر قانونی بیندیشند. به عقیده وی این اصلاحات قانونی از اهمیت قابل توجهی برخوردارند و برای سرمایه گذاران فرصت های زیادی ایجاد می کند و همزمان باعث می شود امنیت و ایمنی در این کشور حفظ شوند. مدیریت مهاجرت به گرجستان به نحوی مؤثر ثبات این کشور را تضمین می کند. در سال های اخیر سیاست های درست مدیریت مهاجرت یکی از اولویت های اصلی این کشور است.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا