اعلام آمادگی ترکیه و گرجستان برای سرمایه گذاری در هرمزگان.

مرداد ۲, ۱۳۹۸

این گروه سرمایه‌گذاری دارای سابقه فعالیت در زمینه‌های، راه، ساختمان، احداث بیمارستان، شهرک صنعتی و گردشگری است و علاقمند به سرمایه گذاری در این بخش‌ها در استان هرمزگان می‌باشند.

گروهی از سرمایه گذاران کشورهای ترکیه، گرجستان و آذربایجان در نشستی با استاندار هرمزگان، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این استان اعلام کردند.

استاندار هرمزگان عصر چهارشنبه در نشست با این گروه سرمایه گذاری با اشاره به استعدادها و توانمندی‌های متعدد هرمزگان برای سرمایه‌گذاری، از آمادگی این استان برای جذب و حمایت از سرمایه گذاران خبر داد.

فریدون همتی بیان داشت: حضور این استان در مجاورت خلیج فارس و دریای عمان و همچنین تسلط بر تنگه هرمز باعث حضور خطوط کشتیرانی بین المللی شده که به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند.

همتی یادآور شد: فراوانی انرژی نفت و گاز و همچنین وجود پالایشگاه‌های مهم در هرمزگان، این سرزمین را به استانی با ظرفیت‌های بالای اقتصاد تبدیل کرده است.

استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در این استان فرآیند بروکراسی اداری به حداقل رسیده و سرمایهگذار برای سرمایه گذاری در ادارات سرگردان نخواهد شد.

همتی تاکید کرد: ورود سرمایه گذاران جدید زمینه رونق اقتصادی استان هرمزگان را فراهم می‌کند و باید از سرمایه گذاران حمایت کرد.

در این نشست مقرر شد تا زمینه‌های فعالیت این گروه سرمایه‌گذاری در هرمزگان با برگزاری جلسات کارشناسی تعیین و اجرای آنها مورد پیگیری قرار گیرد.

استان هرمزگان در جنوب ایران یکی مناطق مهم و راهبردی کشور است که به دلیل مجاورت با خلیج فارس و دریای عمان و بهره مندی از ذخایر نفت و گاز و وجود پالایشگاه‌های بزرگ، جاذبه اقتصادی مهمی جهت حضور و جذب سرمایه گذاران است.

این استان با وجود ۱۴ جزیره، ۲ منطقه آزاد کیش و قشم، فرصتی ارزشمند جهت سرمایه گذاری‌های داخلی وخارجی، پنجره‌ای به سوی رونق تولید و دروازه طلایی اتصال به اقتصاد جهانی محسوب می‌شود.

هرمزگان با دارا بودن شش منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، کشتی سازی خلیج فارس، منطقه ویژه بندر شهید رجایی، انرژی بر پارسیان و منطقه ویژه نفتی لاوان در راستای سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف انرژی، صنعت و معدن جایگاه بسیار مهمی دارد.

وجود ۱۷ منطقه نمونه گردشگری، ذخایر بزرگ نفت و گاز، خط لوله صلح با طول ۶۰۰ کیلومتر به عنوان یک مزیت نسبی تأمین انرژی، پالایشگاه نفت بندرعباس و پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان از دیگر مزیت‌ها و ظرفیت‌های مهم سرمایه گذاری در استان هرمزگان محسوب می‌شود.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =

تماس با پل جورجیا