افتتاح دانشگاه جدید در آجارا.

مرداد ۱, ۱۳۹۸
افتتاح دانشگاه جدیدی در آجارا گرجستان

راه اندازی مجتمع جدید دانشگاه قفقاز در اوایل امروز در شهر ساحلی باتومی در منطقه آجارا برگزار شد. سالومه زورابیشویلی، رئیس جمهورگرجستان در میان مهمانان مراسم رسمی که به صحنه رفت حضور داشت سالومه زورابیشویلی اهمیت راه‌اندازی این دانشگاه جدید در جمهوری خودمختارآجارا را به شدت مورد تاکید قرار داد و اشاره کرد که این دانشگاه  منجر به روند تمرکززدایی و توسعه مناطق می شود که برای قدرت کشور محوری است.

تصویر دانشگاهای گرجستان

سالومه زورابیشویلی، رئیس جمهورگرجستان  اعلام کرد:”من چندین بار گفته ام که توسعه مناطق اولویت اصلی ما است و مسلما، راه اندازی یک موسسه آموزشی جدید یکی از گام های مهم در این راستا است.

بیشتر بخوانید: تحصیل در گرجستان برای مهاجران

علاوه بر این، سالومه زوربیاشویلی خوشبختانه با توجه به این واقعیت که دانشگاه مدرن با معماری جالبی توسط معماران گرجستان طراحی شده است، بیانگر شادی و ایجاد چندین محل کار برای مردم محلی است و این نشان دهنده آن است که راه دیگری برای توسعه منطقه ای کشور و جلوگیری از خروج جمعیت از گرجستان در جستجوی شغل جدید و درآمد اضافی را ندارند.

سرانجام، رئیس جمهور گرجستان خاطرنشان کرد شعبه باتومی دانشگاه قفقاز، گرجستان و دانشجویان بین المللی را به خود جذب خواهد کرد و در نتیجه به عنوان منبع مالی اضافی از خارج از کشور خدمت خواهد کرد. این دانشگاه برای خدمت به 1500 جوان پس از اتمام است.

تورنیک ریوودزه، رئیس دولت جمهوری مستقل آجارا همچنین به مهمانان اشاره کرد و اظهار داشت که این پروژه نه تنها ساخت محوطه دانشگاه را در نظر می گیرد بلکه برای ایجاد یک زیرساخت مدرن برای جوانان، شامل تمام دوره های آموزشی و امکانات، آزمایشگاه ها، کتابخانه ها، ورزشگاه ها و غیره برای ایجاد آموزش عالی با کیفیت عمل میکند.

دانشگاه گرجستان در شهر جدید آجارا

دانشگاه قفقاز نزدیک به 130 شرکت از 70 کشور را دارد که اجازه می دهد تا دانشجویان خارجی و استادان خارجی را پذیرفته و برنامه های دوگانه و ارزشی را برای دانش آموزان، کارکنان علمی و اداری اجرا کنند. تورنیک ریوودزه، همچنین گفت که این پروژه در نتیجه چندین ماه مذاکره اجرا شده‌است و قرار است ظرف سه سال تکمیل شود وآجارا را به قطب منطقه‌ای جهت آموزش در بیاورد.

دانشگاه قفقاز در سال 2004 تاسیس شد و در سال 1998 در گرجستان تاسیس شد . در سال 2018، دانشگاه جدید دانشگاهی در تفلیس را راه اندازی کرد، که 20 سال قدمت دارد.

منبع : تودی

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 10 =

تماس با پل جورجیا