افزایش نرخ اشتغال به کار در گرجستان

افزایش نرخ اشتغال در گرجستان 2018.

افزایش نرخ اشتغال به کار در سال ۲۰۱۸ در گرجستان.

اسفند ۲۰, ۱۳۹۷
افزایش نرخ اشتغال به کار در گرجستان

نرخ اشتغال به کار در گرجستان در فصل چهارم سال ۲۰۱۸؛ ۶۸۴٫۵۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند. به گزارش پل جورجیا و به نقل از پایگاه خبری آجندا، ۶۸۴٫۵۰۰ هزار نفر در فصل چهارم سال ۲۰۱۸ مشغول به کار شده اند که ۴۰٫۶% از این جمعیت را زنان و ۵۹٫۴% آنها را آقایان تشکیل داده اند.

تعداد افراد شاغل در بخش کسب و کار گرجستان در مقایسه با سه ماهه ی ۲۰۱۷، ۳٫۷٪ افزایش یافته است، این اطلاعات مربوط به دفتر آمار ملی گرجستان (Geostat) می باشد. بیشتر این افرادی که در شرکتهای خصوصی ، در شهر تفلیس ( پایتخت گرجستان ) مشغول به کار هستند.

افراد شاغل در بخش کسب و کار گرجستان

تعداد کارمندان بر حسب مناطق به شرح زیر تقسیم می شود

تفلیس – ۶۴٫۸٪

آجارا-۹٫۵%

کومو کارتلی – ۶٫۶٪

ایمیرتی-۵٫۵%

زیمو اسوانتی-۳٫۷%

اکثریت مردم در کسب و کارهای کوچک مشغول به کار بودند که ضریب آن ۲٫۴۲% است، ۳۶٫۲٪ در کسب و کار بزرگ مشغول به کار بودند، و ۲۱٫۶٪ باقی مانده در کسب و کارهای متوسط کار می کردند.

بیشتر بخوانید: اقامت گرجستان از طریق ویزای کار

کدام بخش ها توسط تعداد کارکنان هدایت می شدند؟

در بخش تجارت۲۵٫۷%، در بخش تولید ۱۰٫۲%و در بخش ساخت و ساز ۱۰٫۶%مشغول به کار هستند. با این حال، شرکت های فعال در فعالیت های بهداشتی و اجتماعی ۱۰٫۲% حمل و نقل و ذخیره سازی ۸٫۱% و فعالیت های خدمات اقامتی و غذا ۵٫۵% هستند که سهم قابل توجهی می باشد.

میانگین درآمد ماهیانه در بخش کسب و کار گرجستان چیست؟

متوسط حقوق ماهانه برای یک فرد در بخش کسب و کار در سال ۲۰۱۸، ۱،۳۱۸٫۷ لاری (حدود ۴۹۲٫۹۷ دلار / ۴۳۶٫۲۸ یورو) بود. این افزایش ۷۷٫۲ لاری حدود ۲۸٫۸۶ دلار و ۲۵٫۵۴ یورو در سال ۲۰۱۷ بوده است. لازم به ذکر است مقدار پولی که به دست آورده میشود بستگی به حجم سرمایه گذاری آنها دارد.

 

حقوق ماهانه در گرجستان

متوسط حقوق ماهانه بر اساس اندازه کسب و کار

کسب و کارهای بزرگ: ۱،۲۸۸٫۸ لاری (حدود ۴۸۱٫۷۹ دلار / € ۴۲۶٫۳۹) در هر ماه

کسب و کارهای متوسط: ۱،۵۱۳٫۹ لاری (حدود ۵۶۵٫۹۴ دلار / € ۵۰۰٫۸۶)در هر ماه

کسب و کارهای کوچک: ۱،۲۳۴٫۵ لاری (حدود ۴۶۱٫۵۰ دلار / € ۴۰۸٫۴۳) در هر ماه

حائز ذکر است که گردش مالی در گزارش ذکر شده نسبت به سال گذشته ۲۱٫۹ درصد افزایش داشته و ۲۵٫۸ بیلیون لاری در این مدت گردش مالی حاصل کسب و کارهای شرکت های گرجی در بخش خصوصی بوده است.

ارزش تولید شده توسط بخش کسب و کار نیز به ۱۱٫۵ میلیارد لاری افزایش یافته است این در حالی است که سالانه ۹٫۶٪ افزایش میبافت. دفتر آمار ملی گرجستان اعلام کرد: که کسب و کارهای بزرگ، درمجموع گردش مالی (۵۱٫۶٪)، و کسب و کارهای کوچک (۲۸٫۷٪)، و پس از آن کسب و کارهای متوسط (۷/۱۹٪) بوده اند

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

تماس با پل جورجیا