صادرات گاز آذربایجان به گرجستان .

افرایش ۱۱ درصدی صادرات گاز از آذربایجان به گرجستان.

فروردین ۲۷, ۱۳۹۸

عرضه گاز از آذربایجان به گرجستان ممکن است در سال ٢٠١٩، ١١ درصد افزایش یابد. شرکت گاز گرجستان SOCAR از اوایل سال ٢٠١٩ تا اواخر فوریه سال جاری حدود ۵٠٠ میلیون متر مکعب گاز طبیعی به گرجستان وارد کرده است. علاوه بر این، این شرکت قصد دارد تا اواخر سال ٢٠١٩ به طور مستقیم حدود ١.٢۶ میلیارد متر مکعب گاز به گرجستان صادر کند.”

‏SOCAR گفت که امسال در مجموع صدور گاز از آذربایجان به گرجستان از طریق تمام تامین کنندگان، ممکن است از میزان ٢.۴۵ میلیارد متر مکعب تجاوز کرده و همانطور که مى گویند ١١ درصد بیشتر از سال ٢٠١٨ باشد.

بیشتر بخوانید : همکاری ارمنستان در مسیرترانزیت گاز ایران به گرجستان

‏SOCAR گاز استخراج شده از زمین هاى آذربایجان را با سرمایه ى خود بدون مشارکت شرکت های خارجى به گرجستان صادر می کند. علاوه بر این، گرجستان با مشارکت شرکت SOCAR و شرکت های خارجی، گاز استخراجى آذربایجان را در میدان دریایی شاه دنیز دریافت مى کند.

در حال حاضر، SOCAR صادر کننده ى اصلی گاز طبیعی، نفت و محصولات نفتی به گرجستان است. شرکت های وابسته به شرکت SOCAR در گسترش و نوسازی سیستم های توزیع گاز کشور، توسعه ایستگاه های پرکننده تحت نام تجاری SOCAR مشغول به فعالیت هستند و دارای یک ترمینال نفت در بندر دریای سیاه کولِوى گرجستان مى باشند که نفت و محصولات نفتى آذربایجان را به بازارهای جهانی عرضه می کند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =

تماس با پل جورجیا