افزایش صادرات شراب

افزایش صادرات شراب در سال 2019.

افزایش صادرات شراب گرجستان در ابتدای سال ۲۰۱۹.

اسفند ۲۶, ۱۳۹۷
افزایش صادرات شراب

همانطور که میدانید ناحیه کاختی در شرق گرجستان مهد شراب به شمار می آید. و طبق بررسی باستان شناسان قدمت اولین نهال انگور به هشت هزار سال پیش در این ناحیه می رسد. همچنین بیش از ایتالیا و فرانسه در این منطقه انگور کشت میگردد.

به گزارش پل جورجیا و به نقل از آژانس ملی شراب گرجستان میزان صادرات شراب از گرجستان در سال ۲۰۱۸ بر طبق آمارها افزایش یافته بود. آژانس ملی شراب گرجستان (NWA) در زمینه صادرات شراب گرجستان ، در زمینه صادرات شراب سال گذ شته را با یک شروع مثبت عنوان کرده بود.

این آژانس نتایج آمار صادرات شراب در ماه های ژانویه و فوریه را منتشر کرده که بر این اساس ، میزان ۱۰٫۸ میلیون بشکه شراب به ۳۸ کشور در سراسر جهان صادر شد که ۲۳ درصد بالاتر از داده های مشابه از سال گذشته است.

بررسی صادرات شراب در سال 2019

در مجموع، درآمد حاصل از صادرات شراب گرجستان در ماه ژانویه تا فوریه ۲۰۱۸ به ۲۴٫۳ میلیون دلار رسید، که ۱۸ درصد بالاتر از داده های مشابه در سال ۲۰۱۷ بود صادرات شراب گرجستان در سال جاری در کشورهای زیر افزایش یافته:

 • ژاپن رشد ۲۱۳٪         (۴۴،۲۹۲ بطری)
 • انگلستان ۱۳۷٪         (۳۶،۱۰۸)
 • ۰استونی ۷۵٪          (۸۸،۳۲۶)
 • اسرائیل ۵۸٪            (۳۱،۲۷۲)
 • لتونی ۴۳٪               (۲۶۲،۱۱۰)
 • لهستان ۴۱٪            (۴۴۱،۲۰۲)
 • هلند ۳۲٪                (۱۳،۴۹۱)
 • روسیه ۳۰٪              (۷،۴۲۵،۲۸۶)
 • قزاقستان ۲۹٪          (۵۰۱،۲۸۲)
 • آلمان ۲۷٪               (۱۰۹،۸۳۴)
 • اوکراین ۱۳٪             (۹۷۲،۹۷۶)
 • فرانسه ۹٪              (۱۴،۰۳۶)

پنج کشوری که بیشترین بطری از شراب گرجستان را در سال جاری وارد کردند عبارتند از: روسیه – (۷،۴۲۵،۲۸۶)، اوکراین ۹۷۲، ۹۷۶، چین – ۵۵۹،۱۶۸، قزاقستان – ۵۰۱،۲۸۲ و لهستان – ۴۴۱ ، ۲۰۲) اما با وجود گذشتن تنها چند ماه ار سال ۲۰۱۹ بطری شراب گرجستان به ۳۲ کشور صادر شده است.

بیشتر بخوانید : صادرات شراب گرجستان به ۲۱ کشور

شراب گرجی

١٢.٢ میلیون بطرى شراب در ماه هاى ژانویه و فوریه ٢٠١٩ از گرجستان به ٣٢ کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ١٣ درصدى داشته است.
درآمد شراب صادراتى به مبلغ ٣٠ میلیون دلار – ٢١ درصد بالاتر از مقدار سال گذشته است. آژانس ملی شراب گرجستان (NWA) گزارش می دهد که صادرات به بازارهای استراتژیک نیز افزایش یافته است: لهستان ۴٢٪ (۶٢٨٠٢٢ بطری)، چین ٧٪ (۶٠٠٧٨٣) و ایالات متحده ١٠٣٢٪ (١٢٨١۴۵).

۵ کشور اولى که در ماه هاى ژانویه تا فوریه به آنها شراب صادر شده است، عبارتند از:
١. روسیه : ٨۶٨٨٨۵۴ بطری
٢. اوکراین : ٩٧۶۴٨٢
٣. لهستان : ۶٢٨٠٢٢
۴. چین : ۶٠٠٧٨٣
۵. قزاقستان : ٣۴۶١۵٢

بیشتر بخوانید : ۲۴ نوع شراب گرجستان بالاترین تعداد جایزه در ژاپن را اخذ کرد

مقدار شراب صادراتی به بازارهای اروپایی نیز افزایش یافت: لیتوانی: ٧۵٪ (١٠۴۶١۶ بطری)، فرانسه: ٢۴٪ (١٧۴٠۶)، سوئد: ٣٠٠٪ (٩٠٠٠)، بلغارستان: ۶٪ (۴۵٠٠). همچنین در بازارهای سنتی و آسیایی: مغولستان: ٢٠٠٪ (۶۶٠١٢)، روسیه: ١٧٪ (٨۶٨٨٨۵۴)، آذربایجان: ٨٪ (٨٨١۴)، بلاروس: ١٣٨٩٪ افزایش یافته است.

علاوه بر این، ۴.٢ میلیون بطری براندى (کنیاک) به ١٣ کشور در سراسر جهان صادر شد که ٨٩ درصد بیشتر از سال ٢٠١٨ است. افزون بر این، ٨۵.۴ هزار بطری چاچا به ١٠ کشور جهان صادر شد که رشد آن به ١٨٨ درصد مى رسد. در مجموع درآمد صادرات شراب، کنیاک، چاچا، الکل براندى و عرق مجموعا به ۴٣.۶ میلیون دلار رسید.

 

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =

تماس با پل جورجیا