صادرات گرجستان

افزایش صادرات گرجستان با اتحادیه اروپا در ماه های ابتدایی 2018.

افزایش صادرات گرجستان با اتحادیه اروپا در ماه های ابتدایی ۲۰۱۸.

آذر ۱۷, ۱۳۹۷
صادرات گرجستان

گرجستان در سال ۲۰۱۸ در تلاش است تا نقش خود را به عنوان شریک تجاری مهم برای کشورهای مشترک المنافع، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دیگر کشورها گسترش دهد. بر اساس گزارشات منتشر شده توسط سازمان آمار ملی گرجستان در ماه های ابتدایی سال ۲۰۱۸ گردش مالی تجارت گرجستان با کشورهای اتحادیه اروپا حدود ۱۰٫۸% و در کشورهای مشترک المنافع حدود ۲۶٫۵% در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته است. در این مقاله قصد داریم تا به طور مختصر به بررسی افزایش صادرات گرجستان با کشورهای مشترک المنافع و عضو اتحادیه اروپا بپردازیم. تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

در گزارش منتشرشده توسط سازمان آمار ملی گرجستان تجارت دوره ای با کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه ها ابتدایی سال ۲۰۱۸ گسترش یافته است و به حدود ۴۴۶٫۵ میلیون دلار رسیده است، همچنین تجارت خارجی با کشورهای مشترک المنافع معادل ۶۲۰٫۲ میلیون دلار می باشد.

بیشتر بخوانید : راهنمای صادرات و واردات به گرجستان

صادرات گرجستان

به طور کلی می توان بیان نمود که ۱۰ شریک تجاری گرجستان در ماه های ابتدایی سال ۲۰۱۸ حدود ۶۸٫۸ درصد از کل تجارت این کشور را شامل می شود، سه مرکز اصلی تجارت با گرجستان کشورهای ترکیه با ۲۴۲٫۸ میلیون دلار، روسیه با ۱۹۸٫۶ میلیون دلار و آذربایجان با ۱۸۲٫۲ میلیون دلار می باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم تا صادرات اصلی کشور گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که می دانید یکی از روش های اخذ اقامت گرجستان سرمایه گذاری از طریق واردات و صادرات به این کشور است پس اگر قصد دارید در گرجستان به حرفه واردات و صادرات مشغول شوید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا در کسب و کار خود با مشکل یا سؤالی مواجه نشوید.

معرفی صادرات اصلی گرجستان

در این بخش از مقاله قصد داریم تا صادرات گرجستان که بخش اصلی صادرات گرجستان را تشکیل می دهند در ماه های ابتدایی ۲۰۱۸ را به طور مختصر معرفی نماییم.
صادرات سنگ معدن و کنسانتره مس که سود به دست آمده از صادرات این کالا معادل ۷۵ میلیون دلار می باشد، صادرات این کالاها حدود ۱۶٫۸ درصد از کل صادرات را در این ماه ها در بر می گیرد.

بیشتر بخوانید :  بررسی تعرفه ها و قوانین گمرکی گرجستان

یکی دیگر از صادرات اصلی کشور گرجستان در ماه های ژانویه و فوریه آلیاژهای فریزر می باشند. سود به دست آمده از صادرات این کالا نیز در ماه های اولیه سال ۲۰۱۸ معادل ۴۸٫۹ میلیون دلار می باشد که حدود ۱۱% از صادرات را شامل می شود.
خودروهای برقی یکی دیگر از صادرات اصلی گرجستان در این ماه ها از سال ۲۰۱۸ می باشند که سود به دست آمده از آن ها معادل ۳۸ میلیون دلار است که حدود ۸٫۵% از کل صادرات را شامل می شود.

آمار صادرات گرجستان در سال 2018

واردات به این کشور نیز همانند صادرات گرجستان از کشورهای بیان شده در این مقاله در ماه های ابتدایی سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است در این بخش از مقاله برخی از این کالاهای اصلی را معرفی خواهیم نمود.

  • نفت (با سودی معادل ۱۰۹ میلیون دلار)
  • گازهای نفتی نیز که ارزش سود به دست آمده از آن معادل با ۹۵٫۸ میلیون دلار می باشد.
  • خودروهای سبک نیز یکی دیگر از واردات اصلی به گرجستان می باشند.
نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یازده =

تماس با پل جورجیا