اقامت گرجستان از طریق ویزای کار.

آبان ۱۲, ۱۳۹۷
اقامت کاری گرجستان

اقامت از طریق ویزای کار در گرجستان برای افرادی مناسب است که جهت ایجاد کسب و کار و ایجاد بیزینس در گرجستان تصمیمی نگرفته اند. هدف اکثر این افراد اخذ اقامت گرجستان است که هر یک از آن ها هدف متفاوتی را دنبال می کنند. برای این نوع مهاجرت به گرجستان در مرحله اول اخذ ویزای کار از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

اقامت از طریق ویزای کار در گرجستان به روش های مختلف امکان پذیر است. یکی از این روش ها یافتن کار در یکی از شرکت های فعال گرجستان می باشد که برای این امر افراد باید کارت اقامت گرجستان را دریافت کنند. برخی از این افراد نیز تاجران و سرمایه گذاران قوی هستند که با این کار به فرصت کافی برای بررسی شرایط سرمایه گذاری در گرجستان دست می یابند. هدف دیگر که در این مورد می توان به آن اشاره کرد هدف افرادی است که با تمدید کردن کارت اقامت به طور متوالی می خواهند چند سال بعد شهروندی این کشور را به دست آورند. در ادامه با شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اقامت گرجستان از طریق ویزای کاری آشنا خواهید شد.

ویزای کار در گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق ویزای کار در گرجستان

برای کار کردن در کشور گرجستان افراد خارجی به مجوز کار نیاز دارند و تنها در این صورت است که فرد مجاز به انجام فعالیت های کاری در این کشور خواهد شد. متقاضیان کار در گرجستان ابتدا باید ویزای کار بلند مدت را دریافت کرده و سپس درخواست خود مبنی بر اقامت را ارائه دهند. بومیان برخی از کشورها برای ورود به گرجستان به ویزا نیازی نخواهند داشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در گرجستان

  • پاسپورت معتبر
  • ارائه فرم درخواست ویزای کاری
  • عکس ۳*۴
  • ارائه رسید هزینه پردازش ویزا در برخی مواقع مورد نیاز خواهد بود. اسنادی برای اثبات هویت، موقعیت مالی و هدف فرد از مهاجرت کاری باید ارائه شوند. در سفارت این کشور ممکن است نیاز باشد تا فرم درخواست به زبان گرجی یا انگلیسی پر شود.

نکات مهم در رابطه با ویزای کار در گرجستان

برای اخذ اقامت گرجستان از طریق ویزای کار در گرجستان یک کارفرما باید آگهی استخدام بزند و اگر متناسب با آن شرایط کسی در گرجستان نبود سپس صاحب شرکت می تواند از افراد خارجی دعوت به کار کرده و آن ها را استخدام کند و سپس بر اساس رزومه کاری افراد برای آن ها موقعیت شغلی تعریف می شود.

با اقامت گرجستان از طریق ویزای کار نیازی به انجام کار در زمینه تعریف شده وجود ندارد و اقامت گرجستان تنها برای فرد متقاضی کار صادر می شود. اگر قصد اخذ اقامت دائم گرجستان را داشته باشید باید بر اساس کار تعریف شده مالیات پرداخت کنید. مالیات تقریباً معادل ۲۰ درصد قرارداد کاری می باشد. فرد پس از اخذ اقامت گرجستان می تواند با توجه به سطح زبان، رزومه کاری و سوابق تحصیلی خود به دنبال شغل مناسب تری باشد و امکان تغییر دادن قرارداد وجود دارد. در صورت تمایل برای تبدیل نمودن اقامت گرجستان از طریق ویزای کار فرد باید به مدت ۴ سال متوالی ۲۰ درصد از مالیات بر درآمد خود را به دولت پرداخت کند.

دیدگاه ها بسته شده اند.