امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی

امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی در گرجستان.

امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی در گرجستان.

آذر ۱۷, ۱۳۹۷
امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی

گرجستان در رابطه با موضوع مبارزه با فساد از دیگر کشورها پیشی گرفته است و همین امر یکی از نقاط قوت گرجستان به حساب می آید. گرجستان یکی از کشورهایی می باشد که فساد در آن بسیار پایین است، شفافیت اقتصادی در این کشور برای سرمایه گذاران خارجی فضای مناسبی ایجاد کرده است به همین دلیل است که گرجستان در جذب سرمایه گذاران خارجی مشکلی ندارد و امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی را فراهم آورده است.

ساخت جاده ابریشم و امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی در گرجستان

هر دو سال یک بار با هدف گسترش جاده ابریشم همایش کمربند-جاده تفلیس در پایتخت گرجستان برگزار می شود. این شهر برای بار دوم میزبان این همایش بوده است. تنها کشوری که با کشورهای دو سوی جاده ابریشم تفاهم نامه تجارت آزاد را امضا کرده است گرجستان می باشد. لازم به ذکر است که چین و اروپا کشورهای دو سوی جاده ابریشم می باشند. امروزه سرمایه گذاری در گرجستان تا حد قابل توجهی مورد توجه قرار گرفته است اما سرمایه گذاران خارجی در رابطه با سرمایه گذاری در گرجستان دچار شک و تردید می باشند، با مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد گرجستان امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی در گرجستان را فراهم آورده است.

امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی

بیشتر بخوانید : گرجستان و جاده ابریشم

این همایش با هدف ایجاد فرصت برای مذاکرات مقامات عالی رتبه کشورهای مختلف و بخش خصوصی برگزار می شود. در سال ۲۰۱۸ این همایش در تاریخ ۲۸ و ۲۹ نوامبر در پایتخت گرجستان برگزار شد در این همایش رهبران سیاسی، نمایندگان سازمان ها، دیپلمات ها و شرکت های بین المللی حضور داشته اند، جالب است بدانید اولین همایش بین المللی این طرح در سال ۲۰۱۵ میلادی برگزار شد.

در این همایش بین المللی مقامات عالی رتبه بیش از ۶۰ کشور در سراسر دنیا حضور داشته اند، از ایران وزیر راه و شهرسازی در این همایش شرکت کرد. نخست وزیر این کشور در رابطه با این همایش بین المللی اهمیت بسیار بالای گرجستان از لحاظ ترانزیتی و جغرافیایی را در مسیر بین غرب و شرق بیان کرد. همچنین اعلام کرد که دولت گرجستان معتقد است با ساخت جاده ابریشم بین کشورهای آسیای میانه و قفقاز جنوبی رقابت افزایش خواهد یافت و امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی در گرجستان فراهم خواهد شد. با ساخت این جاده به مرکز حمل و نقل یا تجاری برای این منطقه تبدیل خواهیم شد.

امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی

در این همایش بین المللی کشورهای چین و گرجستان برای توسعه مناطق اقتصادی تفاهم نامه همکاری امضا نمودند.

به عقیده وزیر اقتصادی گرجستان با امضای این تفاهم نامه تمایل سرمایه گذاران خارجی و چینی برای سرمایه گذاری در طرح های مهم مثل طرح ساخت آناکلیا منطقه آزاد تجاری در کنار بندر افزایش خواهد یافت. وی همچنین بیان می کند که با کشورهایی مثل چین، اتحادیه اروپا، ترکیه و کشورهای مشترک المنافع تفاهم نامه منطقه آزاد تجاری را امضا نموده است. امضای تفاهم نامه های تجارت آزاد باعث ایجاد بازارهای بزرگ و اقتصاد بزرگ می شود، همین امر باعث ایجاد امنیت خاطر سرمایه گذاران خارجی در گرجستان می شود.

جاده ابریشم دارای مسیرهای مختلفی می باشد و دولت گرجستان معتقد است یکی از رقابتی ترین کشورها در مسیر جاده ابریشم خواهد بود.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

تماس با پل جورجیا