اهمیت رقص باله گرجی در میان سایر کشورها.

خرداد ۲۱, ۱۳۹۸
بازدید شرکت کره ای از رقص باله گرجی

کمپانی K که یک شرکت کره جنوبی،  هنرمندان گرجی و هنرمندانی از گروه های مختلف در سراسر جهان در زمینه رقص باله دولتی گرجستان  به نام باله تلیلی را دعوت کرده است و قرار است سومین جشنواره باله تلیلی  در ماه جاری  در شهر تقلیس برگزار کنند. ئاتر باله و اپرای دولتی در طی یک  هفته قرار است  که میزبان رقصنده‌های باله با یک ماموریت مرسوم برای نمایش استعدادهای محلی و  خارجی در پایتخت باشد.

همچنین مدیر هنری جشنواره  اعلام کرد:این جشن قرار است  با یک لایحه کنسرواتوار لو، یک کار کلاسیک بوستان دانمارک اوت و یک  رقص تلیلی از دو کبوتر توسط فردریک اشتون، رهبری نینا آنانیاشویلی در یک اجرای محلی دیده شود. این لایحه دو روزه نیز بخشهایی از تولیدات نئوکلاسیک توسط جورج بالانچین مشهور را نشان خواهد داد. رقصندگان این شرکت قطعاتی از Tarantella و Stars و Stripes را به محل برگزاری مراسم تلیلی و دیگران خواهند آورد.

از عمر « باله ملی گرجستان » بیش از ۷۰ سال می‌گذرد. کمپانی رقص را نینو رمی‌شویلی و ایلیکو سوخیشویلی دو رقصنده باله در سال ۱۹۴۵ میلادی تاسیس کردند. دیوید چانیشویلی،‌ یکی از رقصنده‌های « باله ملی گرجستان »‌ است. بیش از ۸ سال است که در باله ملی سوخیشویلی می‌رقصد، او روزانه ۶ ساعت تمرین می‌کند و معتقد است می‌تواند روی صحنه پرواز کند.

نینو سوخیشویلی می‌گوید:‌‌ ویژگی رقص گرجی این است که رقصنده مرد روی انگشت شست پا می‌رقصد. اما داخل کفش چیزی وجود ندارد. شبیه کفشهای حرفه ای باله نیست که برای رقصیدن روی نوک انگشتان پنجه طراحی شده است. این کفش از جنس چرم نازک است و با این کفش رقصیدن روی پنجه پا خیلی سخت است.

رقص باله گرجی دو نفره

دو نفر از گروه موسیقی کلاسیک در کنار علاقه مندان به رقص قرار میگرند  و ویکتوریا جیانی و تمور سولاشویلی  دو هنرمند متولد گرجی از اولین شب را با جفری بالت از شیکاگو برگزار می کنند. این دو رقاص جوان با رقصنده های رقص باله و رقصنده های  سابق آل کسی و فادیوچ , که رهبر ارکستر آلنتینا راغ است و رهبر ارکستر تئاتر اپرا و رقص باله تلیلی، سرگرم خواهد کرد.

جهت آشنایی با انواع رقص گرجی اینجا را ببینید.

در دومین شب کلاسیک، نینو ساماداسوویلی، باله دولتی گرجستان با روسلان اسکورسوف از تئاتر بلشووی مسکو همکاری خواهد کرد. این دو نفره عملکردی از دریاچه سوان را در تولید دیگری که توسط فددهوو اجرا شده است و توسط یوف انجام می شود، هدایت می کند.

پس از آن جشنواره به نمایش در می آید که شامل یک رقصنده از جمله فرانچسکو پیکسینین از باله ملی استونی، مارتینا آردوینو و مارکو آگوستینو از تئاترو آلام اسکالا و آناستازیا گوریچوا و آنا تورازاوویلی به اسکورتسوف هستند.

رقص باله در گرجستان

جشنواره بالی طلایی توسط آنانیاشوفی در سال ۲۰۱۷ با انتشار سالانه هنرمندانی از گروه‌های خارجی  که دارای استعدادهای محلی بودند به اجرا درآمد. تولیدات سالانه شرکت باله دولتی گرجستان  نیز برای مخاطبان بازدیدکننده نیز مورد توجه قرار گرفته‌است.جشنواره امسال در محل تئاتر اپرا و باله، واقع در ۲۵، خیابان روستاویلی، بین ۲۲ تا ۳۰ ژوئن برگزار خواهد شد.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 15 =

تماس با پل جورجیا