ایر لاین جدید پاریس-تفلیس در گرجستان.

فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
بازگشایی ایر لاین جدید تفلیس فرانسه در گرجستان

شرکت حمل و نقل هوایی ایر فرانسه طی ماه مارس (۳۱ مارس) به طور منظم پروازی را در مسیر پاریس-تفلیس راه اندازی می کند و آژانس هواپیمایی کشوری گرجستان نیز  آن را اعلام کرده است. شرکت هواپیمایی محلی جورجیا ایرویز در حال آماده شدن برای افزایش پروازها به مقصد اروپا  در فصل تابستان در سال ۲۰۱۹ است.

در مجموع پروازه‌ای بین تفلیس و پاریس چهار بار در هفته انجام خواهد شد : دو پرواز توسط خطوط هوای گرجستان و دو پرواز دیگر توسط ایر فرانس

هواپیمایی ایر فرانس امروز اولین پرواز خود را از پایتخت فرانسه پاریس  با حمل پرچم فرانسه انجام داد  رئیس‌جمهور گرجستان سالومه زورابشویلی در میان اولین مسافران جهت سفر به گرجستان حضور داشت. ایرباس فرانسه تا ۲۳ اکتبر با هواپیمای ایرباس A 320 دو بار در هفته پروازهای مستقیم بین پاریس و تفلیس را انجام خواهد داد.

پروازها از پاریس به تفلیس در روزه‌ای چهارشنبه و یکشنبه انجام خواهند شد. پروازها از تفلیس به پاریس در روزهای دوشنبه و پنجشنبه انجام خواهند شد. هواپیمایی ایر فرانسه دو بار در هفته پرواز های منظم بین پاریس و تفلیس را انجام می دهد.

مذاکرات بین ایر فرانسه و شرکت هواپیمایی تفلیس و باتومی در فرودگاه بین‌المللی باتومی گرجستان – TAV گرجستان در نوامبر ۲۰۱۸ آغاز شد.

پرواز مستقیم از فرانسه به تفلیس

این روزها ایر فرانسه پروازهای مستقیم را به ۱۷۰ کشور دارد و ناوگان شرکت شامل ۲۱۲ نوع مختلف از هواپیماها است. ایر فرانسه در فرودگاه چارلز دگل مستقر است که توسط گروهADP (فرودگاه پاریس)، که سهامدار اصلی آن TAV Airports است، اداره می شود.

فرودگاه بین المللی تفلیس، براى ششمین بار به وسیله Skytrax World Airport Awards که از معتبرترین جایزه ها در زمینه ى صنعت فرودگاه هاى جهان به شمار مى رود، یکی از بهترین فرودگاههای اروپای شرقی نام گرفت. ‏TAV Georgia، تنها اپراتور فرودگاه هاى بین المللى تفلیس و باتومى اعلام نمود: “در نتایج بررسی خطوط هوایی، فرودگاه های بین المللی بوداپست، تالین، کیف، بوریسپیل، بخارست، بلگراد، تفلیس، ریگا، براتیسلاوا، زاگرب و صوفیه به عنوان ١٠ فرودگاه برتر اروپای شرقی در سال ٢٠١٩ نامگذاری شده اند.” جوایز جهانی فرودگاه بر اساس ١٣ میلیون مسافر هوایى در ١٠۶ ملیت و شامل ۵۵٠ فرودگاه در سراسر جهان است. این نظرسنجی رضایت مشتری را در مجموع ٣٩ شاخص عملکرد خدمات و محصولات فرودگاهی ارزیابی می کند.

فرودگاه تفلیس ایرلاین جدید تفلیس-فرانسه

منبع : agenda

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =

تماس با پل جورجیا