بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه قفقاز.

اسفند ۱۰, ۱۳۹۷

بازدید و سخنرانی سید جواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان از دانشگاه قفقاز

به دنبال دعوت رسمی دکتر کاخا شنگلیا رئیس دانشگاه قفقاز، آقای قوام شهیدی سفیر کشورمان در تفلیس روز دوشنبه از دانشگاه قفقاز بازدید نمودند. سفیر کشورمان در این بازدید ضمن سخنرانی در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه به سوالات ایشان در خصوص تحولات جاری روابط میان دو کشور و موضوعات منطقه ای و بین المللی پاسخ داد.

موقعیت جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با قفقاز جنوبی و راهبردهای منطقه ای در جهت همگرایی کشورهای عضو منطقه، افزایش توان ملی و منطقه ای کشورها با اتکا به ظرفیتهای موجود در حوزه انرژی، معادن، ترانزیت و حمل و نقل، منابع و سرمایه های اجتماعی و همچنین لزوم توجه جدی به همکاری های دو جانبه و منطقه ای در مبارزه با تروریسم، جرائم سازمان یافته و مواد مخدر از رئوس سخنان و سوالات طرح شده در این سخنرانی بود.

در ادامه این بازدید دو طرف طی جلسه ای به گفتگو و تبادل نظر در خصوص راهکارهای توسعه همکاری های علمی و فرهنگی میان دانشگاه قفقاز و دانشگاه های کشورمان پرداختند .

نتیجه این بازدید و همچنین در صورت توسعه روابط بین دانشگاهای ایران و گرجستان میتواند تاثیر بسازیی جهت پیشرفت و آسان تر شدن تحصیل در گرجستان برای متقاضیان و دانشجویان ایرانی شود. پس از آن دانشجویان در این کشور میتوانند چنانچه شرایط لازم را داشتند درخواست خود جهت اخذ اقامت را اعلام نموده و اقامت این کشور را دریافت نمایند.

همانطور که در مطالب قبلی ذکر کردیم دانشجویان میتوانند از مزایایی که دولت گرجستان در اختیار آنها قرار میدهند بهره مند شوند.

منبع : خبر گذاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نه =