بازسازی شهر مستیا در گرجستان.

خرداد ۱۹, ۱۳۹۸
شهر تاریخی مستیا بازسازی می شود

مستیا در شمال غرب گرجستانقرار دارد و حدود ۴ ساعت با تفلیس فاصله دارد. این شهر در ارتفاع قفقاز قرار دارد و یک مکان عالی برای افرادی می باشد که عاشق پیاده روی و کوه نوردی هستند می باشد. این شهر یکی از فرهنگی ترین و تاریخی ترین شهر های گرجستاناست و در لیست آثار تاریخی یونسکو قرار دارد.
شهر “مستیا” از شهر های کشور گرحستاناست. مستیا در نزدیکی شهر های “کوتایسی” ،”پوتی” و”اونی” در شمالغربی کشور گرجستان قرار دارد. شهر زیبای مستیا در ارتفاع ۱۵۰۰ متری درکوهپایه رشته کوههای قفقاز واقع شده است. مستیا در استان سامگرلو – زمو سوانتی واقع شده و با مرکز این استان که شهر زوگدیدی است ۱۲۸ کیلومتر فاصله دارد. مستیا در حدود ۴۵۰ کیلومتری تفلیس واقع شده و درحدود ۴ ساعت زمان مسافرت از تفلیس به مستیا می باشد.

تصویر شهر مستیا گرجستان

منطقه مستیا دارای ۱۳۲ روستا به مساحت ۳۰۴۴ کیلومتر مربع و با جمعیت ۱۵۰۰ نفر ساکنین روستایی می باشد و حدود ۲۷۰۰ نفر نیز در مرکز این شهر زندگی میکنند. اکثر مردم این منطقه از نژاد سوانی هستند و از لحاظ فرهنگ و تاریخ از ساکنین قدیم گرجستان به شمار میروند. یک پروژه بازسازی شهری در شهر ماستیا و روستاهای اوشغولی در سال جاری در منطقه سوانتی جورجیا راه اندازی خواهد شد.

لاقامی در شهر ماستیا سه ماهه راه اندازی خواهد شد. برج‌ها و جاده‌ها نوسازی خواهند شد یک سیستم روشنایی و پارکینگ نیز نصب می شود. این کار توسط صندوق توسعه شهری گرجستان انجام خواهد شد.

بازسازی مستیا در گرجستان شروع شد

سوانتی , منطقه‌ای کوهستانی در شمال غربی گرجستان است . این منطقه مرتفع‌ترین منطقه مسکونی درقفقاز است هزاران گردشگر را با استراحت زمستانی و تابستان خود جذب می کند. دولت گرجستان همچنین قصد دارد تا دیگر بخش های تاریخی کشور را بازسازی کند.

یک پروژه تاریخی نیز در شهر کوتائیسی به اجرا در می آید که ۴۱ خانه در کنار ریون ریو در سال ۲۰۲۰ بازسازی خواهد شد. جورجی چیگاریا، شهردار کویتیسی نشست‌هایی را با معماران در رابطه با این مساله برگزار کرده‌است . وی گفت که این شهر به حفظ ظاهر تاریخی خود ادامه خواهد داد و افزود که این ساختمان‌ها هرگز قبلا نوسازینشده بودند. مذاکرات با آژانس میراث فرهنگی و وزارتخانه های اقتصادی و زیرساخت ها در حال انجام است.

ارائه پروژه در مدت کوتاهی در صندوق توسعه شهری برگزار خواهد شد. شهردار کوتایسی چیگاریا اظهار داشت که این پروژه قرن برای کویتیسی خواهد بود. او همچنین اضافه کرد که محل بازسازی برای بازدید کنندگان خارجی جذاب تر خواهد بود. خانه ها در هر دو طرف رودخانه بازسازی خواهند شد. مسیرهای پیاده روی نیز نصب خواهند شد.  و این خانه ها برای چندین سال احیا شده اند. وزارت توسعه منطقه‌ای و زیرساخت گرجستان نیز بازسازی یک چهارم تاریخی صندوق توسعه شهری و حمایت مالی بانک جهانی را آغاز کرده‌است .

شهر تاریخی مستیا

دیروز، یک تئاتر فولکلور جدید بازسازی شده درسوانتی شهر ماستیا. کار نوسازی توسط صندوق توسعه شهری با حمایت بانک جهانی انجام شد.

منبع : آجندا

 

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 8 =

تماس با پل جورجیا