بازسازی کاخ سچینو کنار صخره متخی در تفلیس.

تیر ۱۵, ۱۳۹۸
بازسازی کاخ مربوط به قرن 18

یک کاخ تاریخی که در پای صخره متخی قرار دارد و مشرف به پایتخت گرجستان است در حال تعمیر و نوسازی بسیاز بزرگی است و  به عنوان کاخ تفلیس اعلام شده است. کاخ سچینو در قرن هجدهم، محل اقامت دائمی ملکه دورجان، همسر پادشاه ایراکلی دوم بوده است که یکی از دو کاخ در تفلیس است که تا به امروز باقی مانده است.

حدود 2 میلیون لاری (710،480 دلار) برای بازسازی کاخ سچینو (که همچنین به نام ملکه دورجان کاخ نامیده می شود) صرف شده است و این کار باید در 16 ماه به پایان برسد. ما نهایت تلاش خود را خواهیم کرد تا این منطقه را به  یکی از بهترین منطقه ها در تفلیس تبدیل کنیم.

تصویر کاخ سچینو کنار صخره متخی در تفلیس

این محل بسیار جذابی برای گردشگران است، بسیاری از مردم از کاخ دیدن می کنند … کاخا کالادز، شهردار تفلیس امروز، در حال بازدید از سایت نوسازی گفت که این پروژه بسیار مهم است زیرا کاخ یک بنای فرهنگی است. در 16 ماه گذشته، مجتمع کاخ، که شامل حمام پادشاه ایراکلی، کلیسا و حصار کاخ است، به طور کامل بازسازی خواهد شد.

بیشتر بخوانید : بازسازی شهر مستیا

همچنین کاخا کالادز، شهردار تفلیس اعلام کرد علاوه بر این، کار حفاظت از نقاشی دیواری کلیسای پریستاسلاوبا [کلیسای مقبره عیسی] انجام خواهد شد که 52000 لاری هزینه خواهد داشت. کاخ ملکه دورجان به شکل یک قلعه ساخته شد تا ساکنان آن را از حمله مداوم اشغالگران خارجی محافظت کند . با این حال , نه مکان بالای صخره , و نه دیواره‌ای بلند دفاعی می‌توانند کاخ را از حمله ایران به آقا محمدخان در اواخر قرن 18 حفظ کنند در نتیجه، کاخ نابود شد و ویران شد.

پس از این تهاجم پادشاه ایراکلی به شهر تلاوی کاختی رفت و در آنجا در سال 1798 درگذشت . ملکه دورجان پس از آنکه مدتی در کاخ خود زیست و به اتهام توطئه علیه رئیس آینده دولت روسیه که توسط امپراطورروسیه انتخاب شده بود متهم شد. کاخی که متعلق به همسر پادشاه ایراکلی دوم پادشاه گرجستان است در ساحل چپ رودخانه متکواری واقع شده‌ است.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

تماس با پل جورجیا