بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان
بایدها و نبایدهای

مهاجرت به گرجستان 2019.

بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان.

مهر ۲۹, ۱۳۹۷
بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان

بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان چیست و پروسه ویزای ورود به گرجستان

یکی از بایدهایی که هنگام مهاجرت به گرجستان رعایت کنید، دریافت کارت اقامت گرجستان است بدین ترتیب است که می توانید به عنوان یک شهروند خارجی در کشور گرجستان اقامت کرده و کار و زندگی کنید. البته در ابتدا کارت اقامت شما موقت باشد ولی به تدریج کارت اقامت به دائمی تبدیل می شود و در نهایت بعد از ۶ سال می توانید پاسپورت کشور گرجستان را دریافت کنید. شما خودتان یا یک آژانس مهاجرتی که شما از آن طریق اقدام کرده اید می تواند برای شما کارت اقامت را اخذ کند. در ابتدای درخواست برای کارت اقامت، سوابق شما از همه جهت توسط پلیس و سرویس امنیتی گرجستان بررسی می شود. شهروندان کشورهای غربی براحتی می توانند کارت اقامت گرجستان را دریافت کنند ولی شهروندان کشورهای عراق، سوریه، پاکستان، ایران باید برای اثبات بی سابقه بودن نسبت به جرائم تروریستی پرونده بسیار قوی را ارائه کنند.

بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان و مجوزهای اقامت

تعدادی از مجوزهای اقامت گرجستان

  • افرادی که به عنوان کارآفرین یا کارگر به گرجستان مهاجرت می کنند باید اقامت کاری خود را دریافت کنند. شما باید حداقل ۴۲۰۰ لاری (حدود ۱۷۰۰ دلار) در حساب بانکی خود داشته باشید تا بتوانید اقامت کاری خود را دریافت کنید. دولت گرجستان برای ابتدا به شما به مدت یک سال یا حتی شش ماه اقامت می دهد و شما باید در طول ۵ سال کارت اقامت خود را تمدید کنید. در صورتی که کسب و کار شما پربازده و مفید باشد به طور یقین دولت گرجستان می تواند کارت اقامت شما را بعد از ۶ سال به کارت اقامت دائمی تبدیل خواهد کرد.
  • در صورتی که با حداقل ۳۰۰ لاری برابر با ۱۲۲ دلار آمریکا در کشور گرجستان سرمایه گذاری کنید، دولت گرجستان به شما کارت اقامت را اعطا خواهد کرد. یک حسابرس ارزش سرمایه گذاری شما را تایید می کند تا بتوانید از دولت گرجستان کارت اقامت را دریاف کنید. برای اخذ کارت اقامت، باید درخواست شما توسط یک عضو دولتی یا سه مدیر تجاری که همگی گرجی هستند تایید شود. زمانی که کارت اقامت دائمی گرجستان را دریافت می کنید نباید هیچ نگرانی به خود راه دهید، این نوع کارت تاریخ انقضایی ندارد. کارت اقامت برای مدت ۵ سال صادر می شود. شما می توانید اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان کمتر از ۱۸سال را به کشور گرجستان بیاورید و برای آن ها نیز کارت اقامت دائمی اخذ کنید.

علت های مهاجرت به کشور دیگر دلایل مختلفی دارد، که بعدا حتما به آن می پردازیم.

بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان و تله افراد سودجو

یکی از نبایدهای مهاجرت به کشور گرجستان، این است که هرگز در دام افراد سودجو نیفتید که برای انجام کارهای اداری از شما مبلغی را به عنوان بیعانه دریافت می کنند و بعد از گذشت مدتی به شما اعلام می کنند که کارهای اداری شما به مشکل برخورد کرده است بدین ترتیب هم این که شما از مهاجرت به گرجستان باز می مانید و هم این که مبلغ خود را از دست داده اید.

اطمینان از اخذ کارت اقامت کارمندی یکی دیگر از بایدهای مهاجرت به گرجستان است و اگر شرکتی که شما در آن جا کار خواهید کرد دریافت بالایی را به شما نمی دهد ارزش ندارد که بخاطر درآمد پایین راهی گرجستان شوید. زیرا به طور یقین در تامین مخارج و هزینه های خود دچار مشکل خواهید شد.

بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان و اقامت تحصیلی

دانشجویانی که تمایل دارند که تحصیلات خود را در گرجستان ادامه دهند باید توجه داشته باشند که اقامت آن ها تحصیلی بوده و کارت اقامت تحصیلی خودشان را با کارت اقامت افرادی که برای کار و زندگی به کشور گرجستان مهاجرت کرده اند و بعد از هر یک سال تمدید می شود مقایسه نکنند ، کارت اقامت تحصیلی هرگز به کارت اقامت دائم تبدیل نخواهد شد.

بایدها و نبایدهای مهاجرت به گرجستان و اجاره خانه  

یافت خرید ملک در گرجستان یکی دیگر از بایدهای مهاجرت به گرجستان است. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در گرجستان را ندارید باید خانه ای را با مبلغی که قادر به پرداخت اجاره آن هستید بیاید و به همراه با خانواده خود در آن جا ساکن شوید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =

تماس با پل جورجیا