اخذ اقامت دائم گرجستان

بررسی اقامت دائم گرجستان و شرایط آن.

بررسی اقامت دائم گرجستان و شرایط آن.

مهر ۱۳, ۱۳۹۷
اخذ اقامت دائم گرجستان

ما در این مقاله شما را با نحوه گرفتن اقامت دائم گرجستان و شرایط آن آشنا می کنیم. معنا و مفهوم اقامت دائم گرجستان چیست و چگونه می توان اقامت دائم گرجستان را دریافت کرد؟

زمانی که متقاضی بتواند در کشور گرجستان، برای همیشه به زندگی و تحصیل و کار مشغول باشد و علاوه بر آن نیز کارت اقامت دائم نیز داشته باشد در این می توانیم بگوییم که او در گرجستان توانسته اقامت دائم را اخذ کند. کارت اقامت دائم به طور معمول به مدت ۵ سال برای متقاضیان صادر می شود و بعد از گذشت ۵ سال دوباره این کارت تمدید می شود.

نحوه اقامت دائم گرجستان و شرایط آن در ذیل به تشریح توصیف می شود :

ازدواج با تبعه گرجی: شما زمانی که با تبعه گرجی ازدواج کنید در این صورت بعد از مدت ۳ سال، می توانید اقامت دائم گرجستان را از طرف دولت گرجستان دریافت کنید. صداقت در این کار نقش بسیار مهمی بازی می کند. از آنجایی که کشور گرجستان کشوری قانون مدار است بنابراین پلیس این کشور نسبت به همه امورات اشراف کامل دارد و همه شهروندان کشور گرجستان را به خوبی می شناسد.

در صورتی که ازدواج شما صوری باشد امکان دارد که پلیس گرجستان شما را شناسایی کند و حتی اجازه اقامت معمولی شما نیز لغو شود و برای همیشه از کشور گرجستان دیپورت شوید. به همین دلیل بهتر است که ازدواج شما کاملا عادی باشد و هرگز در دام افراد سودجو و کلاهبردار نیفتید بخاطر این که مسیر انتخابی شما، مسیر درستی نیست.

تمدید کارت اقامت دائم گرجستان : کارت اقامت دائم گرجستان به طور معمول هر شش سال یکبار تمدید می شود. در صورتی که با دستگاه قضایی کشور مشکل خاصی نداشته باشید، کارت اقامت دائم شما برای دوره بعدی جهت اقامت گرجستان تمدید خواهد شد.

اقامت دائم گرجستان و شرایط آن

نحوه گرفتن اقامت دائم گرجستان و شرایط آن در اقامت تحصیلی و ثبت شرکت

اقامت تحصیلی و دانشجویی گرجستان مشمول اقامت دائم گرجستان نمی شود و حتی اگر متقاضی بتواند در مدت شش سال یا بیشتر از طریق تحصیل در این کشور باقی بماند، بازهم مشمول اقامت دائم گرجستان نخواهد شد.

در صورتی که شما کارآفرین یا کارمند باشید، یا شرکتی را در گرجستان به ثبت رسانده باشید می توانید پس از مدت شش سال، اقامت دائم گرجستان را دریافت کنید. در نظر داشته باشید که اقامت تحصیلی ربطی به این قضیه ندارد.

شخص متقاضی باید ۴۵ روز مانده به انقضای کارت اقامت دائم، دوبار آن را تمدید کند در غیر این صورت کلیه سوابق اقامتی وی باطل شده و به صفر بر می گردد.

سرمایه گذاری و نحوه گرفتن اقامت دائم گرجستان و شرایط آن

براساس قوانین جاری گرجستان، سرمایه گذار به شخصی گفته می شود که بتواند با حداقل ۳۰۰ لاری (واحد پول گرجستان) در یکی از صنایع این کشور سرمایه گذاری کند و دولت گرجستان به شخص سرمایه گذار کارت اقامت دائم را اعطاء خواهد کرد.

سرمایه گذاری مستقیم بدین معنی است که سرمایه نقدی شخص سرمایه گذار در یکی از صنایع کشور، یا بورس، سرمایه گذاری شده یا سهام یک شرکت سودده از طرف شخص خریداری شده یا در در یک شرکت بزرگ کشور سرمایه گذاری شود. گذاشتن مبلغ به صورت راکد در بانک های کشور اصلا سرمایه گذاری محسوب نمی شود.

واریز مبلغ در حساب بانکی هرگز به معنای تضمینی برای دریافت کارت اقامت دائم نیست و البته بازهم تضمینی وجود ندارد که بتواند خانواده و فرزندان خود را به کشور گرجستان آورده و برای آن ها کارت اقامت دائم بگیرد.

نحوه گرفتن اقامت دائم گرجستان و شرایط آن و تله افراد کلاهبردار و سودجو

به تازگی افراد کلاهبردار و سودجویی از متقاضیان اقامت دائم در گرجستان، مبالغی هنگفت را درخواست می کنند و به آن ها قول می دهند که کارهای اداری آنان را در سریع ترین زمان ممکن به پیش ببرند. این افراد به طور مثال از شما ۱۰ دلار طلب می کنند این افراد در قبال دریافت مبلغ از شما هیچ رسیدی را به شما تحویل نمی دهند و اعلام می کنند که بقیه مبلغ را در انتهای کار از شما دریافت خواهند کرد. بعد از این که مبلغ را از شما گرفتند بعد از مدتی به شما اعلام می کنند که کارهای اداری شما دچار مشکل شده است.

دقت کنید که هرگز در دام افراد سودجو و کلاهبردار نیفتید و همیشه با شرکت های معتبر مهاجرتی کارهای اداری خود را به پیش ببرید.

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دو =

تماس با پل جورجیا