گمرک گرجستان

تعرفه ها و قوانین گمرکی گرجستان.

بررسی تعرفه ها و قوانین گمرکی گرجستان.

آبان ۳۰, ۱۳۹۷
گمرک گرجستان

همانطور که می دانید اخذ اقامت گرجستان از روش های مختلف امکان پذیر است، اگر شما سرمایه گذاری در گرجستان را برای مهاجرت خود انتخاب کرده باشید باید با قوانین گمرکی این کشور نیز آشنایی کافی داشته باشید تا دچار مشکل نوشید. در این مقاله قصد داریم تا قوانین گمرکی گرجستان و تعرفه های گمرکی این کشور را مورد بررسی قرار دهیم اگر شما قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

در نیمه دوم سال ۲۰۰۶ میلادی تعرفه های گمرکی گرجستان و قوانین جدید این کشور توسط پارلمان این کشور تصویب شده است و از اوایل ژانویه ۲۰۰۶ اجرا شده است. چارچوب سیاست گمرکی، اقتصادی و حقوقی کشور توسط قانون گمرکی هر کشور و در قالب سیاست گمرکی تعیین شده و وظایف گمرک و سایر دستگاه های اجرایی را مشخص می کند.

سرزمین اصلی، آب های داخلی و فضای آن ها توسط قانون گمرکی هر کشور، جزو محدوده گمرکی به حساب می آیند. قراردادها و موافقت نامه های چند جانبه و دوجانبه گرجستان با دیگر کشورها، اگر با قانون اساسی مغایرت نداشته باشند بر قوانین گمرکی این کشور ارجحیت دارند. تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی در صادرات و واردات به گرجستان از حقوق یکسانی برخوردار می باشند.

قوانین گمرکی گرجستان

قوانین گمرکی گرجستان

همانطور که گفتیم قوانین جدید گمرکی گرجستان از نیمه دوم سال به تصویب رسیده اند. در این بخش از مقاله قصد داریم تا برخی از اصلاحات ایجاد شده در قوانین گمرکی گرجستان را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم. نرخ عوارض گمرکی در گرجستان بر کالاهای وارداتی بر اساس اصلاحات انجام شده به سه دسته طبقه بندی می شوند.

مواردی از قبیل محصولات کشاورزی، فرآورده های غذایی، پوشاک، مصالح ساختمانی، چوب و لوازم چوبی، پلاستیک، سیم و کابل، فلز، فولاد، صابون، واکنشگرهای فعال شیمیایی و فرآورده های شستشو و مشروبات الکلی که در خارج و داخل گرجستان نیز تولید می شوند بیشترین نرخ عوارض گمرکی را به خود اختصاص می دهند که این نرخ شامل ۱۲% عوارض گمرکی است. دیگر کالاها در دسته عوارض گمرکی ۵ و صفر درصد قرار می گیرند.

تعرفه های گمرکی گرجستان

عوارض گمرکی گرجستان

نرخ تعرفه گمرکی برای اتومبیل های وارداتی از اول ژانویه ۲۰۱۵ ۵ تتری معادل با ۰٫۰۲۲ دلار به ازای هر متر مکعب ظرفیت موتور به اضافه ۵% تعرفه های گمرکی به ازای هر سال استفاده از وسیله نقلیه تعیین شده است. برای اکثر کالاهای وارداتی نیز ۱۸% مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است. برای کالاهایی نظیر مشروبات الکلی، الکل اتیل، بنزین اتیل برای اتومبیل ها و انواع سیگارها مالیات ثابت غیر مستقیم در نظر گرفته شده است.

عوارض پرداختی برای ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک نیز بر اساس قوانین گمرکی گرجستان می باشند. صدور مجدد کالاها، صادرات و ترانزیت از عوارض گمرکی گرجستان و هزینه های مربوطه معاف هستند. میزان تعرفه های گمرکی و معافیت های گمرکی در ماده ۳۹ بند ۱ قوانین گمرکی گرجستان تعیین شده اند.

هر سی روز یک بار به افراد مجوزی ارائه می شود تا کالاهایی از جمله سبزیجات، میوه جات، چای، قهوه، ماکارونی، نان، شکر، شیرینی، سوسیس، شیر و فراورده های لبنی با مجموع وزنی ۳۰ کیلو و ارزشی کمتر از ۵۰۰ لاری را بدون نیاز به عوارض و تعرفه گمرکی گرجستان، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات غیر مستقیم وارد کنند.

نویسنده

PolGeorgia.

۲ دیدگاه.

معین
۱۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۷:۰۰ ب.ظ

سلام ‌‌‌جنسی که از ایران وارد بشود ۱۲+۱۸=۳۰مالیات دارد؟

PolGeorgia
۲۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۴:۴۳ ب.ظ

سلام دوست عزیز بستگی به نوع کالا دارد بعضی از کالاها اون ۱۲ درصد مالیات رو دارند بعضی ها ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =

تماس با پل جورجیا