اجاره خانه در گرجستان

هزینه اجاره خانه در گرجستان.

بررسی شرایط اجاره خانه در گرجستان ۲۰۱۸.

دی ۱۱, ۱۳۹۷
اجاره خانه در گرجستان

یکی از بهترین کشور هایی که می توان در آسایش در آن جا زندگی کرد، گرجستان می باشد. در حقیقت تمامی هزینه های زندگی در این کشور اعم از اجاره خانه در گرجستان، خورد و خوراک، حمل و نقل و… بسیار کمتر از شهری مانند تهران است.

اما داشتن هزینه کم زندگی تنها عامل مهاجرت نیست. بلکه نزدیکی به اروپا و داشتن شرایط تحصیلی عالی، توانایی سرمایه گذاری بدون محدودیت و.. از جمله عوامل تشویق کننده برای زندگی در گرجستان می باشد.

اجاره خانه در گرجستان برای ایرانیان

اجاره خانه در گرجستان به علت سوابق بدی که ایرانیان در گرجستان داشته اند، کمی مشکل می باشد. از این رو احتمال یافتن خانه در تفلیس کمی مشکل است. اما در سایر شهر های گرجستان مانند باتومی، این چنین برخورد هایی دیده نمی شود. از این رو در یافتن خانه شکیبا بوده و در صورت شنیدن پاسخ های منفی بسیار ناامید نشوید و از یک مشاور املاک با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

معمولا اجاره خانه در تفلیس از سایر شهر های این کشور گران تر بوده و به ازای متراژ های بالاتر، گران تر نیز می گردد. مثلا اجاره خانه نوسازی که دارای یک اتاق است، در مرکز تفلیس، دارای قیمتی به اندازه ۳۰۰ الی ۵۰۰ دلار در ماه می باشد. اجاره یک خانه دو خوابه، در مرکز تفلیس دارای قیمتی بین ۶۰۰ الی ۸۰۰ دلار در ماه و خانه ی سه خوابه، ۹۰۰ الی ۱۲۰۰ دلار در ماه می باشد. یافتن خانه در مرکز شهر تقریبا کار دشواری است. از این رو اکثر مهاجران در حومه شهر و با مبالغی کمتر از چیزی که ذکر شد، به اجاره خانه در گرجستان می پردازند.

اجاره خانه در گرجستان

اجاره خانه در گرجستان بستگی به شرایطی مانند زیر دارد

  1. موقعیت مکانی خانه
  2. متراژ خانه
  3. جدید ساز بودن و یا کلنگی بودن آن
  4. اینکه خانه ویلایی است و یا خیر
  5. امکانات خانه و… بستگی دارد. بیشتر خانه هایی که جدیدا در گرجستان ساخته می شوند، در منطقه قفقاز و اروپای شرقی می باشند.

ارزش خانه در گرجستان بر اساس منطقه های مختلف گرجستان به ۵ دسته تقسیم می شود:

  1. دیدی دیقومی
  2. جیکا و اورتاچالا، آولاباری و دیقومی
  3. ورا و واکه
  4. سابورالو و باگبی
  5. بقیه مناطق مسکونی نظیر وارکتیلی

در نظر داشته باشید که قیمت این مناطق با یکدیگر متفاوت می باشد.

چگونه می توان اقدام به اجاره خانه در گرجستان کرد؟

معمولا گرجی ها خانه هایشان را به صورت مبله اجاره می دهند. از این رو در نگهداری از آن ها کوشا باشید. این کار نه تنها سبب کاهش هزینه شما می شود، بلکه در هنگام اسباب کشی به منازل دیگر نیز به شما کمک شایانی می کند. برای اجاره خانه در گرجستان، نیازی به پول پیش نداشته و اجاره ماه اول و دوم در هنگام عقد قرارداد گرفته می شود.

این کار برای اطمینان حاصل کردن از دریافت اجاره بهای ماه آخر و بهای صدمه زدن به وسایل خانه، پول آب و برق و اینترنت می باشد. از آن جایی که مردم گرجستان، انسان های دقیق و منظمی می باشند، سعی کنید اجاره بهای خود را به موقع پرداخت کنید. این کار سبب می شود که صاحب خانه تمایل بیشتری به اجاره دادن خانه اش به شما، برای سال بعد نیز باشد.

چنانچه شما نیز از جمله افرادی هستید که قصد خرید ملک در گرجستان و یا اجاره ملک و آپارتمان در گرجستان را دارید و به دنبال یافتن خانه ای با قیمت مناسب و یا شیک و لوکس هستید میتوانید از مشاوران با سابقه پل جورجیا اطلاعات لازم را کسب کنید. لازم به ذکر است هلدینگ پل جورجیا به عنوان مجری پروژه های عمرانی و ساخت و ساز در گرجستان میتواند واحدها یمختلف با شراط مطلوب را در اختیار شما قرار دهد.

با ما در تماس باشید.

[email protected]

۰۰۹۹۵۵۷۷۴۸۳۴۸۳ ,  ۰۰۹۹۵۵۱۴۳۴۳۳۴۴ , ۰۰۹۹۵۵۵۵۳۸۴۳۸۴

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 4 =

تماس با پل جورجیا