برنامه و مسیر های فرهنگی گرجستان.

خرداد ۳۰, ۱۳۹۸

چهار مسیر توریستی که از گرجستان عبور کرده و در میان مسیرهای فرهنگی شورای اروپا برجسته شده بود، اخیرا به عنوان یک نمایش شبانه در خارج از کلیسای متخی در مرکز شهر تفلیس به نمایش گذاشته شده است.

نمایش روشنایی به عنوان تعدادی از ابتکارات و اطلاعیه‌های مربوط به توسعه و ترویج جهت گیریهای گردشگری برای جاذبه‌های فرهنگی در کشور به نمایش گذاشته شده‌است.  شهر غربی کوتایسی به عنوان میزبان فروم های مشاوره سالانه از سال ۲۰۰۲ مورد توجه بوده است. این برنامه  تا راه‌اندازی یک برنامه جدید برای گردشگران ادامه خواهد داشت. از آن پس تصویر چهار مسیر فرهنگی در گرجستان را با موضوعات مختلف تاریخی و فرهنگی میشود به نمایش گذاشت و شهر کوتایسی در میان ۶۱ ایالت درکشورهای مختلف به عنوان نماینده انتخاب شد.

شهرهای مهم گرجستان و حومه ،مسیر اروپایی شهرهای تاریخی مانند ترمال در سال ۲۰۱۰ در ثبت جهانی اضافه شد و مسیر ویتس از سال ۲۰۰۹ و مسیر اروپا در فهرست میراث یهودیان از سال ۲۰۰۴ تا کنون در این فهرست قرار دارند.

اطلاعات و تصاویری که این مسیرها را نشان می دهد، بر روی دیوار اطراف کلیسای تفلیس قرار گرفته است و با اکتشاف علاقه مندان به عکاسی از نمایشگاه نورپردازی، در حالی که ارائه  آن یک شب دیگر در همان محل، به نمایش درآمد مورد توجه قرار گرفت.

این برنامه کاربران را قادر می‌سازد تا نه تنها مسیرهای تایید شده توسط شورای اروپا یا گرجستان را پیداکنند، بلکه مسیرهایی را ایجاد کنند که کاشفان دیگر قادر به دستیابی به مسیرهای فرهنگی گرجستان باشند.

در حال حاضر  این برنامه در فروشگاه Google Play در دسترس است، این نرم افزار برای دستگاه های iOS نیز راه اندازی می شود. این نمایش چند روز پیش از مراسم اعطای جوایز در تفلیس برگزار شد و چهار مسیر گرجی را در شورای ثبت اروپا و همچنین دو مسیر جدید توریستی را جشن گرفتند.

در موزه ملی گرجستان، مسیرهای تایید شده با مدرک قدردانی تشخیص داده شدند،در حالی که جوایز به آخرین مسیرهای تعیین‌ شده پس از قرن نوزدهم در گرجستان و در پی پیروی از آن به نویسنده فرانسوی الکساندر دوما ۱۸۵۸-۱۸۵۹ قفقاز برمیگردد.

مراسم رسمی در مسیرهای فرهنگی گرجستان و اروپا برگذار شد، رویداد برگزار شده توسط وزارت آموزش و پرورش، علم و فرهنگ و ورزش گرجستان، جایی که اعلامیه نهایی مهم مربوط به سرمایه منطقه ای غربی گرجستان کویتایسی بود برگذار شد. یک برنامه شبکه محلی مردمی CoE، در زمینه مسیرهای فرهنگی برای برقراری ارتباط فرهنگی و “ارتقاء دانش و درک بهتر تاریخ اروپا” کار می کند. این فهرست شامل ۳۸ مسیر ممتاز در موضوعات متنوع از معماری تا غذا و هنرو موسیقی و ادبیات است.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =

تماس با پل جورجیا