لیست دانشگاه های پزشکی در گرجستان

لیست دانشگاه های پزشکی گرجستان 2018.

لیست بهترین دانشگاه های پزشکی گرجستان ۲۰۱۸.

دی ۲, ۱۳۹۷
لیست دانشگاه های پزشکی در گرجستان

طبق آماری که توسط UniRank منتشر شد،۲۰ دانشگاه پزشکی در گرجستان دارای رتبه بندی جهانی می باشند. از جمله ویژگی های این دانشگاه ها ارائه ویزای دانشجویی به اتباع خارجی و داشتن مجوز تحصیل برای ۶ سال، داشتن اعتبار کافی از سوی وزارت آموزش عالی گرجستان، بهره مندی از سطح آموزشی مطلوب و… می باشد. از جمله این دانشگاه ها می توان به چند مورد که در شهر تفلیس واقع شده است، اشاره کرد. توجه داشته باشید که دانشگاه های نام برده بر اساس رتبه ای که دارند، شماره گذاری شده اند:

 1. Ivane Javakhishvili Tbilisi State University
 2. Ilia State University
 3. Georgian Technical University
 4. Tbilisi Teaching University Gorgasali
 5. International Black Sea University
 6. Tbilisi State Medical University
 7. Caucasus University
 8. Batumi Shota Rustaveli State University ( این دانشگاه در شهر باتومی واقع شده است )
 9. The University of Georgia
 10. Georgian Institute of Public Affairs
 11. Free University of Tbilisi
 12. Caucasus International University

 

دانشگاه های پزشکی در گرجستان

دانشگاه Ivane Javakhishvili در شهر تفلیس واقع شده است و حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد. این دانشگاه یکی از بهترین مراکز آموزش پزشکی گرجستان بوده و دارای حدود ۳۵ الی ۴۰ هزار دانشجو است. از جمله مزیت های تحصیل در این دانشگاه، بهرمندی از بورس های تحصیلی است که در مقاطع مختلف به افراد تعلق می گیرد. در این دانشگاه برای پذیرش باید در آزمون ورودی و کنکور شرکت کرد.

بیشتر بخوانید : هزینه اقامت تحصیلی در گرجستان

دانشگاه Ilia State دانشگاه ایلیا یکی از دانشگاه ای دولتی کشور گرجستان بوده که دارای اعتبار جهانی خوبی می باشد. این دانشگاه به صورت سالانه ۱۵ الی ۲۰ هزار دانشجو پذیرش می کند. در این دانشگاه علاوه بر رشته های پزشکی، سایر رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه نیز تدریس می شود. دانشگاه ایلیا از جمله مراکز آموزشی در کشور گرجستان است که به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می کند.

دانشگاه Georgian Technical این دانشگاه نیز دارای قدمتی حدود ۱۰۰ ساله بوده و بیشتر بر روی پژوهش و تحقیقات تمرکز دارد. این دانشگاه در واقع یکی از کاربردی ترین دانشگاه برای دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می باشد. زیرا که دانشگاه فنی گرجستان مانند پل ارتباطی میان صنعت و علم است. از این رو، دانشگاه GTU با شرکت های معتبر بین المللی زیادی در ارتباط است.

دانشگاه گرجستان جز معدود دانشگاه های پزشکی گرجستان است، که با داشتن عمری کمتر از ۲۰ سال توانسته است، اعتبار زیادی کسب نمایید. این دانشگاه دارای دو شعبه بوده، که در تفلیس و باتومی واقع شده اند. یکی از مزایایی تحصیل در این دانشگاه، دریافت بورسیه تحصیلی می باشد.

دانشگاه International Black Sea از جمله دانشگاه های پزشکی گرجستان است که به صورت خصوصی اداره می شود. این دانشگاه حدود ۲ الی ۳ هزار دانشجو داشته، که این آمار نشان از کوچک بودن دانشگاه دارد. البته سطح کیفی بالای آن سبب شده است که این دانشگاه بتواند جایگاه ویژه ای در میان دانشگاه های پزشکی گرجستان داشته باشد.

مدت زمان تحصیل در دانشگاه پزشکی در گرجستان

پزشکی در گرجستان، ۶ ساله بوده که در دوره های ۴ ساله و ۲ ساله برگزار می شود. دوره ۲ ساله یا همان دوره پیش پزشکی می باشد، که در آن دانشجویان به فراگیری دروس پایه می پردازند. در دوره دو ساله، دانشجویان به فراگیری مباحث اصلی پزشکی از قبیل مبانی پزشکی، می پردازند. در واقع این ۴ سال به چهار مرحله تقسیم شده است، که در هر سال یکی از مراحل را طی می کنند.

بیشتر بخوانید : معرفی ۷ شغل پر درآمد گرجستان

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =

تماس با پل جورجیا