تاثير فرهنگ ايرانيان بر مردم گرجستان

تاثير فرهنگ ايرانيان بر مردم گرجستان.

تاثیر فرهنگ ایرانیان بر مردم گرجستان.

آبان ۳, ۱۳۹۷
تاثير فرهنگ ايرانيان بر مردم گرجستان

تاثیر فرهنگ ایرانیان بر مردم گرجستان انکارناپذیر است. مردم ایران و گرجستان خونگرم و مهمان نواز هستند و این نزدیکی این دو فرهنگ را بخوبی نشان می دهد.

تاثیر فرهنگ ایرانیان بر مردم گرجستان و مشاغل ایرانی در گرجستان

برطبق آمارها حدود ۱۰ هزار ایرانی در کشور گرجستان مشغول فعالیت هستند که هر روز بر این رقم افروده می شود. راه اندازی کسب و کار مهم ترین سوالی است که ذهن ایرانیان را به خود مشغول کرده است. اکثر ایرانی ها در کار املاک و مستغلات مشغول به فعالیت هستند. برخی دیگر هم در زمینه تورگردانی کار می کنند.

ایرانیانی که مهاجرت به گرجستان داشتند توانسته اند فرهنگ گرجی را تحت تاثیر قرار دهند. در دوران قدیم کشور ترکیه اولین کشوری بود که گردشگران ایرانی را جذب می کرد با حذف شدن ترکیه و سوریه، اکنون کشور گرجستان و جمهوری آذربایجان جایگزین هر دو کشور شده است.

لغو ویزای این کشور باعث شده تا بسیاری از ایرانیان به این کشور سفر کنند. در دوران قدیم گرجستان متعلق به ایران باستان بود و به همین دلیل است که فرهنگ این دو کشور بهم نزدیک است. در حال حاضر ایرانی رستوران های گرجی را مدیریت می کنند و به همین خاطر اگر فردی غذای گرجی را دوست نداشته باشد، می توان براحتی غذای گرجی را فراهم کرد.

تاثیر فرهنگ ایرانیان بر مردم گرجستان و صنعت گردشگری گرجستان

وجود هتل های ارزان قیمت باعث شده تا ایرانیان گرجستان را به جای ترکیه برگزینند. نرخ تورهای گرجستان در مقایسه با برخی کشورها بسیار ارزان است. نرخ سفرهای خارجی در مقایسه با سفرهای داخلی بسیار ارزان است و به همین تعداد سفرهای خارجی نیز افزایش یافته است.

بسیاری از ایرانیانی که به گرجستان مهاجرت کرده اند توانسته اند که فرهنگ گرجی را تحت تاثیر قرار دهند، اکنون انواع غذاهای ایرانی در هر گوشه از کشور گرجستان یافت می شود و مردم گرجی با فرهنگ ایرانی خیلی زیاد آشنا شده اند. به خصوص از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق، نزدیکی ایران و گرجستان افزایش یافته است. بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی در کشور گرجستان، پروژه هایی را افتتاح کرده و به ثمر رسانده اند که به رشد و پیشرفت اقتصادی کشور گرجستان منجر شده است. در هر حال دو کشور ایران و گرجستان مشترکات تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دارند که همین عامل در نزدیکی دو کشور نقش بسیار مهمی را بازی می کند.

تاثیر فرهنگ ایرانیان بر مردم گرجستان و صادرات کالاهای ایرانی

صادرات انواع و اقسام کالاهای ایرانی به گرجستان باعث شده تا کشور گرجستان به یکی از کشورهای واردکننده کالاهای ایرانی بدل شود. بسیاری از تجار داخلی ایران با تجار گرجستانی قراردادهایی را منعقد می کنند که همین امر به رشد و توسعه اقتصادی کشور گرجستان منجر شده است.

کشور ایران در حال حاضر برق و گاز خود را به کشور گرجستان صادر می کند. دولت ایران درصدد تحکیم روابط خود با دولت گرجستان است. در هر حال می توان گفت که فرهنگ غنی ایران، فرهنگی بوده که در کنار سایر فرهنگ ها، بر فرهنگ گرجی تاثیرگذار بوده و توانسته است که علی رغم مشکلات بسیاری در کشور گرجستان وجود دارد به حیات خود ادامه دهد.

نویسنده

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاه ها بسته شده اند.