تحصیل در مدارس گرجستان برای مهاجران

تحصیل در مدارس گرجستان برای مهاجران.

تحصیل در مدارس گرجستان برای مهاجران.

دی ۲۳, ۱۳۹۷
تحصیل در مدارس گرجستان برای مهاجران

مدارس گرجستان به دو دسته تقسیم می شوند، مدارس خصوصی و مدارس دولتی. در صورتی فرزندان شما می توانند در این مدارس تحصیل کنند، که به زبان گرجی مسلط باشند. در غیر این صورت، آن ها می بایست در مدارس غیر انتفاعی و بین المللی به تحصیل خود بپردازند. یکی از شرایط خوب برای تحصیل مهاجران این است که، در صورتی که دارای اقامت دائم گرجستان باشند، از تحصیل رایگان بهره مند هستند.

اما با این حال مدارسی در گرجستان وجود دارد که به دلیل داشتن شرایط ویزه بسیاری ترجیح می دهند در آن ها تحصیل کنند. مدارسی مانند مدارس آمریکایی و QSI که در آن ها به زبان انگلیسی تدریس می شود

بهترین مدارس گرجستان

از جمله بهترین مدارس گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدرسه بین المللی QSI

این مدرسه در شهر تفلیس قرار داشته و به زبان انگلیسی تدریس می شود. در این مدرسه می توان، کودکان ۴ ساله تا سال آخر دبیرستان را ثبت نام کرد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مدرسه این است که در آن، علاوه بر زبان گرجی، زبان های روسی و فرانسه نیز تدریس می شود.

تحصیل در مدارس گرجستان

مدرسه ایرانی

این مدرسه دارای کادری ایرانی بوده و زیر نظر اداره آموزش و پرورش ایران اداره می شود. این مدرسه در شهر تفلیس بوده و از جمله قوانین آن رعایت حجاب برای دختران است.

مدرسه Buckswood

این مدرسه بین المللی بوده و مستقل از وزارت آموزش و علوم گرجستان است. در این مدرسه به کودکان ۶ الی ۱۸ سال آموزش داده می شود و از سطح تحصیلی بالایی برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که گفته شود، در این مدرسه برای کودکان ۴ الی ۵ ساله نیز، مهدکودک وجود دارد.

بیشتر بخوانید : هزینه تحصیل در گرجستان

موسسه نیوتن

نیوتن یکی از مدارس گرجستان است که به صورت خصوصی اداره می شود و دارای شهریه ۴۹۰۰ لاری در سال می باشد. البته این شهریه برای خورد و خوراک دانش آموزان تا کلاس چهارم و هزینه کلوب دانش آموزان سال اول ابتدایی تا سال ۹ می باشد.

تحصیل در مدارس گرجستان

مدرسه Guivy Zaldastanishvili

این مدرسه جز یکی از گران ترین مدارس گرجستان می باشد، که طبق قوانین آموزشی گرجستان اداره می شود. شهریه آن ۲۲ هزار لاری در سال بوده و در آن به زبان انگلیسی تدریس می شود.

مدرسه اروپای

این مدرسه یکی از بزرگترین مدارس گرجستان بوده که از قسمت گرجی، بین المللی و آمریکایی تشکیل شده است. معمولا شهریه این مدرسه بستگی به کلاس های انتخاب شده از سوی دانش آموزان دارد و شهریه ای در حدود ۷ هزار الی ۱۲ هزار لاری در سال می باشد. یادگیری زبان در این مدارس از سن ۶ الی ۹ سالگی به دو زیان بوده و بعد از آن ۳ زبان به آن ها یاد می دهند. یکی از فواید ثبت نام در مدرسه اروپایی این است که هزینه خورد و خوراک و حمل و نقل دانش آموزان، جز شهریه می باشد و در هر کلاس ۱۵ دانش آموز حضور دارد.

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل در گرجستان

مدرسه گرجی

این مدرسه شامل دو بخش گرجی و بین المللی بوده که در بخش اول به زبان گرجی و در بخش دوم به زبان انگلیسی تدریس می شود. شهریه این مدرسه برای سال اول و دوم ابتدایی ۷۵۰۰ دلار و برای سوم و چهارم این مبلغ به ۹۵۰۰ دلار افزایش یافته و برای کلاس های بالاتر شهریه به مقدار ۱۰۵۰۰ دلار تغییر می یابد. یکی از مزیت های تحصیل در این مدرسه، مدرک با ارزش آن می باشد که معادل مدارسی نظیر کمبریج است.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =