تست رایگان هپاتیت سی در گرجستان.

مرداد ۲۴, ۱۳۹۸
انجام تست هپاتیت سی در گرجستان

آزمایشات تشخیصی برای حذف هپاتیت C در گرجستان برقرار شده است که ضروری است و بصورت رایگان در دسترس خواهد بود. نخست وزیر گرجستان ماموکا باختادرزه اخیراً  اعلام کرده است : که آزمایش های تشخیصی حدود 140 تا 360 دلار هزینه دارند.

نخست وزیر  ماموکا باختازاده گفت: که دولت “تغییر مهمی” در برنامه ایجاد کرده است بنابراین شهروندان دیگر نیازی به پرداخت  هزینه برای تشخیص هپاتیت C ندارند. ما این شانس را داریم که به کشوری تبدیل شویم که هپاتیت C را حذف کنیم.

آزمایش رایگان هپاتیت C ، HIV و سل در هفت منطقه گرجستان وجود دارد از جمله آندارا ، کاختی ، ایمرتی ، گوریا ، راچا، لچخوم،کومو سوانتی و مکتسا،متیانتی. گرجستان یک تفاهم‌ نامه ایی را با شرکت دارویی Gilead  امضا کرد شرکتی که دارویی برای هپاتیت C و HIV و سل  تولیدمی‌کند.

 

طرح رایگان تست هپاتیت سی

با همکاری شرکت آمریکایی ” Gilead ” ، گرجستان برنامه حذف گسترده هپاتیت C را در سال 2015 راه اندازی کرد. حدود 125000 نفر به عنوان بخشی از برنامه حذف هپاتیت C تحت معالجه قرار گرفته اند و  آخرین نرخ ریکاوری 98،2٪ است.

پیش از این در ماه آوریل  وزارت بهداشت گرجستان گواهی‌نامه یک کشور نمونه در مبارزه با هپاتیت C توسط انجمن اروپایی مطالعه بیماران کبد و کبد بین‌المللی در اتریش را دریافت کرد. معاون وزیر بهداشت ، تامار گابونیا ، امروز اظهار داشت: این پروژه برای اولین بار در سامرلو،زمو سوانتی آغاز شده و شش منطقه دیگر امسال اضافه شده است.

بیش از 164000 نفر این تست  را در سامرگرلو-زمو سوانتی انجام داده اند ، در حالی که  از این تعداد 144000 نفر در منطقه آجارا بودند. دیوید سرگنوکو وزیر بهداشت گرجستان می گوید:

بار دیگر از همه می خواهم که از این فرصت استفاده کنند. هدف این است که 90٪ از افراد درگیر در غربالگری و 95٪ از افراد درگیر در بهبودی باشند. اکنون ما تقریبا 50،000 نفر را داریم که به درمان نیاز دارند ، آنها بیمارانی هستند که از بیماری در مراحل اولیه برخوردار هستند و از علائم رنج نمی برند ، بنابراین کمتر در برنامه شرکت می کنند.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =

تماس با پل جورجیا