اقامت در گرجستان
تصورات اشتباه

اقامت در گرجستان.

تصورات اشتباه در مورد اقامت در گرجستان.

مهر ۱۸, ۱۳۹۷
اقامت در گرجستان

تصورات اشتباه در مورد اقامت در گرجستان را می توانیم به ۵ تصور تقسیم بندی کنیم که در ذیل به آن ها پرداخته می شود:

  1. اقامت گرجستان را نمی توانید با اجاره ملک تجاری یا مسکونی در کوتاه مدت یا بلندمدت اخذ کنید.
  2. اقامت گرجستان را نمی توانید با تولد نوزاد در گرجستان اخذ کنید، همچنین تولد نوزاد به اخذ پاسپورت گرجستان هم کمکی نمی کند، به همین دلیل هرگز برای این کار بی نتیجه هزینه نکنید.
  3. با استخدام شدن به عنوان کارمند در یک شرکت تازه تاسیس یا بدهکار مالیاتی به دولت نمی توانید اقامت گرجستان را اخذ کنید بنابراین هرگز در دام این شرکت ها نیفتید.
  4. بلافاصله با ثبت شرکت در گرجستان نمی توانید اقامت گرجستان را اخذ کنید. شرکت شما باید کارمندان گرجی و حسابدارانی داشته باشد. وجود حسابدار صوری نمی تواند به این روند کمکی کند، حسابدار شرکت باید بتواند کلیه مستندات شرکت را در زمینه فعالیت شما آماده کند و اظهارنامه های و کدهای حسابداری را در دفاتر مالیاتی شرکت ثبت بنماید، اداره دارایی و مالیاتی کشور گرجستان باید به حساب های مالیاتی شما رسیدگی کند و سایر کارهایی که در مورد فعالیت شرکت وجود دارد همگی باید به انجام برسند تا در نهایت بتوانید اقامت گرجستان را دریافت کنید.
  5. با خرید اقساطی خانه و پیش پرداخت هرگز نمی توانید اقامت گرجستان را اخذ کنید. ملک باید بنام شما ثبت شده باشد، و کارشناسی از طرف دولت باید این خرید را تایید کند. پرداخت ۵ هزار دلار پیش پرداخت یا با ثبت اسم خود در فلان قرارداد بازهم نمی توانید اقامت گرجستان را اخذ کنید.

این ها همان تصورات اشتباه در مورد اقامت در گرجستان بوده که بسیاری از افراد بی اطلاع در دام آن ها می افتند و در نهایت سرخورده می شوند.

تصورات اشتباه در مورد اقامت در گرجستان و اقامت تحصیلی

در مورد دانشجویانی که در گرجستان تحصیل می کنند قضیه به نوع دیگری است و دانشجویان نباید تصور کنند که تمدید کارت اقامت موقت دانشجویی می تواند به منزله دریافت کارت اقامت دائم گرجستان باشد، بخاطر این که شرایط دانشجویان با افرادی که در گرجستان کار و زندگی می کنند متفاوت است، کسانی که برای کار و زندگی در گرجستان اقامت دارند بعد از شش سال تمدید کارت اقامت موقت می توانند، کارت اقامت دائم را دریافت کنند ولی در مورد دانشجویان این قضیه صدق نمی کند.

تصورات اشتباه در مورد اقامت در گرجستان از طریق اقامت خانوادگی

شما نیز می توانید از طریق اقامت خانوادگی نیز در گرجستان اقامت بگیرید، اقامت خانوادگی بدین معنی است که باید یکی از اعضای خانواده شما باید کارت اقامت دائم گرجستان را داشته باشد و به مدت بیش از شش سال مقیم گرجستان باشد، توجه داشته باشید که اعضای فامیل درجه ۲ و ۳ هرگز نمی توانند در این زمینه به شما کمکی بکنند. اعضای خانواده که شما می توانید به وسیله آن ها کارت اقامت را بگیرید عبارتند از: همسر ، فرزندان، برادر، خواهر، پدر و مادر.

تصورات اشتباه در مورد اقامت در گرجستان از طریق ازدواج

در مورد اقامت از طریق ازدواج نیز باید بگوییم که شما باید با یک تبعه گرجی به صورت رسمی و قانونی ازدواج کنید، در صورتی که ازدواج شما صوری باشد، از طرف دولت و پلیس گرجستان به رسمیت شناخته نمی شود و باطل است ، همچنین نباید با کسی که سوء سابقه جرم و جنایت دارد ازدواج کنید که این ازدواج نیز بازهم مانند ازدواج صوری باطل است و پلیس گرجستان می تواند شما را از کشور گرجستان دیپورت کند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا