صحبت های زاکالیانی در مورد ناتو در مونیخ

بیانات زکالانیانی از اهمیت استراتژی جدید ناتو.

تنظیم استراتژی کامل ناتو برای دریای سیاه.

بهمن ۲۸, ۱۳۹۷
صحبت های زاکالیانی در مورد ناتو در مونیخ

وزیر امور خارجه گرجستان دیوید زاکالانیانی اظهار داشته‌ است که زمان آن رسیده‌ است که ناتو استراتژی جامع تری را به منطقه دریای سیاه ارائه دهد چرا که اروپا بدون یک دریای سیاه امن غیر قابل تصور است.

زکالانیانی در سخنرانی خود در این نشست که به دلیل امنیت دریای سیاه در کنفرانس امنیتی مونیخ برگزیده شد، گفت که پذیرش کشورهای منطقه سیاه در اتحادیه به ناتو کمک خواهد کرد.

زکالانیانی اظهار داشت: که این سیاست برای کشورهای منطقه دریای سیاه به تقویت ناتو در منطقه کمک خواهد کرد و باعث میشود که با چالش های موجود در منطقه شرقی خود مقابله کنند.

وزیر امور خارجه گرجستان دیوید زاکالانیانی در خصوص ناتو

اهمیت استراتژی جدید ناتو

زکالانیانی گفت : استراتژی جدید ناتو بسیار مهم است. زیرا روسیه دارای اهداف تهاجمی در منطقه دریای سیاه است و گرجستان و اوکراین از جمله قربانیان آن هستند.

گرجستان از سال ۱۹۹۰ تا کنون با جنگ کامل ترکیبی روسیه روبرو بوده است. زکالانیانی بیان کرد که از همان ابتدا مشخص بود که روسیه قصد ندارد با نظم جدید بین المللی سازگار شود و قدم هایی برای بازگرداندن قدرت گمشده و غالب خود در منطقه بردارد.

وی گفت که روسیه زمانی که جنگ را علیه گرجستان در سال ۲۰۰۸ راه اندازی کرد، به طور آشکار اهداف تهاجمی خود را نشان داد و دو منطقه گرجستان از جمله آبخازیا و اسخینوآنی (اوستیای جنوبی) را اشغال کرد.

زکالیانی بیان کرد : روسیه همچنان به اشغال مناطق گرجستان، ادامه خواهد داد و ارتش خود را برای گام های بعدی در خصوص افزایش سرزمین هایش آماده خواهد کرد.

زکالانیانی اظهار داشت که گرجستان همیشه در کنار ناتو بوده است و این کشور مشتاق است تا سهم خود در امنیت منطقه را افزایش دهد. وی افزود: تا زمانی که امنیت در منطقه ما باشد ما برای این امر آماده هستیم.

وی گفت که ناتو و کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز اهداف تجاوز روسیه را هدف قرار می‌دهند نادیده گرفتن ادامه تعهدات و قوانین بین المللی روسیه، امنیت اروپا و اقیانوس اطلس را تضعیف می کند.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

تماس با پل جورجیا