توصیه های پولی گرجستان - پول گرجستان - لاری
توصیه های پولی گرجستان

واحد پول گرجستان.

توصیه های پولی گرجستان.

آبان ۲۷, ۱۳۹۷
توصیه های پولی گرجستان - پول گرجستان - لاری

رعایت قوانین مخصوص در گرجستان باعث می شود سفر شما به این کشور لذت بخش تر شود. اگر گردشگران در سفر به گرجستان قوانین آن کشور را رعایت کنند، دردسرها و گرفتاری های آن ها در طول سفر کاهش خواهد یافت. در صورت رعایت توصیه های بهداشتی، می توانید سلامتی خود را تضمین کنید و در صورت رعایت توصیه های پولی گرجستان ورود و خروج شما به این کشور آسان خواهد شد. در این مقاله قصد داریم برخی از توصیه های پولی گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم اگر قصد مسافرت به این کشور را دارید تا پایان مقاله همراه باشید تا در سفر خود دچار مشکلی نشوید.

واحد پول گرجستان

واحد پول گرجستان لار است که علامت آن GEL است و بر روی اجناس و کالاها در این کشور حک شده است. پول خرد گرجستان تتری است و هر لار در این کشور معادل ۱۰۰ تتری است. در مبادلات روزانه پول این کشور به صورت سکه و اسکناس مورد استفاده قرار می گیرد. ۱،۲، ۵،۱۰،۲۰، ۵۰ تتری و ۱،۲ لاری سکه های رایج گرجستان هستند، ۵،۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ لاری نیز از اسکناس های رایج این کشور هستند. البته از اسکناس ۲۰۰ لاری به ندرت در مبادلات این کشور استفاده می شود.

پول گرجستان - توصیه های پولی گرجستان - لاری

تبدیل ارز در گرجستان

از آنجا که تعداد لاری در کشورمان ایران کم است، قیمت آن نسبت به گرجستان کمی بیشتر است. یکی از توصیه های پولی گرجستان در سفر به آن کشور این است که به شما توصیه می کنیم همراه خود دلار  ببرید و در صرافی های معتبر موجود در گرجستان آن را به لاری تبدیل کنید. از طریق عابر بانک های ایرانی که در برخی از صرافی های تفلیس وجود دارند لاری تهیه کنید، البته از آنجا که دستمزد این کار کمی بالاست، اکثراً گردشگران این روش را انتخاب نمی کنند. برای اینکه ارز خود را تبدیل کنید توصیه می کنیم به صرافی هایی مراجعه کنید که از شما پورسانت نگیرند. البته برای تبدیل ارز بانک ها نیز مشارکت دارند اما انتخاب صرافی ها زمان کمتری برده و به صرفه تر می باشند.

توصیه های پولی گرجستان - لاری - تتری - پول گرجستان

قانون های اقتصادی و پولی در گرجستان

یکی از توصیه های پولی گرجستان که در سفر به آن کشور بسیار مهم است این است که همراه خود پول نقد داشته باشید زیرا در این کشور پول نقد ترجیح اول گرجی ها می باشد، البته لازم به ذکر است که تمامی افراد با هدف گردش و تفریح به گرجستان سفر نمی کنند بلکه برخی از آن ها قصد تجارت در این کشور را دارند. گرجستان در سال های اخیر به دلیل سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در بخش های مختلف رشد چشمگیری داشته است. سیستم بانکی در گرجستان خصوصی است و اکثر بانک ها در این کشور در اختیار بخش خصوصی هستند.

  • نرخ تورم در گرجستان به صورت افزایشی است.
  • نوسانات مربوط به نرخ ارز و ریسک آن در گرجستان پایین است.
  • اگر قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید، لازم به ذکر است سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات پربازده خواهد بود.
  • یکی از دیگر توصیه های پولی گرجستان این است که بانکداری یکی از بخش های مهم اقتصادی آن است و باعث جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور شده است.

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =

تماس با پل جورجیا