اعلام توقف ساخت و ساز در تفلیس توسط شهردار

توقف ساخت و ساز در تفلیس توسط شهردار !.

توقف ساخت و ساز تا اطلاع ثانویه در گرجستان.

اسفند ۱, ۱۳۹۷
اعلام توقف ساخت و ساز در تفلیس توسط شهردار

شهردار تفلیس، کاخا کالادزه، از توقف موج شدید ساخت و ساز جدید در تفلیس خبر داده است. وی اعلام کرده که سرعت و شدت هرج و مرج ساخت و ساز در تفلیس کاهش خواهد یافت زیرا افزایش تعداد طبقات مجاز در هر قطعه زمین ممنوع خواهد شد.

قانون جدید برای توقف ساخت وساز در گرجستان

اظهار داشت این قانون جدید نسبت به تمام مجوزها و برنامه های ساخت و ساز در آینده اعمال خواهد شد. شهردار کالادزه گفت که عمل ساخت روی زمین هایی که در ابتدا برای ساختمان هاى کوچکتر اختصاص داده شده بود منجر به تخریب منظره شهر شده و منجر به ایجاد یک روند آشفته ساخت و ساز در سراسر پایتخت شده است که باید متوقف شود.

کالادزه گفت : دستور کار ما ایجاد شرایط مناسب توسعه برای تفلیس است که به تدریج انجام خواهد شد. وی افزود: ” این مشکل طولانی مدت تنها می تواند توسط یک تصمیم رادیکال جهت ساخت وساز در گرجستان حذف شود” و به همین علت، شهرداری تفلیس به این کار پایان می بخشد.

بررسی علل توقف ساخت و ساز در گرجستان

از آنجایی که تفلیس بافت سنتی دارد و با ورود به این شهر شاهد حفظ معماری باستانی در این شهر خواهید بود، یکی از دلایل توقف ساخت و ساز در گرجستان را میتوان جلوگیری از تخریب ظاهر شهری برشمرد.

 

توقف ساخت و ساز در گرجستان

از طرفی هجوم سرمایه گذاران خارجی رونق زیادی به ساخت و ساز در گرجستان بخشیده، و جلوگیری نکردن از این روند میتواند بر خلاف ایدئولوژی مسئولین کشور برای توسعه کشور و شهر باشد. زیرا این سرمایه گذاری میتواند در سایر بخش های صنعتی و کشاورزی متمرکز شده و نتیجه بخش باشد.

جمعیت پایین در تفلیس و گرجستان را میتوان دلیل دیگری بر توقف روند ساخت و ساز دانست. درست است که هر ساله تعداد توریست زیادی وارد تفلیس و یا گرجستان میشوند، اما آیا در واقع نیاز به این همه ساخت و ساز است ؟ پاسخ منفی است، چرا که بیشتر احتیاج به خدمات توسعه توریستی نظیر افتتاح هتل ها، اقامتگاههای تفریحی، استراحتگاههای ساحلی، استراحتگاهای اسکی زمستانی و کوهستانی، کازینو و … به چشم می خورد.

به همین منظور شما میتوانید مقاله مرتبطی که در این رابطه در خصوص سرمایه گذاری در زمینه املاک و تفریحگاه توریستی در گرجستان ، قبلا در وبلاگ منتشر کرده ایم را مطالعه نمایید.

پیشنهاد پل جورجیا با توجه به توقف ساخت و ساز در گرجستان چیست ؟

با توجه به اینکه فرصت های زیادی جهت توسعه در کشور وجود دارد، به پیشنهاد پل جورجیا و با در نظر گرفتن ۱۵ سال سابقه این مجموعه در تمامی زمینه های ساخت و ساز، سرمایه گذاری و اخذ اقامت در این کشور، حتی چنانچه این قانون تصویب شود باز هم راههای دیگری وجود دارد تا از گرجستان جهت ایجاد فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار استفاده کرد.

همانطور که قبلا اشاره شد روند توریستی این کشور روبه افزایش است و مغتنم شمردن این فرصت میتواند در هر زمینه ای سود آور باشد. همچنین با توجه به موقعیت این کشور و دسترسی به دریا، و وجود بنادر آزاد، هر نوع سرمایه گذاری که منجر به صادرات و واردات به این کشور شود و همزمان با صنعت توریست گره خورده باشد، برای سرمایه گذاران خارجی سود آور خواهد بود.

چنانچه در این خصوص نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، با ما در ارتباط باشید. سوالات خود را میتوانید در ادامه همین مطلب مطرح نمایید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

تماس با پل جورجیا