بانک تی بی سی بانک برتر گرجستان در سال ۲۰۱۹.

فروردین ۲۹, ۱۳۹۸
TBC بانک برتر گرجستان در سال 2019

تی بی سی بانک، یک بانک جهانی پیشرو در شهر تفلیس است که در گرجستان مستقر است. تاریخ بانک TBC به سال ۱۹۹۲ باز می گردد، زمانی که دو بازرگان گرجستانی، ماموکا خزرادزه و بدری جعفری زاده، همراه با دیگر شرکای گرجستان این بانک را تاسیس کردند. آنها بانک را با سرمایه اولیه ۵۰۰ دلار که مبلغ مورد نیاز برای ایجاد بانک در گرجستان در اوایل دهه ۱۹۹۰ بود تاسیس کردند این بانک توسط NBG (مجوز عمومی بانکی شماره ۸۵) در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۹۳ مجوز فعالیت گرفت و برای انجام معاملات بین المللی در ماه مه ۱۹۹۳ مجوز دیگری صادر شد.

در سال ۱۹۹۵، بانک با یک شعبه و ۲۹ کارمند کار میکرد و دارایی های آن به ۱٫۴ میلیون دلار رسید. وختان بوشرقیدز، که در سال ۱۹۹۳ به بانک پیوست، به عنوان مدیر اجرایی (مدیر عامل) تی بی سی بانک در سال ۱۹۹۵ منصوب شد و ازآن زمان تا کنون در این موقعیت باقی مانده است.

برترین بانک گرجستان در سال 2019
در تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۱۴، بورس اوراق بهادار لندن پس از بررسی سپرده های سپرده گذاری جهانی (GDR)، بانک TBC را به عنوان بازار اصلی نام نهاد . ۲۳۹ میلیون دلار سرمایه بانک IPO است و ارزش بازار آن ۶۴۰ میلیون دلار بود.
بانک TBC وارد بخش مالی سودآور شد و با کسب ۸۰٪ سهام متعلق به بانک کنستانته، یکی از موسسات پیشرو در زمینه تأمین مالی خرد در بازار گرجستان بود. در اواخر سال ۲۰۱۴، مالکیت بانک TBC به صورت کامل به بانک کنستانته رسید.

تی بی سی بانک بزرگترین بانک گرجستان

بیشتر بخوانید : مزایای افتتاح حساب بانکی در گرجستان

بانک TBC یکی از بزرگترین بانک های گرجستان است که دارای بیش از یک سوم بازاریابی خرده فروشی است و بیش از ۱٫۵ میلیون مشتری از طریق شبکه ای از ۱۳۵ شعبه سرویس می دهد. این دومین بانک وام دهنده بزرگ است و ۳۰٪ از بازار سپرده را دارا می باشد.

بانک TBC با برنده شدن در سکوی توزیع چند کاناله و دریافت بالاترین امتیازات خالص پلت فرم در خصوص تجربه مشتریان از سوی الن بین‌المللی دعوت شد تا مفهوم شاخه را در سطح ارایه خدمات ارتقا دهد. این طرح جدید منعکس‌کننده رویکرد بانک نسبت به مشتری مداری بانکداری می‌باشد. شعبهای موجود قدرت بانک را در بانکداری چند کاناله و ویژگی های پیشرفته ترین ابزار و تکنولوژی بانکداری الکترونیک تقویت می کنند.

تی بی سی بانک در گرجستان
طراحی جدید برای این بانک موانع فیزیکی و روان‌شناختی بین بانک و مشتریان آن را کاهش داده است و در نتیجه یک چیدمان منحصر به فرد و مشتری محور ایجاد کرده است. مفهوم جدید برای بانک TBC به طور خاص این نتیجه گیری را میکند که از مطالعات جامع شاخه های موجود بانک، نیازها و درخواست های مشتریان مشخص گردد.

بیشتر بخوانید : قوانین بانکی و نحوه انتقال پول و سرمایه در گرجستان

بانک تی بی سی گرجستان برترین بانک گرجستان برای سال ۲۰۱۹ شد. برای هشتمین بار متوالی، بانک تی بی سی گرجستان بعنوان برترین بانک گرجستان در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.
این تصمیم را مجله Global Finance بر اساس معیارهایی نظیر رشد دارایی، سودآوری، دسترسی جغرافیایی، روابط استراتژیک، توسعه کسب و کار جدید و نوآوری محصول اتخاذ کرده است.

منبع : alen

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =