مراحل هزینه و مزایای ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان مراحل هزینه و مزایای آن.

ثبت شرکت در گرجستان.

مرداد ۸, ۱۳۹۷
مراحل هزینه و مزایای ثبت شرکت در گرجستان

با ثبت شرکت در گرجستان اقامت گرجستان بگیرید

یکی از راه های اخذ اقامت گرجستان ، ثبت شرکت در گرجستان می باشد. ثبت شرکت در گرجستان همانند سایر کشور ها دارای مراحل و نیازمند مدارکی است که باید به آنها اشراف کامل داشته باشید تا در جین انجام آن به مشکلی برخورد نکنید.

در ادامه توضیحاتی در خصوص ثبت شرکت در گرجستان آورده شده است. توصیه می شود قبل از هرگونه اقدامی آن را مطالعه نمایید و یا در صورت داشتن هرگونه سوالی با مشاوران پل جورجیا در تماس باشید.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت اغلب به افرادی توصیه می شود که قصد سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند. برای سرمایه گذاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت حداقل سرمایه ای که مورد نیاز می باشد ۳۰۰ هزار لاری ترکیه می باشد.

به افرادی که با مبلغ کمتر از این هزینه وارد گرجستان می شوند کار آفرین گفته می شود که البته لازم به ذکر است این کار توصیه نمی شود زیرا ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهند. در ادامه این مقاله با انواع شرکت قابل ثبت در گرجستان آشنا خواهیم شد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

برای ثبت شرکت در گرجستان شما نیاز به مدارک زیر دارید به این صورت که شما مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان را به وکیل مربوطه شرکت پل جورجیا تحویل داده و پس از ۵ روز کاری مدارک شرکت از قبیل برگه ثبت و کد مالیاتی و مهر شرکت را تحویل می گیرید. از جمله مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان ترجمه پاسپورت به زبان گرجی و دادن وکالت به زبان گرجی جهت ثبت شرکت در گرجستان می باشد.

ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان

 

جهت ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان این موارد مهم را مد نظر داشته باشید:

قبل از اقدام به ثبت شرکت در گرجستان چنانچه اطلاعات کاملی در این زمینه ندارید بهتر است برای جلوگیری از سوء استفاده برخی سودجویان موارد زیر را مد نظر داشته باشید تا بتوانید به راحتی مراجل ثبت شرکت در گرجستان را سپری کرده و اقامتی دلنشین در گرجستان را تجربه کنید.

جهت ثبت شرکت خود در گرجستان بهتر است از یک شخصیت حقوقی بهره ببرید. یعنی خدمات مربوط به ثبت شرکت درگرجستان و اخذ اقامت گرجستان باید از طریق شرکتی که در گرجستان به ثبت رسیده است به انجام برسد تا در صورتیکه تخلفی رخ داد قابل پیگیری باشد.

از صحت و سندیت موارد اعلام شده در خصوص اقدامات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان و مهاجرت به گرجستان اطمینان حاصل نمایید. برخی سودجویان این مراحل را بسیار ساده و دست یافتنی جلوه میدهند.

شرکتی که قراراست جهت اخذ اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان برای شما اقدام نماید لازمست اطلاعات و تخصص کافی و مستند در اختیار داشته باشد تا بتواند شرایطی کاملا واقعی را برای شما در گرجستان ترسیم نماید. بهترین راه دریافت مشاورره تلفنی است.

با توجه به اینکه شما شناخت کافی از وضعیت گرجستان ندارید لازمست که اقدام به مشاوره و عقد قرارداد نمایید تا با خیال آسوده اقدام به ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان نمایید. در بسیاری موارد مشاهده شده که شرکتهایی که دارای پایه و اساس در ایران نمیباشند با وعده های واهی هموطنان را به کشور گرجستان کشانده و در آنجا تحت عناوین مختلف اقدام  به دریافت مبالغ هنگفت می نمایند.

در اختیار داشتن و همراه شدن با مرجع و مشاوری مطمئن، مسئله ای که از اخذ اقامت گرجستان و ثبت شرکت در گرجستان برای شما بسیار مهمتر می باشد. این مرجع مطمئن می تواند در اقدامات بعدی در کشور گرجستان مانند سرمایه گذاری در گرجستان، کسب و کار در گرجستان ، خرید املاک و زمین ، امکان مذاکره با صاحبان صنایع و… همراه شما باشد. با توجه به اینکه اقامتی که دولت گرجستان به اتباع خارجی در ابتدا ارائه می کند اقامت موقت یکساله است، نیاز دارید تا مشاوره های لازم درخصوص نحوه انجام سرمایه گذاری ( هرچند کوچک ) را بتوانید از مشاور خود دریافت کنید تا برای تمدید اقامت خود دچار مشکل نگردید.

مراحل هزینه و مزایای ثبت شرکت در گرجستان

انواع ثبت شرکت در گرجستان

شرکت سهامی ( JSC ) ( Joint stock company )

یکی از انواع شرکت قابل ثبت در گرجستان شرکت سهامی می باشد. این شرکت نوعی نهاد قانونی می باشد که سرمایه آن بر اساس مقادیر اسمی به صورت مساوی تقسیم می شود.

این سهام به عنوان یک وثیقه در نظر گرفته می شود که مطالبات سهامدار را در رابطه با دارایی شرکت سهامی تضمین می کند. سهامداران شرکت سهامی با یکدیگر تعهداتی را تنظیم می کنند و همگی آن ها موظف هستند این حقوق و تعهدات را رعایت نمایند. بدهی یک شرکت سهامی به دارایی آن محدود می شود.

شرکت با مسئولیت محدود ( Limited Liability company ) ( LLC )

شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد بازرگانی قانونی می باشد و تعهدات این شرکت به بستکاران و دارایی موجود آن محدود می باشد. این نوع شرکت ممکن است توسط یک فرد تأسیس شود، همچنین صاحب این شرکت می تواند برای خود شریکی برگزیند.

اکثر شرکت های ثبت شده در گرجستان از نوع شرکت با مسئولیت محدود می باشند. در این نوع شرکت با داشتن پروانه کسب شما قادر خواهید بود تمامی شغل ها را راه اندازی کنید و همچنین می توانید در سطح کشور شعبه های مختلف تأسیس کنید.

شما با داشتن چنین شرکتی قادر خواهید بود یک هتل، کارواش، کافی نت یا کافی شاپ در این کشور دایر کنید. اغلب شرکتهای ثبتی در کشور گرجستان از این نوع هستند و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد.

مشارکت عمومی ( General Participation ) ( GP )

یکی از انواع شرکت قابل ثبت در گرجستان شرکت مشارکت عمومی می باشد که در آن چند شریک تحت نام شرکت فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را انجام می دهند. در برابر بدهی های این نوع شرکت تمامی بنیانگذاران مسئول هستند.

مشارکت محدود ( Limited Partnership ) ( LP )

مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین شخص بصورت مشترک فعالیت های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. در مشارکت محدود, تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است (شرکای محدود) در حالیکه دیگر شرکا شخصاً در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند.

یکی از انواع شرکت های قابل ثبت در گرجستان مشارکت محدود می باشد. در این نوع شرکت چند نفر به طور مشترک فعالیت های کارآفرین مستقل را تحت نام شرکت انجام می دهند. تعهدات هر فرد در مقابل بستانکاران این شرکت به سرمایه فرد در آن شرکت بستگی دارد.

تعاونی ( Cooperative ) ( CO )

تعاونی, یک شرکت است که با هدف توسعه کسب و کار مشترک و افزایش سود از اعضای آن تأسیس شده است. هدف تعاونی انجام علایق اعضای آن می باشد. شرکت تعاونی که یکی از انواع ثبت شرکت در گرجستان می باشد به این صورت عمل می کند که اصولاً برای بدست آوردن سود تشکیل نشده است بلکه جهت انجام یک کار تیمی بیشتر با هدف اشتغالزایی می باشد. این شرکت به بستانکاران خود تنها به اندازه دارایی خود متعهد می باشد.

شراکت تجاری ( Business Partner ) ( BP )

مشارکت یا شراکت تجاری, تجمعی از دو نفر یا بیشتر (شخصیت های حقیقی یا حقوقی) بوده که مسئولیت را در قبال بستانکاران بصورت بدهکاران مشترک تقسیم کرده و تعهدات شخصی نامحدودی دارند. میزان مسئولیت هر شریک در قبال دیگری در قالب یک تفاهم نامه شراکت تنظیم شده است. شراکت تجاری از انواع ثبت شرکت درگرجستان می باشد که به صورت یک شخص حقوقی نیست.

کارآفرین فردی ( Individual entrepreneur ) ( IE )

به عنوان مالک یک موسسه, یک کارآفرین فردی یک شخص حقیقی است که فعالیت کارآفرینی را بایستی به یک شیوه کارآفرینی انجام دهد. در روابط قانونی چنین شخصی بایستی از طرف خود عمل کند. کارآفرین فردی یک نهاد نیست. یک کارآفرین فردی از حقوق خود استفاده نموده و به تعهدات خود به عنوان یک شخص حقیقی عمل نموده و شخصاً در قبال بستانکاران برای کلیه تعهدات ناشی از فعالیت های کارآفرینی خود مسئول می باشد.

هزینه و مزایای ثبت شرکت در گرجستان

بهتر است قبل از این که اقدام به ثبت شرکت در گرجستان کنید از هزینه های مورد نیاز جهت انجام این کار اطلاعاتی کسب کنید. یکی از نکات قابل ذکر در رابطه با هزینه ثبت شرکت وابستگی آن به عوامل مختلف از جمله نوع شرکت، تعداد شرکا، نوع فعالیت، میزان سرمایه اولیه و شرایط مربوط به ثبت شرکت در این کشور می باشد. در این مقاله قصد داریم هزینه و مزایای ثبت شرکت در گرجستان را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد دارید در این کشور شرکت تأسیس کنید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

هزینه و مزایای ثبت شرکت در گرجستان

مزایای ثبت شرکت در گرجستان

با ثبت شرکت در گرجستان علاوه بر اینکه امکان دریافت اقامت گرجستان برای شما فراهم می شود شما می توانید از مزایای دیگری نیز بهره مند شوید. البته شما می توانید شرکت خود را در کشور گرجستان در مناطق آزاد راه اندازی کنید. این مناطق آزاد شامل منطقه آزاد پوتی و منطقه آزاد کوتائیسی می باشند. یکی از مزایای ثبت شرکت در این مناطق عدم نیاز به پرداخت مالیات می باشد. در این بخش از مقاله مزایای ثبت شرکت در گرجستان را بررسی خواهیم کرد.

 • یکی از مهمترین مزایای ثبت انواع شرکت در گرجستان این است که این کار بسیار آسان انجام می شود و همچنین این کار زمان بر نمی باشد و می توانید در مدت زمان کوتاه به هدف خود که ثبت شرکت در گرجستان است برسید.
 • یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در گرجستان این است که خدمات ارائه شده در این کشور برای افرادی که قصد ثبت شرکت در اینجا را دارند نسبت به دیگر کشورها ارزان تر و سریع تر است.
 • از جمله مزایای ثبت انواع شرکت در گرجستان می توان به این مورد اشاره کرد که هزینه مورد نیاز برای نیروی کار در این کشور بسیار کم می باشد.
 • میزان مالیات در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی کمتر است.
 • از طریق ثبت شرکت در این کشور می توان تورم را کنترل کرد.
 • به راحتی به کشورهای اروپایی دسترسی خواهید داشت.
 • از طریق ثبت شرکت می توان صاحب وسایل نقلیه ای مثل کشتی هواپیما شد.
 • از طریق ثبت شرکت در این کشور می توان اقامت گرجستان را اخذ کرد.

هزینه های ثبت شرکت در گرجستان

 • یکی از مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت ترجمه پاسپورت متقاضی به زبان گرجی می باشد که باید با تائید محضر رسمی همراه باشد. برای این کار بسته به دستمزد مترجم باید بین ۱۰ تا ۲۰ لاری هزینه کنید.
 • برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرجستان و جنرال تریدینگ باید ۱۱۱ لاری هزینه کنید که هزینه ترجمه آن به زبان انگلیسی معادل ۲۰ لار به آن اضافه خواهد شد.
 • جهت ثبت شرکت باید برای شرکت خود یک آدرس قانونی خریداری کنید. از آنجا که در کشور گرجستان صاحبان واحدهای تجاری و اداری از ارائه آدرس برای شرکت افرادی با تابعیت های خارجی خودداری می کنند باید برای شرکت خود آدرس آزاد و متفاوت از آدرس دقیق شرکت خود به مبلغ ۲۰ تا ۱۰۰ لار خریداری کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده هزینه اجاره واحد تجاری یا اداری، حقوق کارمندان، هزینه آب، برق، گاز و اینترنت، هزینه رفت و آمد کارمندان و کارگزاران در هزینه های ثبت شرکت در گرجستان در نظر گرفته می شوند.

برخی سوالات متداول در خصوص ثبت شرکت در زیر آورده شده است. چنانچه سوال و یا مشکلی داشتید میتوانید در ادامه سوالات خود را مطرح نمایید.

زمانبندی ثبت شرکت به چه صورت است؟  زمانبندی جهت ثبت شرکت پنج روز کاری است.

موضوعاتی که جهت ثبت شرکت  باید بدانیم؟  موضوعاتی که جهت ثبت شرکت باید بدانیم عبارت از اسم پیشنهادی شرکت و موضوع فعالیت شرکت که در چه موردی قصد فعالیت دارید.

هزینه ثبت شرکت  به چه صورت است؟ هزینه ثبت شرکت با وکالت در ابتدا اخذ می گردد. ضمنا قبل از هر گونه همکاری فرم قرار داد را دو طرف مجری و کارفرما باید امضا کنند. این هزینه شامل باز کردن حساب بانکی, ترجمه پاسپورت, ثبت شرکت و کلیه خدمات مربوط می باشد.

 

نویسنده

PolGeorgia.

۹ دیدگاه.

امیدی
۱۳ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۱ ق.ظ

سلام و عرض ادب
من اگر بخوام یک شرکت خدمات کامپیوتری اونجا ثبت کنم، چقدر باید هزینه پرداخت کنم و آیا به نیروی گرجی هم نیاز دارم؟

PolGeorgia
۱۵ دی ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۱ ق.ظ

جهت دریافت هزینه دقیق ثبت شرکت در گرجستان با مشاوران شرکت تماس بگیرید. بله شما حتما باید یک حسابدار و نیروی گرجی هم داشت باشید و شرکت تا زمان دریافت اقامت باید فعال باشد و همچنین مالیات خود را پرداخت کرده باشید.

حمیدی
۱۳ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۳ ق.ظ

من یک شرکت ساختمانی در تفلیس ثبت کردم اما حدود ۴ سال هست که غیر فعال شده، میتونم مجدد فعالش کنم؟

PolGeorgia
۱۵ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۸ ق.ظ

بله میتوانید مجدد شرکت خود را فعال نمایید

احدی
۱۳ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۵ ق.ظ

اگر امکانش هست شرایط بازار این کشور را مربوط به کسب و کار من که در خوزه آی تی و طراحی وب سایت و تجهزیات شبکه هست بگید و اینکه شرایط ایجاد کسب و کار در این کشور به چه نحوی هست؟
با سپاس فراوان

PolGeorgia
۱۵ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۷ ق.ظ

این کشور بستری آماده برای پیشرفت دارد و شما در این حوزه میتوانید پس از ثبت شرکت شروع به کار کنید و موفق شوید.

رازی
۱۳ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۷ ق.ظ

من یک دفتر فنی مهندسی دارم که پروژه های عمران و راه سازی انجام میدم آیا با ترجمه مدارک همین شرکت میتونم اقامت گرجستان بگیرم یا اینکه باید یک شرکت جدا در گرجستان به ثبت برسونم؟

PolGeorgia
۱۵ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۶ ق.ظ

خیر باید مجدد در گرجستان شرکت ثبت کنید. چنانچه نیاز به مشاوره دارید میتوانید با مشاوران پل جورجیا در ارتباط باشید.

ام جی 350
۵ شهریور ۱۳۹۸ در ۳:۵۵ ق.ظ

سایتتون حرف نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 6 =

تماس با پل جورجیا