جاذبه های توریستی گرجستان

جاذبه های توریستی گرجستان.

جاذبه های توریستی گرجستان.

مهر ۱۹, ۱۳۹۷
جاذبه های توریستی گرجستان

گرجستان سرزمینی زیبا در شرق دریایی سیاه می باشد. این کشور زیبا علاوه بر طبیعت منحصر به فردی که دارد، دارای مردمانی مهربان و دست و دل‌باز هستند. میزان امنیت در گرجستان بسیار بالاست، به اندازه‌ای که مهاجرت و سفر های توریستی در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است. این سفر ها در کنار جاذبه های توریستی گرجستان نشان می دهد که می توان از این کشور به عنوان قطب گردشگری برای آسیا نام برد. شاید به همین دلیل بتوان گفت که جاذبه های توریستی گرجستان یکی از عللی است که ایرانیان تصمیم به مهاجرت به گرجستان و یا اخذ اقامت گرجستان می نمایند.

از جمله جاذبه های توریستی گرجستان

گرجستان جز معدود کشور هایی است که هم جاذبه های طبیعی دارد و هم بنا های برجسته تاریخی. در زیر به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

شهر زیبای تفلیس

تفلیس یکی از شهر های بی نظیر گرجستان بوده و به عروس شهر های آسیایی میانه شهرت دارد. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، دارای رودخانه ای در مرکز شهر می باشد. رودخانه متکواری، باعث به وجود آمدن جاذبه های توریستی گرجستان در این شهر شده است. علاوه بر رودخانه، وجود ۵ دریاچه در این شهر زیبا قرار دارد که امکان شنا کردن و قایق سواری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. وسعت این دریاچه ها بسیار بزرگ می باشد. علاوه بر این منابع آبی، پارک آبی نیز وجود دارد و در کنار آن ها مجسمه‌های بزرگی وجود دارد که شهر بزرگ تفلیس را مانند موزه ای بی نظیر نشان می دهد.

شهر تفلیس در گرجستان

دیدن از شهر سنگی اوپلیستیخه

شهر اوپلیستیخه یکی از جاذبه های توریستی گرجستان بوده و نه تنها برای گرجستان میراثی با ارزش محسوب می شود، بلکه این شهر بزرگترین شهر سنگی دنیا می باشد. این شهر در قبل را به عنوان شهر خدایان می نامیدند. در این شهر علاوه بر معابد بزرگ، آمفی تئاتر، بازار، قدیمی‌ترین سد جهان، کلیسایی قدیمی، کارگاه‌های شراب سازی، داروخانه ها و چندین اثر باستانی وجود دارد.

شهر سنگی- جاذبه های توریستی گرجستان

 

شرکت و دیدن از جشن های ملی گرجستان

قطعاً می توان زمانی مناسب برای دیدن از جاذبه های توریستی گرجستان در نظر گرفت که بتوان به دیدن جشن های چند صد ساله گرجستان پرداخت. مهمترین جشن هایی که در این کشور برگزار می شود، کریسمس می باشد، که به مدت ۱ ماه در این کشور تشکیل می شود. بعد از سال نو، جشن علیلو وجود داشته که آن هم برای ۱۵ روز و بعد از جشن سال نو برگزار می گردد. در گرجستان جشنی هم‌زمان با جشن سال نو در ایران برپا شده که به برکت خواهی و تخم مرغ رنگی معرف است. در این جشن ها، مردم خانه های خود را تزیین کرده و پایکوبی و دید و بازدید می پردازند.

 

جاذبه های توریستی گرجستان

بنا های تاریخی گرجستان

این کشور باستانی، پر از بنا های سنگی و تاریخی بوده که بسیاری از آن ها به هزاران سال قبل باز می‌گردد. از جمله این بنا ها می توان به یاشتخواه در نزدیکی سوخومی اشاره کرد. گرجستان در طول تاریخ تحت تسلط بسیاری از سلطنت های پادشاهی بوده است. همین امر سبب پیدایش معماری های متنوعی در سبک ساخت و ساز آن ها شده است و اگر در خیابان های شهر هایی مانند تفلیس قدم بزنید، شاهد گذر تاریخ خواهید بود.

هلدینگ پل جورجیا با بیش از ۱۵ سال تجربه آماده ارائه مشاوره در زمینه روشهای مختلف سرمایه گذاری در گرجستان و یا خرید ملک در گرجستان بوده و همچنین چنانچه قصد خرید خانه در گرجستان را دارید میتوانید نسبت به خرید پروژه های عمرانی ساخت و ساز در گرجستان توسط این هلدینگ نمایید. با مشاوران ما جهت کسب اطلاعات بیشتر در تماس باشید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =

تماس با پل جورجیا