ایرانیان مقیم گرجستان

ایرانی ها در گرجستان.

جامعه ایرانیان مقیم گرجستان.

مهر ۲۲, ۱۳۹۷
ایرانیان مقیم گرجستان

جامعه ایرانیان مقیم گرجستان، جامعه ای وسیع و گسترده است که در کشور گرجستان اقامت دارند و این جامعه از همه ایرانیان مقیم گرجستان حمایت و پشتیبانی می کند.

جامعه ایرانیان مقیم گرجستان و تشکیلات ایرانیان در گرجستان

ایرانیان مقیم گرجستان، تصمیم گرفتند که یک جامعه خاص ایرانیان مقیم گرجستان را تشکیل دهند. این جامعه در جهت برآوردن نیازهای مهاجرتی ایرانیان در گرجستان تشکیل شد تا به مسائل و مشکلات مهاجرتی ایرانیان رسیدگی کند از جمله می توان به عدم صدور مجوز به ایرانیان برای ثبت شرکت، عدم صدور کارت اقامت، عدم صدور ویزا به ایرانیانی که برای سفر و مهاجرت به گرجستان مهاجرت می کنند.

براستی چرا کشورهای خارجی و منطقه تمایل به وضع قوانین ناعادلانه علیه ایرانیان را داشته باشند؟ اگر روزی دولت گرجستان تمایل به دیپورت همه ایرانیان مقیم گرجستان داشته باشد، در این صورت جامعه ایرانیان مقیم گرجستان چکاری می تواند بکند؟ آیا همه ایرانیان مقیم کشور گرجستان به تکاپو نخواهند افتاد تا چنین مشکلی را برطرف کنند به طور یقین این چنین خواهد شد.

تمامی ایرانیان در کشور گرجستان تشکیلات به خصوصی دارند و از همدیگر در هر زمینه ای حمایت می کنند. هرگز تصمیمات عده ای سودجو نمی تواند به جامعه ایرانیان مقیم گرجستان آسیبی وارد کند. جامعه ایرانیان مقیم گرجستان از طریق رسانه های عمومی، افکار و برنامه های خود را با سایر ایرانیان جهان مطرح می کند تا بتواند از پشتیبانی آن ها برخوردار شود. وکلای ایرانی ماهر و مجرب و متخصص نیز در کنار ایرانیان هستند تا بتوانند کارهای اداری آن ها را به بهترین نحو انجام دهند تا دارندگان اقامت گرجستان کمترین مشکل را داشته باشند.

بانک های کشور گرجستان تصمیم گرفته بودند که دیگر برای ایرانیان مقیم گرجستان، حساب بانکی را افتتاح نکنند، و شرکت های حمل و نقل نیز در همین راستا تصمیم گرفته بودند که دیگر بسته ای را به ایران ارسال نکنند. حال جامعه ایرانیان مقیم گرجستان باید بتواند در مقابل این چنین مشکلاتی سرخم نکند و بتواند با همه آن ها رو در رو شده و همه آن ها را به بهترین نحو ممکن و از طریق منطق حل و فصل کند.

سفارت ایران در گرجستان

برخی از مردم به اشتباه فکر می کنند که سفارت ایران در گرجستان مسئول حل و فصل کردن مشکلات ایرانیان در گرجستان است ولی به این بیندیشید که سفارت ایران هم تعدادی محدودی کارمند دارد که آن ها در حیطه اختیارات خودشان می توانند کارها را به پیش ببرند و بقیه کارها را باید جامعه ایرانیان در گرجستان به انجام برساند. جامعه ایرانیان در گرجستان می تواند با فراخوانی از ایرانیان بخواهد که فلان تجمع بدون خشونت را از سر بگیرند ولی سفارت ایران در گرجستان هرگز این چنین توانایی ندارد.

وظایف جامعه ایرانیان مقیم گرجستان

جامعه ایرانیان مقیم گرجستان باید بتواند به ایرانیان در گرجستان از ثبت شرکت گرفته تا خرید ملک و مستغلات و کمک به تحصیل دانشجویان ایرانی از هر جهت کمک کند تا ایرانیان نیز با خیالی راحت راهی گرجستان شوند چون بهرحال ایرانیان تازه وارد به کشور گرجستان به طور یقین با مشکلات ناشناخته ای روبرو خواهند شد.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا