قوانین مهاجرت به گرجستان

قوانین مهاجرت به گرجستان.

جدیدترین قوانین مهاجرتی گرجستان.

مهر ۲۲, ۱۳۹۷
قوانین مهاجرت به گرجستان

جدیدترین قوانین مهاجرتی گرجستان ، چیزی است که همیشه مهاجرین باید بدان توجه داشته باشند. سفیر گرجستان در اتحادیه اروپا، آقای جنوس هرمان اظهار کرد که دولت گرجستان مصمم است که جدیدترین قوانین مهاجرتی گرجستان را برای مهاجرین جدید وضع کند. سسیلیا مالمستورم طی مصاحبه ای در اکتبر سال گذشته اعلام کرد که هیچ یک از شهروندان کشورهای اروپایی نمی توانند به سادگی به کشور گرجستان سفر کنند.

به نظر می رسد که گروه های افراطی روش ترس از بیگانه را در داخل اروپا ترویج کرده اند. بعضی از انتقادها متوجه دولت گرجستان است. بعد از این که این چنین قضیه ای اجباری شده است نخست وزیر گرجستان ایراکلی گاریباشویلی، عذرخواهی کرد تا بتواند نظر همگان را جلب کند.

مجلس نمایندگان گرجستان این قانون را تا آخر ماه نوامبر اصلاح کرد و جریان را به نحوی تغییر داد به گونه ای که خارجیانی که در کشور گرجستان اقامت دارند بتوانند برای خودشان از طریق نمایندگان دیپلماتیک، اقامت گرجستان را اخذ کنند. دولت گرجستان در ماه فوریه پورتالی را برای درخواست ویزای الکترونیک راه اندازی کرد.

نحوه صدور مجوز گرجستان و جدیدترین قوانین مهاجرتی گرجستان

آقای جیورجی کویریکاشویلی وزیر اقتصاد گرجستان و معاون نخست وزیر طی مصاحبه ای در ۱۲ مارس بیان کرد که تجار و سرمایه گذاران فکر می کنند که روند مهاجرت به گرجستان سخت تر شده و مجوزهای اقامت برای تجار و سرمایه گذاران به سختی ارائه می شود. دولت گرجستان طی برنامه ای، آزادی در صدور ویزا در اولویت های خود لحاظ کرده است.

تغییر سیاست های دولت به طور یقین نتایج و پیامدهای منفی را به همراه خواهد داشت. توریسم گرجستان از چهار ماهه ۲۰۱۴ به بعد به شدت افت کرد و در نتیجه تعداد افراد خارجی میل و رغبت کمتری برای معاملات املاک در داخل کشور گرجستان دارند.

قوانین مهاجرتی گرجستان

اقامت پناهندگان در گرجستان و جدیدترین قوانین مهاجرتی گرجستان

تغییر رویکرد دولت گرجستان می تواند باعث شود که شمار پناهندگان در گرجستان رو به فزونی بگذارد، تعداد پناهندگان در گرجستان در آخر سال ۲۰۱۳، به ۱۷۹۲ نفر رسید و این رقم مصادف با سال ۲۰۱۴ بود. البته وزارت پناهندگان و بی خانمان ها این آمار و ارقام را صادر کرده است. بیشتر پناهندگان از ۱ ژوئیه درخواست پناهندگی خود را به دولت گرجستان اعلام کرده اند. در حال حاضر دولت گرجستان از طریق روند قانونی، پناهجویان را به داخل کشور راه می دهد.

موقعیت زندگی در گرجستان و جدیدترین قوانین مهاجرتی گرجستان

گرجستان کشوری است که در منطقه قفقاز واقع شده است. این کشور در بخش آسیای غربی و اروپای شرقی جای گرفته است و از سمت غرب به دریای سیاه منتهی می شود. تفلیس، پایتخت گرجستان و یک شهر توریستی است. کشور گرجستان، کشوری یکپارچه است که از طریق دمکراسی اعضای کابینه دولت تعیین می شود.

پارلمان اروپا در یک عمل پیش بینی نشده، به ساکنان کشور گرجستان اجازه داد تا بدون ویزا به کشورهای اروپایی سفر کنند. البته حوزه کشورهای شنگن این مجوز را صادر کرده است که ۲۲ کشور اروپایی را شامل می شود و همه کشورها به غیر از انگلستان، ایرلند، کرواسی، رومانی، بلغارستان و قبرس و به علاوه لیختن اشتاین، نروژ، سوئد و ایسلند را نیز دربر می گیرد.

 

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

Comments are closed here.