جشنواره عکاسی در باتومی.

شهریور ۵, ۱۳۹۸
جشنواره عکاسی در باتومی گرجستان

جشن سه روزه عکاسی در ساحل دریای سیاه گرجستان در اواخر این ماه آغاز می شود ، درجشنواره بادیوود عکاسان و خلاقیت های نوظهور از گرجستان و خارج از کشور به این شهر می آیند. برگزارکنندگان نمایشگاه سالانه بیش از 30 هنرمند از سراسر جهان را به محل نمایش فضای هنری معاصر باتومی برای نمایش اصلی با عنوان Mirror Land می رسانند ، در حالی که یک کارگاه آزمایشگاه عکس ، سه نمایشگاه توسط افراد خلاق مشهور و نمایش های شبانه این برنامه را گرد هم می آورد.

با افتتاح در تاریخ 30 اوت ، این جشنواره نمایشگاه اصلی خود را با موضوع واقعیت پیچیده ، ارزش های دروغین و تأثیر اخبار جعلی و وقایع سیاسی بر آگاهی و درک اجتماعی برگزار می کند. این جشنواره استانداردهای دوتایی را که جامعه ما با ساختارهای دروغین ، معانی و ارزش های گمشده و آشفته که با سنت ها و قوانین مشخص شده به اشتراک گذاشته شده اند ، بررسی می کند.

 

آثاری از 31 هنرمند از منطقه دریای سیاه ، اروپا و بعد از آن به نمایش گذاشته می شود که تجربیات شخصی خلاقان را برجسته می کند و آنها را به موضوع جشنواره متصل می کند. سکوی Photo Lab برای پشتیبانی از هنرمندان نوظهور در توسعه ایده های خود ، در همان روز در محل ساحلی افتتاح می شود. این طرح  شامل پروژه برای شرکت کنندگان منتخب با مربیان خود خواهد بود  و برنده در روز آخر مشخص خواهد شد.

مربیان این سکو عبارتند از: مانفرد باتور منتقد هنری ، عکاسان مستند یوسوکه هیشیدا و دینا اوگانوا ، لوکاس کانگ  بنیانگذار و مدیر جشنواره بین المللی عکس سوون و سابین سیتز  مدیر عامل انجمن عکاسی فرانکفورت.

عکاس گرجی ، لاشا تسوادس و خلاق ایتالیایی اهل فرانسه ، دوریان تتی ، کار خود را با محوریت تجربیات شخصی و لحظات صمیمی با محوریت روز بعد به بینندگان نشان دادند. در بازدید ، تتی به بررسی موضوعات دیگر مانند خانواده ، حافظه و هویت می پردازد و این پروژه را به عنوان نگاهی به جستجو و بیگانگی می بیند.

لاشا تسوادس  که پروژه خود را با عنوان گئورگی در جشنواره به نمایش می گذارد – به دلیل گرفتن موضوعاتی شخصی و صمیمی برای کارهای عکاسی خود ، با تمرکز بر جوانان و شرایط اجتماعی پیرامون آنها شناخته شده است. در هر سه روز جشنواره همچنین نمایش های شبانه در فضای هنری معاصر و مکان K2 به نمایش در می آید.

 

عکاسی در باتومی

برگزارکنندگان وظیفه جشنواره را در تمرکز “در یک مقیاس کوچک اما حرفه ای ، ایجاد یک بستر جایگزین منحصر به فرد برای تمرین هنری و توسعه آینده” می بینند. عکس های باتومی امسال بین 30 آگوست و 1 سپتامبر اجرا می شود.

منبع : آجندا

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هفت =

تماس با پل جورجیا