جلوگیری از انقراض گوزن قرمز قفقازی در گرجستان.

فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
جلوگیری از انقراض گوزن قرمز در گرجستان

گرجستان جهت جلوگیری از انقراض گوزن قرمز قفقازی هرینه های بسیار کرده است. آژانس مناطق حفاظت شده در گرجستان اعلام کرد: هم اکنون گوزن‌های قرمز قفقازی در مناطق حفاظت‌شده وجود دارند. باغ‌ وحش تفلیس در تلاش برای نجات گونه‌های در معرض خطر در سراسر گرجستان کمپینی را جهت کمک به تولید مثل و بازگشت به زیستگاه طبیعی سه گونه راه انداری کرده است.

حفظ گونه گوزن قرمز قفقازی

جلوگیری از انقراض گوزن قرمز در گرجستان

به دنبال حفظ گوزن قرمز قفقازی و بز قفقازی غربی، این طرح از طریق وب سایت باغ‌ وحش اجرا می‌شود که بازدیدکنندگان می‌توانند به دنبال آن جهت کمک در این گرد همایی کمک کنند. این حرکت به جمع آوری ویژه بر گوزن های قرمز قفقاری که ممکن است در جنگل های گرجستان ناپدید شود اشاره دارد مگر اینکه آژانس ایمنی حفاظت در حفظ تعداد آنها موفق شود.

رسانه های اجتماعی در مورد این فرایند اعلام داشتند که این کمپین مورد نیاز بود تا “بودجه های اضافی” برای پروژه های مختلف در  مورد بقیه گونه ها افزایش یابد. باغ وحش تفلیس با انجمن بین المللی آلمان در پروژه بازگشایی تنوع زیستی جمعیت گوزن قرمز در گرجستان همکاری داشته است.

بیشتر بخوانید : پرورش زنبور عسل در گرجستان

علاوه بر حفاظت از این سه گونه، پروژه باغ‌ وحش  تفلیس دارای مکانی جهت احیای توله خرسهای یتیم در محل این باغ وحش است.  رییس باغ وحش  تفلیس اعلام کرد: که این “پروژه های پیچیده و پر هزینه” نیاز به حمایت عمومی داشت که مردم همکاری لازم را انجام دادند.

آخرین اطلاعاتی، که از باغ‌ وحش تفلیس مربوط به لیست گونه‌های گوزن های قرمز در معرض خطر گرجستان در دسترس است اعلام کرده است که گوزن قرمز را “شرایط بحرانی” تهدید میکند.

در سراسر گرجستان در اواسط قرن بیستم، گونه گوزن قرمر قفقاری به طور گسترده ای دیده می شد، جمعیت گوزن ها تا دهه ۱۹۹۰ به علت شکار غیر قانونی کاهش قابل ملاحظه ای در بخش عمده ای داشته است.

گوزن قرمز قفقازی

داده های رسمی سال ۱۹۸۹ نشان داد که ۱۴۰۰ نوع گوزن در مناطق حفاظت شده لاگودخی در شرق گرجستان وحود داشت که این تعداد تنها در  یک دهه به ۷۰ نوع  رسید.

با وجود اصلاحات حوزه های حفاظت شده که در اواسط سال ۲۰۰۰ آغاز شد، افزایش تعداد گونه ها  تضمین شد  با این حال ۳۰۰ گونه گوزن  قرمز قفقاری که در سال ۲۰۱۵ در لاگودخی نگه داری شده بودند در معرض خطر افتادند. جمعیت گوزن هنوز در معرض خطر است. باغ وحش تفلیس قصد دارد به روز رسانی دوره ای این فرایند را  از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

منبع : agenda

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =