حداقل نرخ پارکینگ ساعتی در گرجستان اعلام شد.

اسفند ۱۰, ۱۳۹۷

معاون شهردار، ایراکلی خمالادزه، به اینتر پرس نیوز گفت: نرخ پارکینگ در تفلیس در هر ساعت حداقل ۵٠ تترى خواهد بود، اما این نرخ، افزایش نمى یابد. به گفته وی، در مرحله اول، سیستم پارکینگ جدید از اول جولاى در خیابان لِسِلیدزه معرفی خواهد شد.

ایراکلى خمالادزه گفت: “ما در این هفته در شورای شهر جلسه ای خواهیم داشت. ایده من این است که حداقل نرخ ۵٠ تترى باشد، اما نرخ ها با توجه به خیابان ها متفاوت خواهند بود. ما باید حداقل نرخ را تعیین کنیم و وضعیت را مشاهده نماییم. اگر نرخ ۵٠ تترى موثر نباشد، ما نرخ را دوباره افزایش خواهیم داد. هدف ما کسب درآمد نیست، بلکه هدف ما کاهش تعداد اتومبیل ها در پایتخت است.” علاوه بر این، به گفته معاون شهردار، کارکنان نمی توانند از هیچ گونه تخفیفى برای پارک ماشین در نزدیکی دفتر خود بهره مند شوند.

آقای  کاخا کالادزه شهردار تفلیس در نشست شهرداری گفت :

پروژه آزمایشی سیستم پرداخت پارکینگ ساعتی در گرجستان ابتدا در اول جولای از خیابان ” کوته آپخازی ” ( لسلیدزه ) تفلیس آغاز می شود و در صورت موفقیت به سایر شهرها و مناطق شهری گسترش پیدا می کند.

سیستم پرداخت ساعتی حق پارکینگ در گرجستان
راه اندازی سیستم پرداخت پارکینگ ساعتی در گرجستان

بر طبق قوانین جدید سیستم پرداخت پارکینگ ساعتی ، هزینه ای را از کسانی که قصد پارک کردن خودرو را دارند به صورت ساعتی دریافت می کند که این مبالغ با توجه به نقاط مختلف شهری متفاوت است. برای مثال در نقاط پرازدحام و شلوغ شهر این مبالغ بیشتر و در جاهایی که ازدحام کمتر است این مبالغ کمتر دریافت می شوند.

در حال حاضر افراد عادی و محلی با پوشیدن جلیقه هایی به رنگ فسفری و بدون داشتن مدرک یا حکمی خاص در مناطق پارک اتومبیل حضور پیدا می کنند و با راهنمایی رانندگان جهت پارک کردن از آنها وجوهی را دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید : ضرب سکه جدید در بانک ملی گرجستان آغاز شد

این مساله باعث بوجود آمدن بعضا اختلافاتی بین رانندگان و این افراد عادی شده بود. زیرا شهروندان گرجستان مطلع بودند که برای پارکینگ شهری وجهی از آنها توسط قانون دریافت نمی شود و در برخی موارد با این افراد محلی بحث و جدل می کردند.

این مسائل باعث شد که دولت گرجستان در فکر ایجاد قانونی برای ساماندهی پارکینگ های شهری باشد.لازم به ذکر است ساماندهی پارکینگ های شهری ضمن کاستن از میزان ترافیک و تقاضاهای بی مورد جهت پارک می تواند نظم بیشتری به قوانین شهری دهد و از طرف دیگر باعث افزایش درآمدهای شهرداری ها و در نتیجه خدمات بیشتر شهری شود.

Author

PolGeorgia.

jamshidian.eng@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =