حمایت آمریکا از گرجستان.

خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
آمریکا از گرجستان حمایت میکند

وزیر امور خارجه آمریکا مایک پومپئو اعلام کرده است: شما همچنان به حمایت از ایالات متحده  آمریکا برای تبدیل شدن به عضو ناتو نیاز خواهید داشت و این تلاش های گرجستان برای داشتن اعتماد به نفس برای سخنرانی رئیس جمهورآمریکا  ترامپ و تمام دولت ایالات متحده تحسین برانگیز است.

وزیر پومپئو در مورد همکاری استراتژیک ایالات متحده و گرجستان با ماموکا بختادزه نخست وزیر گرجستان در واشنگتن دی سی امروز صحبت کرد. این دو رهبر در مورد همکاری گرجستان با ناتو ، همکاری در زمینه امنیت منطقه‌ای، اصلاحات گرجستان برای تضمین حاکمیت قانون و انتخابات عادلانه و همچنین اشغال مناطق گرجستان در آبخازیا و اوستیای جنوبی به بحث پرداختند.

در طول این دهه، گرجستان پس از تهاجم غیرقانونی روسیه به بخشی از قلمرو خود، اعلام کرده است. پومپئو اظهار داشت، امروزه آن یک مقصد توریستی بین المللی، یک شریک مهم استراتژیک برای ایالات متحده و یک عضو امنیت جهانی است. او سپس از ” نقش رهبری گرجستان به عنوان یک متحد مشتاق ناتو ” ، سهم آن در ماموریت ناتو در افغانستان و نیز کاهش دو درصد هزینه های تولید ناخالص داخلی گرجستان سخن گفت.

ملاقات وزیر امور خارجه آمریکا با نخست وزیر گرجستان

پومپئو گفت :که گرجستان برای حفظ تمامیت ارضی خود در برابر تجاوز روسیه، و اشغال غیرقانونی روسیه از قلمرو گرجستان و ناکامی آن در تعهدات آتش بس تلاش کرده است. او همچنین تأکید کرد که :خصومت روسیه تنها یک دلیل است که ما به ارتش خود افتخار می کنیم که از برنامه آمادگی آمادگی گرجستان حمایت کند.

ما به آموزش و تجهیز نیروی خودکفا کمک می‌کنیم که دفاع ارضی گرجستان را تضمین می‌کند . و این نیز به نوبه خود امنیت بیشتری برای منطقه فراهم خواهد کرد- که برای گرجستان خوب است و همچنین، برای آمریکا و برای کل دنیا خوب است.

آقای ماموکا باختادزه در سخنان خود اظهار داشت که : گرجستان شریک وفادار آمریکا در مرحله جهانی است”. وی اظهار داشت: “ما متعهد به ادامه سهم قابل توجه خود در امنیت مشترک اروپا و اقیانوس اطلس هستیم.

وزیر پومپئو بیان کرد : مشارکت ما سنگ جامد است، ریشه در ارزش های مشترک و منافع متقابل است. ما یک چشم انداز استراتژیک مشترک برای تقویت این مشارکت منحصر به فرد داریم و برای دهه های آینده خود را به یک اتحاد کامل تبدیل خواهیم کرد.

حمایت دولت آمریکا از گرجستان علنی شد

نخست‌ وزیر گرجستان از ایالات‌متحده به خاطر حمایت سرسختانه اش از تمامیت ارضی و حاکمیت گرجستان تشکر کرد و گفت: در پاسخ به اشغال مداوم و وضعیت بشردوستانه و امنیتی در مناطق تحت اشغال روسیه، ما را متعهد به جنگ صلح آمیز کردیم. به رسمیت شناختن دهمین سالگرد منشور ایالات متحده-گرجستان برای مشارکت استراتژیک، دو رهبر مجددا تأکید کردند که بر اساس ارزش های مشترک و منافع مشترک ما و به نفع هر دو کشور و مردم ما است.

با توجه به پشتیبانی علنی آمریکا از گرجستان، به نظر شما چه اتفاقی برای ایرانی های مقیم گرجستان خواهد افتاد؟ آینده سرمایه گذاری در گرجستان چگونه خواهد بود؟ لطفا نظرات خود را در صورت تمایل در ادامه مطلب با ما در میان بگذارید.

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

تماس با پل جورجیا