حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذاری و کارآفرین
سرمایه گذاری در گرجستان

حمایت دولت گرجستان.

مقدار حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذار و کارآفرین.

مهر ۲۲, ۱۳۹۷
حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذاری و کارآفرین

مقدار حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذار و کارآفرین چقدر است؟ سرمایه گذار و کارآفرین تا چه حد می تواند روی حمایت دولت گرجستان برای آغاز پروژه های خود حساب باز کند؟ وقتی سرمایه گذار یا کارآفرینی برای آغاز پروژه ای وارد گرجستان می شود دولت گرجستان تمامی امکانات لازم را در اختیار او می گذارد تا پروژه سرمایه گذار یا کارآفرین به بار بنشیند. بانک مرکزی دولت گرجستان را تشویق می کند تا از سرمایه گذار یا کارآفرین حمایت مالی کند.

سرمایه گذار با حداقل ۳۰۰ لاری در صنایع گرجستان سرمایه گذاری می کند. از آنجایی که اقتصاد گرجستان ضعیف است بنابراین دولت گرجستان از همه سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی حمایت می کند و همین حمایت های مالی و غیرمالی دولت گرجستان از سرمایه گذاران و کارآفرینان به اقتصاد گرجستان کمک می کند تا نیرومندتر شود. دولت گرجستان در همین راستا به سرمایه گذاران و کارآفرینان کارت اقامت ۵ ساله اعطا می کند. البته افرادی که با کمتر از ۳۰۰ لاری وارد گرجستان می شوند کارآفرین تلقی می شوند.

مقدار حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذار و کارآفرین در صنعت توریسم

در حال حاضر صنعت توریسم و کشاورزی و دامپروی کشور گرجستان سرمایه های خارجی را جذب می کند تا نیرومند شده و به کشورهای منطقه و جهان میوه ها و سبزیجات خود را صادر کند. از لحاظ توریسم، گردشگران بسیاری هر ساله وارد کشور گرجستان می شوند و شهر تفلیس یکی از شهرهای توریستی گرجستان محسوب می شود. گرجستان بدون تعرفه خاصی به کشورهای اروپایی محصولات کشاورزی خود را صادر می کند.

کارآفرینان می توانند با شناسایی نیازهای اجتماعی گرجستان، به موفقیت هایی دست یابند. البته کارآفرینان در مقایسه با سرمایه گذاران کمتر ریسک می کنند ولی مشخص شده که در کشورهای آسیایی شرکت های کوچک تا متوسط دانش بنیان می توانند با کارآفرینی از مزایای اقتصادی بسیار زیادی بهره مند شوند.

حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذار و کارآفرین

مقدار حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذار و کارآفرین چقدر است و صنایع گلخانه و امور خدماتی

صنعت گلخانه و راه اندازی رستوران و امور خدماتی کسب و کارهایی هستند که دولت گرجستان از آن ها حمایت می کند و کارآفرینانی که تمایل دارند تا این کسب و کارها را در گرجستان راه اندازی کنند دولت گرجستان از آن ها حمایت می کند.

صنعت املاک و مستغلات نیز در کشور گرجستان رو به توسعه و گسترش است و این بیشتر بخاطر توسعه توریسم در این کشور است که به ناچار باید هتل های بسیاری ساخته شود تا گردشگران در هتل هایی که جدید ساخته شده اند مستقر شوند.

مقدار حمایت دولت گرجستان از سرمایه گذار و کارآفرین چقدر است و نکات مهم جهت سرمایه گذاری

تمایل دولت گرجستان به وارد شدن به اتحادیه اروپا موجب شده تا بسترها و زمینه های بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری در گرجستان فراهم شود. سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری سودده باید به نکات زیر توجه داشته باشد:

  • نیروی کاری بسیار ارزان در گرجستان
  • پشتیبانی و حمایت دولت
  • خدمات استاندارد و پیشرفت حمل و نقل درون و برون مرزی
  • تعرفه های پایین جهت ترخیص کالا در گمرک و ارائه خدمات مناسب گمرکی
  • سرانه درآمد مناسب مردم گرجستان
  • مالیات منطقی و پایین دولت گرجستان
  • سیاس تجارت آزاد و عدم محدودیت تجارت با سایر کشورها
نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاه ها بسته شده اند.

تماس با پل جورجیا