چرا خرید ملک در گرجستان را توصیه می کنیم ؟

پل جورجیا در نوروز ۹۸، مشاوره رایگان در خرید ملک، آپارتمان، و زمین … همراه با پیشنهاد بهترین پروژه های در حال ساخت در گرجستان ارائه مینماید. جهت دریافت مشاوره کافی است از طریق یکی از پل های ارتباطی اعلام شده در بخش تماس با ما، با مشاورین ما در ارتباط باشید.

از آنجایی که یکی از روش های سرمایه گذاری در گرجستان جهت اخذ اقامت، خرید ملک در گرجستان و یا خرید خانه در گرجستان می باشد؛ افراد زیادی به خرید املاک در گرجستان روی آورده اند. اولین نکته این است که : کلیه هزینه های مربوط به خرید و فروش ملک در گرجستان، سند و کمیسیون بر عهده فروشنده است و خرید املاک در این کشور هیچ گونه مالیاتی ندارد.

در ادامه توضیحاتی در خصوص انواع املاک در گرجستان ، هزینه خرید ملک در گرجستان و خرید آپارتمان در گرجستان ارائه می شود.

مزایا و معایب خرید ملک در گرجستان

املاک در گرجستان به پنج دسته تقسیم بندی می شود. جهت خرید ملک در گرجستان و یا سرمایه گذاری در گرجستان می توانید در پنج دسته آپارتمان در گرجستان (مسکونی و اداری)، ویلا، مغازه، زمین مسکونی و زمین کشاورزی اقدام نمایید.

مزایا و معایب خرید ملک در گرجستان

مزایای خرید ملک :

 • اخذ اقامت موقت گرجستان با بودجه حداقل ۳۵٫۰۰۰ دلاری
 • اخذ اقامت خانواده (همسر و فرزندان)
 • افزایش ارزش ملک بصورت سالانه حدود ۵ تا ۱۰%
 • امکان سفر بدون ویزا به اروپا در آینده ای نزدیک (چشم انداز ۲۰۲۰ گرجستان)
 • قابلیت تبدیل به اقامت دائم پس از ۶ سال تمدید اقامت موقت
 • بهره مندی از سود و ارزش افزوده رشد املاک و سرمایه گذاری ارزی
 • سهولت اخذ ویزا و سفر ارزان به کشورهای حوزه شینگن، کانادا و آمریکا
 • پلیس قوی و امنیت بالا و درصد فساد و آمار جرم و جنایت در این کشور نزدیک به صفر است
 • وجود مدارس و دانشگاه های معتبر با استانداردهای اروپائی و آمریکائی
 • امکان دریافت وام و تسهیلات بانکی با درصد کارمزد پائین
 • با امکان عرضه ملک بصورت اجاره سالانه و دریافت حداقل ۴۰۰ دلار به عنوان مبلغ اجاره ماهانه، با تهیه چندین خانه می توانید سرمایه گذاری مناسبی در گرجستان داشته باشید.

معایب و مشکلات خرید ملک !

هرچندخرید املاک در گرجستان با مزایای قابل توجهی همراه می باشد اما مشکلات زیاد و مختلفی را نیز به همراه دارد که در این مقاله قصد داریم مهمترین مشکلات خرید ملک در گرجستان را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد خرید ملک در این کشور را دارید بهتر است تا پایان مقاله همراه ما باشید.

خرید ملک در گرجستان با چه مشکلاتی ممکن است همراه باشد؟

با خرید انواع ملک از جمله ملک تجاری، آپارتمان، خانه مسکونی و اداری اقامت این کشور را به دست آورید. با پرداخت حداقل هزینه ۳۵۰۰۰ دلار آمریکا می توانید برای خود و خانواده تان اقامت گرجستان را بگیرید. اما خریداری ملک در گرجستان با مشکلات قابل توجهی نیز همراه می باشد.

یکی از مهمترین مشکلات خرید ملک در گرجستان این است که از آنجا که تورم در کشور گرجستان بسیار پایین است ممکن است ملکی که خریداری کرده اید سالانه ارزش افزوده نداشته باشد و حتی در برخی شرایط ممکن است قیمت ملک خریداری شده در گرجستان توسط شما به دلیل این که عرضه در گرجستان از تقاضای آن کمتر است کاهش پیدا کند. به همین دلیل است که خرید و فروش املاک در گرجستان؛ به عنوان یک ریسک محسوب می شود.

بررسی برخی از مشکلات رایج خرید ملک در گرجستان

همانطور که گفتیم امکان این که ملک خریداری شما در گرجستان ارزش افزوده داشته باشد بسیار کم است؛ از این رو دچار خواب سرمایه خواهید شد و می توانید با سرمایه ای که قصد خرید ملکی در گرجستان دارید، می توانید در این کشور تجارتی راه اندازی کنید و با توجه به طرح تجاری خود سود منطقی به دست آورید. در سال های گذشته افراد زیادی دچار این مشکل شده اند. هنگام خرید املاک به این نکته کلیدی توجه بسیار زیادی داشته باشید.

شما ممکن است پس از گذشت مدت زمانی بخواهید ملک خریداری شده در گرجستان را به فروش برسانید و از آنجا که مردم این کشور پول نقد کمی در دست دارند هنگام فروش ملک خود دچار مشکل خواهید شد. این موضوع که فردی به دلیل پیش آمدن مشکلی در این کشور مجبور به فروش ملکی شده است که برای خرید آن صد هزار دلار هزینه صرف کرده است اما از آنجا که مردم گرجستان پول نقد کمی دارند فرد مجبور شده است ملک خود را ۳۰% زیر قیمت به فروش برساند؛ بنابراین توصیه می کنیم اگر قصد خرید املاک در این کشور را دارید ملکی را خریداری نمایید که قیمت آن کمتر از ۶۰ هراز دلار آمریکا باشد، زیرا در صورت خرید ملکی با قیمت بالاتر از ۶۰۰۰۰ دلار در این کشور صاحب اول و آخر این ملک خود شما خواهید بود.

امیدواریم راهنمایی های ارائه شده در این مقاله در رابطه با خرید ملک به شما کمک هرچند اندکی بکند. چنانچه هر گونه سوالی داشتید میتوانید با همکاران مشاور در پل جورجیا در ارتباط باشید.

قیمت املاک در گرجستان

توصیه می شود بجای خرید آپارتمان گرین (با کابینت و کولر گازی و پکیج)، آپارتمان وایت بخرید و یا خودتان تکمیل کنید یا به پروژه طراحی مورد نظرتان را بدهید و خودش ظرف ۱ ماه برایتان تکمیل کند.

قیمت آپارتمان های گرین (با کابینت و کولر گازی و پکیج)  و آماده تحویل در تفلیس :

منطقه دیدی دیقومی حداقل ۴۰.۰۰۰ دلار
منطقه ارتاچالا حداقل ۵۰.۰۰۰ دلار
منطقه سابورتالو حداقل ۶۰.۰۰۰ دلار
منطقه واکه حداقل ۷۰.۰۰۰ دلار

خرید آپارتمان وایت و تبدیل آن به گرین حداقل ۸.۰۰۰ دلار برایتان ارزان تر خواهد بود.
اکثر پروژه ها خودشون برایتان با قیمت متری ۱۵۰ دلار تکمیل میکنند ولی اگر همان موقع بخواهید آماده بگیرید باید متری ۴۰۰ دلار بیشتر پرداخت کنید. از طرفی جریان دلالی متاسفانه مرسوم در گرجستان در خرید خانه های گرین به راحتی قیمت مالک را عوض خواهند کرد و به شما ۵.۰۰۰ دلار گران تر می توانند بفروشند ولی در خرید آپارتمان های وایت از خود پروژه باید به قیمت پروژه بفروشند و شما گران نخواهید خرید.

انواع آپارتمان در گرجستان

آپارتمان در گرجستان بیشترین عرضه و تقاضا را در شهرهای تفلیس و باتومی دارد اکثر آپارتمان های نوساز در گرجستان، منطقه قفقاز و اروپای شرقی به صورت “وایت فریم” به فروش می رسد. انواع آپارتمان در گرجستان و قیمت هر مترمربع آپارتمان در گرجستان به موارد مختلفی نظیر وضعیت آپارتمان و نوع منطقه بستگی دارد.

آپارتمان وایت فریم
یعنی اینکه داخل آپارتمان لوله کشی، برق کاری و دیوار کشی شده است. و کف و دیوارها آماده نقاشی، سرامیک و نصب کابینت می باشد.
هزینه انجام پارکت کف و نقاشی و سرویس ها و کابینت آپارتمان در گرجستان، حدود ۱۵۰ دلار می باشد که با سلیقه خودتان انجام خواهد شد.

آپارتمان بلک فریم
آپارتمان بلک فریم یعنی اینکه حتی دیوارکشی داخل واحد هم انجام نشده است. دقت کنید در آپارتمان های نوساز گرجستان راهرو، آسانسور، نما و لابی ساخته شده و کامل است و فقط فضای داخلی آپارتمانها هست که بصورت بلک فریم یا وایت فریم، فروخته میشود.

ساخت و ساز و بازسازی و رمونت آپارتمان در گرجستان و تبدیل آن از وایت فریم یا بلک فریم به رمونت شده؛ علاوه بر بکارگیری سلیقه شما می تواند سودی بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار را برای شما داشته باشد.

اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

در این روش ملکی غیر از زمین کشاورزی میخرید که توسط کارشناس رسمی گرجستان بیش از ۳۵۰۰۰$ کارشناسی گردد. این اقامت به صورت یکساله خواهد بود، سال به سال تمدید می شود و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

مجموع کل هزینه هایتان برای اقامت از طریق خرید ملک میشود:

 • ۲۰۰ لاری کارشناسی رسمی دولت گرجستان
 • ۲۱۱ لاری واریز دولتی
 • ۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
 • ۲۰۰ لاری مشاور حقوقی درخواست اقامت
 • +۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
 • مجموعا حدود ۷۴۰ لاری = حدود ۳۰۰ $

در طول این ۶ سال هر زمان که بخواهید میتوانید ملکتان را بفروشید ولی برای تمدید اقامتتان باید در سررسید تمدید سالانه اقامتتان یا ملک دیگری به ارزش حداقل ۳۵۰۰۰ دلار را جایگزین کرده باشید و یا بوسیله یکی دیگر از روشهای اقامت مانند اقامت کاری تمدید نمایید.

به هیچ وجه ملکی که سندش آماده نیست یا به صورت اقساطی خریداری شده باشد (حتی اگر پیش پرداخت شما بیش از ۳۵۰۰۰ دلار باشد) منجر به اخذ اقامت نمیگردد. کارشناسان رسمی گرجستان، املاک را در مواقعی بیش از قیمت خرید و در مواقعی کم تر از قیمت خرید کارشناسی مینماید.

گاهی ملکی که ٣٠.٠٠٠ دلار خریداری شده بیش از ٣۵.٠٠٠ دلار کارشناسی میشود و در بعضی موارد نیاز به خرید ملک بالای ۴٠.٠٠٠ دلار است. ارزندگی پروژه مهم است و املاک آریا به شما تعهد مینماید آنقدر برای شما ارزنده خرید نماید که حداقل ١٠٪‏ بیشتر کارشناسی گردد.

با اخذ اقامت از طریق خرید ملک، یک همسر و کلیه فرزندان (بدون محدودیت سنی) و والدین تحت تکفل و یک کودک تحت سرپرستی از طریق نسبیت با شما میتوانند اقامت موقت یک ساله بگیرند و همانند شما پس از ۶ سال اقامت دائم دریافت نمایند.

مجموع کل هزینه های خانواده تان برای اقامت از طریق نسبیت میشود:

 • ۲۰۰ لاری جهت تایید نسبیت
 • ۲۱۱ لاری واریز دولتی
 • ۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
 • ۲۰۰ لاری مشاور حقوقی درخواست اقامت
 • +۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
 • مجموعا حدود ۷۴۰ لاری = حدود ۳۰۰ $

کلیه اقامت های گرجستان ، یکساله صادر می گردد و بصورت سال به سال تمدید می گردد. پس از صدور اقامت متقاضی یک ماه وقت دارد که به گرجستان جهت امضاء و دریافت کارت اقامت مراجعه نماید. اقامت ظرف ٣٠ روز از تاریخ درخواست صادر میگردد و در صورت درخواست متقاضی به صورت فورس ماژور ظرف ١٠ روز صادر می گردد. (هزینه اقدام فورس ماژور ٢٠٠ لاری بیشتر است)

با خرید خانه بیش از ۷۰۰۰۰ دلار می توانید به جای یک خانواده برای دو خانواده اقامت بگیرید. مجموع کل هزینه های تمدید اقامت از طریق خرید ملک ۳۰۰$ می باشد که سال به سال باید انجام شود. کلیه خرید و فروش ملک، کمیسیون  و سندزدن به عهده فروشنده است و هیچگونه مالیاتی برای خرید ملک پرداخت نمی گردد. اکثر آپارتمان های نوساز در گرجستان، منطقه قفقاز و اروپای شرقی به صورت «وایت فریم» به فروش می رسد.

تماس با دفاتر ما در گرجستان

اگر سوالی در رابطه با مهاجرت به گرجستان و یا اخذ اقامت گرجستان برای شما پیش آمده است میتوانید با دفاتر ما تماس بگیرید. تیم ما بهترین و سریعترین روشهای مهاجرتی را ارائه میکند.

ارتباط از طریق واتس آپ و تلگرام

می‌توانید سؤالات خود را در از طریق تلگرام و یا واتس آپ با شماره ۰۰۹۹۵۵۷۷۴۸۳۴۸۳ با ما در میان بگذارید. ما همواره پشتیبان شما هستیم.

۱۸ دیدگاه.

عباس
۱۹ دی ۱۳۹۷ در ۸:۵۶ ق.ظ

با سلام و درود…آیا با خرید ساختمانی جهت هتلداری ویا سر مایه گذاری در بخش مسکن (ساختمان سازی در گرجستان)،میتوان اقامت دایم و پاسپورت گرجستان را اخذ کرد؟
وآیا این سرمایه گذاری ریسک نیست؟

PolGeorgia
۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۷ ب.ظ

با توجه به اینکه گرجستان یک کشور توریستی است و اخیرا مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است هر نوع سرمایه گذاری از جمله راه اندازی و ساخت هتل در گرجستان میتواند پر سود باشد. برای این منظور میتوانید مقالات نوشته شده در این راستا را در بلاگ مطالعه نمایید.
جهت دریافت مشاوره و نحوه و زمان بندی دریافت اقامت گرجستان میتوانید از طریق شماره های تماس درج شده در سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.

علی
۱۹ دی ۱۳۹۷ در ۹:۳۶ ق.ظ

سلام آیا هزینه زندگی برای یک خانواده با دو فرزند کوچک در صورتی که خانه را بخرند و درامد ماهانه هزار دلار داشته باشند کافی است؟ اگر یک واحد دیگر حدودا ۳۵ هزار دلار برای اجاره دادن بخاهیم بخریم چقدر می توان اجاره داد و چقدر مالیات دارد؟

PolGeorgia
۲۸ دی ۱۳۹۷ در ۴:۳۹ ب.ظ

هزینه اجاره ملک در گرستان بر حسب منطقه و نوع خانه متفاوت است برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین پل جورجیا در تماس باشید.

امیر
۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۳ ب.ظ

با سلام.برای خرید ملک ارزان قیمت شهری غیر از تفلیس و باتومی رو بخواهید پیشنهاد بدید کدام شهرها میباشند.ما دویست میلیون تومان داریم.ایا با این مبلغ میشه ملکی خریداری کرد یا خیر؟

PolGeorgia
۲۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۴ ب.ظ

جهت خرید ملک و یا خانه در گرجستان بهتر است مقالات پل جورجیا در بلاگ را ملاحظه کنید. همچنین امکان خرید ملک با این مبالغ در تفلیس وجود دارد و حتی میتوانید از ساختمان های در حال ساخت و پروژه های جدید پل جورجیا اقدام به خرید آپارتمان نمایید. لطفا با مشاوران در تماس باشید تا به صورت کامل راهنمایی شوید

سمانه
۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۱ ق.ظ

سلام آیا صحت دارد که دیگه با ۳۵۰۰۰ هزار دلار نمیشود خونه خرید؟

PolGeorgia
۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۵:۲۳ ب.ظ

امکان خرید ملک با این مبالغ در تفلیس وجود دارد و حتی میتوانید از ساختمان های در حال ساخت و پروژه های جدید پل جورجیا اقدام به خرید آپارتمان نمایید. لطفا با مشاوران در تماس باشید تا به صورت کامل راهنمایی شوید.

امیر علی
۳ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۵۹ ق.ظ

سلام ممنون از سایت خوبتون، من شنیدم که جدیدا با توجه به اخباری که ایرانی ها رو راه نمیدن اجازه خرید خونه هم بهش نمیدن درست است؟

سامان
۵ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۰ ق.ظ

سلام من میتونم برای خواهر زنم اقامت بگیرم؟

مهران
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۱ ق.ظ

سلام سود تبدیل خونه از بلک به وایت چقدر است؟

PolGeorgia
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۱۳ ب.ظ

بستگی به نوع متریالی که جهت تکمیل خانه استفاده میکنید این هزینه متغییر است.

PolGeorgia
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۹:۳۸ ق.ظ

بسته به نوع ملک، موقعیت آن و متریالی که استفاده میکنید دارد

محراب
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ در ۵:۴۲ ق.ظ

سلام آیا میشود با ۲۰۰ میلیون یک خانه خوب در باتومی خرید؟ اگر بستگی به موقعیت آن هم دارد فقط جواب را با بله و خیر بگویید

امیرحسین
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ در ۹:۱۸ ق.ظ

سلام روز بخیر
با توجه به مشکلاتی که اخیرا برای ایرانیها در گرجستان پیش آمده آیا بازم اقدام برای خرید خانه در گرجستان عاقلانه است ؟
قیمت های سرمایه گذاری تغییری نداشته اند ؟
لطفا راهنمایی کنید.

PolGeorgia
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ در ۹:۰۰ ق.ظ

تعرفه سرمایه گذاری در گرجستان باید به نحوی تعیین شود که با تغییر قوانین شما دچجار مشکل نشوید، اکثر افرادی که دچار مشکل شده اند و یا نتوانسته اند اقامت های خود را تمدید کنند اقدام به خرید خانه هایی با قیمت پایین کردند و در واقع سیاست دولت مبنی بر جذب سرمایه گذاران واقعی است.
از آنجایی که گرجستان شرایط خوبی دارد و ممکن است به زودی شاهد پیوستن این کشور به اتجادیه اروپا باشیم، بهتر است با دور اندیشی و تعیین سرمایه مناسب با کمک مشاورین با تجربه اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

رضایی شهرودی
۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۹:۴۸ ق.ظ

برای خرید یک ملک در تفلیس حدودا ۴۰ – ۵۰ متری چقدر باید هزینه کنم ؟ آیا امکان دریافت اقامت با اون مبلغ هست

PolGeorgia
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۳:۱۳ ب.ظ

سلام اگه به صورت کامل قصد خرید ملک را داشته باشین تقریبا ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار در مرکز شهر میشه خرید بله اقامت میشه گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =

تماس با پل جورجیا