خرید و اجاره مغازه در گرجستان

راهنمای خرید و اجاره مغازه در گرجستان.

راهنمای خرید و اجاره مغازه در گرجستان ۲۰۱۸.

دی ۴, ۱۳۹۷
خرید و اجاره مغازه در گرجستان

خرید و اجاره مغازه در گرجستان

آب و هوای گرجستان معتدل می باشد و مردم این کشور بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و از آنجا که شرایط دریافت اقامت گرجستان راحت می باشد، در سال های اخیر گرجستان به یکی از مقصد های اصلی برای افرادی که قصد مهاجرت از ایران را دارند تبدیل شده است.

یکی از روش های اخذ اقامت گرجستان خرید ملک می باشد و انواع ملک در گرجستان وجود دارند. یکی از انواع ملک در گرجستان مغازه می باشد شما می توانید با پرداخت ۳۵ هزار دلار آمریکا در این کشور صاحب مغازه شده و اقامت موقت گرجستان برای یک سال را به دست آورید.

خرید مغازه در گرجستان

علاوه بر اینکه خرید مغازه باعث می شود بتوانید به راحتی اقامت گرجستان را دریافت کنید همچنین شما قادر خواهید بود از این طریق درآمد کسب کنید. اگر قصد مهاجرت به گرجستان را داشته باشید باید به دنبال منبع درآمد باشید تا بتوانید هزینه های زندگی خود و خانواده تان را در این کشور تأمین کنید.

برخی از ایرانیان به فکر راه اندازی بیزینس جدید در گرجستان هستند از جمله بیزینس های جدید در این کشور می توان به ایجاد مغازه، رستوران، کافی شاپ، آرایشگاه و فست فود اشاره کرد.

خرید مغازه در گرجستان

برای خرید مغازه در گرجستان باید به نکاتی مثل مکان مغازه و همچنین قیمت آن می باشد زیرا از آنجا که درآمد ماهانه مردم گرجستان بالا نمی باشد اگر مغازه ای با قیمت بالا خریداری کنید در فروش آن با مشکلات قابل توجهی روبرو خواهید شد. اغلب خرید مغازه با قیمت زیر ۱۰۰ هزار دلار آمریکا توصیه می شود.

هزینه خرید مغازه در گرجستان

قیمت مغازه در گرجستان به شهر، موقعیت، متراژ و ساخت آن بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت قیمت خرید ملک در تفلیس گرجستان برای هر متر مربع از ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار امریکا می باشد. البته در میدان آزادی ممکن است قیمت به ۵۰۰۰ دلار نیز نزدیک شود.

یکی از نکات مهم که هنگام خرید مغازه در گرجستان باید مورد توجه قرار بگیرد موقعیت آن می باشد. اگر قصد دارید مغازه ای برای راه اندازی رستوران خریداری کنید در محله ای مغازه را خریداری کنید که اکثر رستوران ها در آن منطقه واقع شده اند.

اجاره مغازه در گرجستان

اجاره مغازه در گرجستان نیز مانند ایران، بستگی به متراژ و موقعیت مکانی آن دارد. معمولا میزان اجاره ها در شهر تفلیس، بیش از سایر شهر های دیگر می باشد. همچنین باید در نظر داشت که رونق اقتصادی این شهر، بیشتر از سایر شهرهای این کشور است. همچنین باید یادآور شد، اجاره مغازه در این کشور به دلار آمریکا محاسبه می شود.

هزینه مورد نیاز برای اجاره مغازه در گرجستان نیز به شهر، منطقه و متراژ آن وابسته خواهد بود. در این مورد نیز باید موقعیت ملک را با توجه به کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید در نظر بگیرید.

برای اجاره ملک در گرجستان هزینه یک سال به شما گفته می شود به همین دلیل اگر پس از اجاره ملک قبل از این که یک سال قرارداد به پایان برسد از کار خود پشیمان شدید و خواستید مغازه را پس دهید باید جریمه پرداخت نمایید.

اجاره مغازه در گرجستان

چیزی به نام پول پیش در گرجستان وجود ندارد امام پول ماه اول و آخر اجاره ملک در ابتدای کار گرفته می شود از این رو اگر تا پایان قرارداد مغازه خود را داشته باشید ماه آخر نیازی به پرداخت اجاره نخواهید داشت. اما اگر قبا از به پایان رسیدن یک سال بخواهید مغازه را پس دهید اجاره ماه آخر به شما برگشت داده نخواهد شد.

بعد از شهر تفلیس و باتومی، کوتائیسی نیز جز شهر های پر رونق این کشور می باشد. اما برای اجاره مغازه در گرجستان باید در نظر داشته باشید، که قصد دارید چه نوع کاری را راه اندازی کنید. زیرا که شهر باتومی و تفلیس اغلب دارای توریست های بسیاری است و از این رو می توان از هر نوع کسب و کاری که مربوط به توریست می باشد، مانند رستوران، هتل، مسافرخانه و.. برای کسب و کار استفاده کرد.

همچنین اگر قصد دارید از یک محیط ایرانی دور شوید و به کار های صنعتی بپردازید، شهر کوتائیسی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. زیرا که این شهر دارای صنایع زیاد بوده، که سبب رونق آن شده است. اما آن چیزی که همه از آن اطلاع ندارند، فصل کار کردن در این کشور است. مثلا در باتومی به دلیل آب هوای سرد در زمستان، رفت و آمد توریست ها بسیار کاهش می یابد، اما شهری مانند تفلیس، همچنان رونق خود را حفظ می نماید.

پیشرفت کار در تفلیس

پیشرفت کار در تفلیس، به موقعیت مکانی مغازه شما بستگی دارد. در واقع همین امر سبب پیشرفت کاری شما نیز می شود. مثلا اجاره مغازه در گرجستان و در مرکز شهر تفلیس به ازای هر متر مربع ۵۰ الی ۷۰ دلار آمریکا بوده که ماهانه ۲۰۰۰ دلار آمریکا می شود.

این نرخ برای محله هایی مانند سابورتالو و واکه به ترتیب ۹۰۰ و ۱۵۰۰ دلار است. اما باز هم این نرخ ها منجر به این نمی شود که شما به اجاره مغازه در مکان های ارزان بپردازید، زیرا که داشتن مغازه در محله هایی که بیشتر کسب و کارشان شبیه شما است، یک برد اقتصادی محسوب می شود. مثلا اگر قصد تاسیس فروشگاه خواربار فروشی را دارید، بهتر است در محلی این کار را انجام دهید که بیشترین فروشگاه ها و مغازه ها وجود دارند، نه در محیطی پرت و دور افتاده.

از آنجایی که تمرکز مراکز تجاری در هر نقطه از شهر های گرجستان متفاوت است، سعی کنید قبل از اقدام به هر کاری با مشاوران تجاری در این زمینه صحبت کنید. هرگز بدون مشورت و دریافت راهنمایی پولتان در جایی سرمایه گذاری ننمایید. زیرا که این کار در کشوری مانند گرجستان، ریسکی پر خطر بوده و امکان دارد تمام سرمایه خود را از دست بدهید.

 

نویسنده

PolGeorgia.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

تماس با پل جورجیا